Sandero 1.4 benzin potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

momo

Zamolio bih nekoga ko ima board kompjuter da mi proveri potrošnju goriva u V stepenu prenosa pri brzinama 70, 80, 90, 100, 110 i 120 km/h.
Unapred hvala.

bocca

tesko ce ti ko moci pomoci zato sto ni jedan sandero sa bord kompjuterom nema opciju "trenutna potrosnja" a na osnovu prosecne potrosnje to ce ici malo teze. mozda neko sa loganom od serija koje su imale bord sa trenutnom potrosnjom.

Loganovac

Pa nije problem ni ovako. Održavaš konstantnu brzinu (što je još bitnije, održavaš isti položaj pedale za gas), resetuješ BC i već posle 400m dobiješ cifru koja te zanima. Za drugu brzinu priča se ponavlja.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

#3
  Pri brzini  60km/h trenutna potrošnja je 3.6 l i veoma teško se održava, jer je potrebo češće "dodavanje gasa" s obzirom da  je motor
  na 1500-1600 o/min.
 
Ostale brzine: 70km/h = 4.2 l; 80km/h = 4.4 l; 90km/h = 4.7 l; 100km/h = 4.9 l; 110km/h=5.5 l;120km/h=6.7 l;130km/h=7.6 l;140km/h=8.3 l.

zac

Krle, a na 250 km/h?   :ces:   Moj tada predje cak i preko 8 litara, ne znam da li je to puno...   :laugh:



Naravno sala mala, hvala ti za ove informacije, jako su korisne za nas bez borda.   :to:

Zoran

Krle hvala - svakako su korisni ovi podaci.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Krle, da nisi ti vozio naftaricu a da nisi primetio?  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Citat: krle poslato 16.11.2011. - 17:06
 Pri brzini  60km/h trenutna potrošnja je 3.6 l i veoma teško se održava, jer je potrebo češće "dodavanje gasa" s obzirom da  je motor
  na 1500-1600 o/min.
 
Ostale brzine: 70km/h = 4.2 l; 80km/h = 4.4 l; 90km/h = 4.7 l; 100km/h = 4.9 l; 110km/h=5.5 l;120km/h=6.7 l;130km/h=7.6 l;140km/h=8.3 l.


Ne sporim što Krle kaže, to je pokazo bord komp, ali recimo ja sam računao da mi je potrošnja na autoputu pri brzini od 140km/h oko 11l, ali takođe da ako vozim u proseku 80 je oko 5,5l!!!

krle

#8
Ja bih se zabrinuo da je ovolika prosečna potrošnja koliko ti kažeš.  Bez obzira što se radi o brzini od 140km/h.

Na AP mogu uz pomoć borda glatko ostvariti prosečnu potrošnju od 5.5 l, pod uslovom da  mi je prosečna brzina ne veća od 110 km/h.  
Pri ovoj brzini uspevam da održim  trenutnu  potrošnju na 5 l. Provereno nekoliko puta i po bordu i "po pumpi".



Keko, nije naftarica u pitanju već AP NS-BG. Ravnica je čudo  :Smiley:

Zoran

#9
Krle - kada si tako dobre volje i voliš se igrati dugmićima evo jedne molbe: Izmjeri trenutnu potrošnju na usponu pri 80 km/h u 5. i 4. Teoretski potrošnja bi trebala biti  manja u 4. Isto možeš probati na većem usponu pri 60 km/h u 4. i 3. Iskoristi Bubanj Potok ili Banstol kada budeš prolazio  :wave: pošto vi uspona baš i nemate posvuda.
Sam svoj gazda - vazda.

LeNgenda

Uspona u Beogradu?

Skoro kao Uzice, moj Zorane...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Zoran

#11
Pa baš ne znam uspon u Beogradu koji je konstantan i da se njime može voziti 80 km/h i još prčkati po dugmićima...
Sam svoj gazda - vazda.

Raja

Zoki, za tvoju informaciju: Begaljičko brdo  (a i za one koji bi hteli da obave eksperiment).

Keka

Jedino tako. Uz Banstol tesko da moze da se vozi petom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!