HD Kamera za automobil

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Pet godina prođe, 'ajde malo da zanovimo i ovu temu. Pošto mi sleduje zamena šoferke, a već je dva puta menjana (dakle prelepljivan je unutrašnji retrovizor koji sada ima ozbiljne fleke na ogledalu), rešim da uz još poneke sitnice tipa maglenki, nosača i metlica brisača poručim i unutrašnji retrovizor od našeg Željka (zeljkor, Particco delovi) po ceni od 1800 dinara. Srećom nije imao na stanju jer mi posle pade na pamet da ipak ostavim stari retrovizor a preko njega namaknem ovakav kao Mlađin iz prethodnih postova, sa sve kamerom ima za iste pare. Onda sam malo procunjao po kupujemprodajem i pronašao nešto kao malo novije i malo bolje i to sa sve rikverc kamerom za 3000 (bez nje 2500), full HD:

https://www.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/senzori-i-kamere/retrovizor-dve-auto-kamera-f-b-auto-kamera-2020-auto-kamera/oglas/58199524

Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim. Meni svejedno treba retrovizor, ali ne bih da me nervira...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

szs

Prvu kameru za rikverc sam imao 2009 i od tada mi je jednostavno "must have"
Kamera pozadi se naravno povezuje na rikverc svetlo
Tako da radi samo kada je menjač u rikvercu

Snimanje ispred je KORISNO i doći će dan da će i to uvek priznavati naši sudovi sa prekršaje i sl (sada nisu u obavezi ali može)

A samo ogledalo je veće i preglednije
Video sam na AliEx da ima modela i sa auto zatamnjivanjem za duge farove

Po meni..čist pogodak i dobar izbor
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Aleks

Виђао сам у скорије време на Лукоил пумпама ретровизоре са камером, цена, чини ми се 2400дин. вероватно без рикверц камере.

Andrix

#138
Imao sam takvu retrovizor kameru. placena oko 2500 d radila ali nisam nesto zadovoljan. Popucala plastika posle par god. Uzeo sam skoro Xiaomi 70 mai, fina. radi .za 7500 preko oglasa. ima wifi skida se snimak na tel, dobra slika, ima i zvuk
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Dejajankovic

Loganovac, zamolio bih te, ako uzmeš i namontiraš, da javiš utiske

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

#141
Imam ja taj set koji planiraš da ugradiš, identičan.
Prednja kamera možda ima vidni ugao od 120* ali jeste upotrebljiva i danju i noću. Zadnja kamera je po danu sasvim upotrebljiva i korisna za parkiranje, noću je neupotrebljiva za parkiranje i snimci su relativno lošeg kvaliteta. Uređaj snima prednjom kamerom u nekoj nazovi HD rezoluciji a zadnja je verovatno VGA. Ne razumem se u te formate pa nemoj zameriti ako nešto nestručno napišem. Snimanje fajlova radi odvojeno za prednju i zadnju kameru na micro SD, tako da se mogu pregledati nezavisno. Pregledao sam u početku snimke sa obe kamere, snimljene i danju i noću: nisu kao sa daš-kamera od +80€ ali za ne daj Bože su sasvim upotrebljivi. Nema opciju pregledanja snimaka na prednjoj jedinici, prve snimke sam pregledao ubacivanjem SD-a u telefon pa prebacivanje na komp i to je smaranje. Ima dovoljnu dužinu kabla do zadnje kamere. Interna baterija drži 2 sekunde, evo već dve godine :).  Ima neke menije i podmenije koji su aj' da kažem o-k. Ima opciju "zaključavanja" snimka po želji pritiskom na određeni taster. Tasteri na prednjoj jedinici  nemaju unutrašnje osvetljenja i noću ih je nemoguće videti. Ima par sekundi prekida između dva uzastopna snimka. Moja je setovana na loop od cca 3,5 minuta po snimku što mislim da je sasvim dovoljno. Šok senzor, snimanje zvuka i još kojekakve opcije koje pišu u specifikaciji potpadaju pod " i na tramvaju piše banka".  Ugrađena je pre cca 2 godine i to je to. Možda se tebi posreći pa dobiješ neku noviju verziju, mada mi zvoni u glavi da je i u oglasu preko kojeg sam ja kupio pisalo da je poslednja verzija i model. Iskustvo je koliko para toliko muzike ili " zadnje vreme došlo: bolje imati nego nemati".


Loganovac

Hvala Slavko na detaljnom opisu, prioritet je ipak ogledalo, pa ako je ono OK onda mi nije žao da doplatim tih 10 EUR, koliko je skuplje od retrovizora koga nema u prodaji.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Imaju neke paljenje/snimanje na sok senzor ali moraju da su stalno na napajanju. Ja nism stavio.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Koliko sam ja čitao kataloge, šok senzor bi trebalo da prekida snimanje tako da poslednji snimak pre udesa ostaje bezbedan. Logično, šta ti vredi da počne da snima u trenutku udesa? Ovo o čemu ti pričaš verovatno je opcija da kamera snima sve vreme, lak i sa isključenim kontaktom pa da opet prekine u slučaju aktiviranja šok senzora, zgodno da vidiš kako ti se neko, ne daj Bože, zabio u auto. Ali i kako je možda zveknuo grom u blizini. Ili kako ...     a kad jednom prekine snimanje verovatno više ne snima, pa svako sledeće aktiviranje šok senzora opet ne bude snimljeno?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

szs

Neke od tih DVR imaju opciju da snimaju na pokret ispred vozila ili udarac
Verovatno zato konstantno napajanje
Kada se sve smiri prelazi u sleep mod do sledećeg aktiviranja
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Andrix

Mislim da taj sok senzor ustvari radi na pokret, pa kada je auto parkiran krece snimanje na udarac, a kada snima u voznji i ova moja ima neki-sok senzor koji mi reaguje na vecu rupu. Samo tekuci snimak sacuva da se ne presnimava.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Mi dashcam ima sok senzor (koji moze da se iskljuci). U voznji ako se aktivira, video smesta u poseban folder i taj video se ne brise. Kad ne snima, ako se aktivira senzor pocinje da snima (na bateriju). Postavlja se pitanje svrsishodnosti, kolika je sansa da je uzrok aktiviranja ispred vozila.

Za ove niskobudzetne ne znam kako funkcionisu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Ljudi predvideli tu opciju pa ga ti sad tako parkiraj da opasnost moze da dodje samo od napred.....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

 :Smiley:

Pa i tenkovi su ranjiviji sa strane nego od napred...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.