TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Ma jel' si ti lepo izracunao ovu prvu potrosnju od 5.75?  :ne:
Nesto mLogo malo, znaci da bi benzin trosio ispod 5L.  :ces:

saša61beograd

#271
1,4 na benzin pri 70-80km/h u petoj troši oko 5l.Ovih 5,75 je 15% posto više,realno za TNG.Teorijski, ova potrošnja plina je moguća.

mrsp

Napunio pre nego što sam pošao do vrha i kada sam se vratio isto i na istoj pumpi.
Šta da vam kažem  :cool:

Deda

alal vam vera svima koji mozete da vozite 70-80
trudio sam se sto puta i ne uspeva mi

Teram stalno koliko moze, potrosnja mi oko 8,2 na tng, klima uvek radi
Prezadovoljan.


DarioGTI

Citat: Deda poslato 22.05.2012. - 18:48
alal vam vera svima koji mozete da vozite 70-80
trudio sam se sto puta i ne uspeva mi

Teram stalno koliko moze, potrosnja mi oko 8,2 na tng, klima uvek radi
Prezadovoljan.



Potpisujem sve!! , osim potrošnje i klime ( 8,5L, klime nemam)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Logan Base

U ponedjeljak i utorak sam bio na nekom sprovodu u Bosni. Prrešao sam oko 800 km. Prosjek 8,4 l bez klime.

perisic

evo mog iskustva dok sam vozio benzinca na plin. uglavnom sipam oko 30 litara plina i predjem oko 430 km. sa tim sam bio prezadovoljan.plin redovno sipao na mol-u u pancevu. u putu za bg,nestane mi plina i ja sipam na eko pumpi kod peveca i dobijem poklon tecnost za staklo 2 litre. odusevljenje je kratko trajalo,presao sam 380 km. bio sam uporan i po cetiri puta sipao na jednoj pa na drugoj pumpi. na eko pumpi svaki put dobio simbolican poklon. rezultet uvek isti . skoro 50 km razlike . vise ne eksperimentisem,a "pokloni" mi ne trebaju. nije nikakva reklama,samo moje licno iskustvo.

Black

Mereno proslog meseca :
4481 km, sipano 481 l gasa, benzina sam sipao samo jednom za 1000 din. :to:
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

Sir Oliver

To je otprilike moja potrošnja čistog grada.  :to:
I drink to make other people more interesting.

Loganovac

#279
Danas grupni povratak sa okupljanja u Nišu. Sipali smo gas na pumpi Nais, odatle autoputem oko 180km, prosek 136km/h sa jednim ispadom od 190 km/h u trajanju od 7-8 kilometara (iznervirao me jedan BG seronja sa Nissanom), potrošnja 10.1 L/100km. Po odvajanju sa autoputa naplatna rampa i još 17km do kuće, prosek spao na 120 km/h a prosečna potrošnja na 9.7 L/100km.

P.S. Klima do daske celim putem.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dejandelic

juce sam se vratio sa odmora i situacija je sledeca:
Kovin-Tasos-Kovin,nas petoro,gepek pun,krovni kofer,brzina kretanja od 120km/h do 140km/h ukupno presao 1.800 km sipao 190.litara plina sto je u proseku 10,5 litara na 100km......zadovoljan  :dance: :)

saša61beograd

10,5l ?Jesi li spustio ručnu pred polazak?
Meni ovo nešto mnogo.
Ili skoro duplo više od mog proseka do Grčke i nazad -5,66l.Doduše,penzionerski i bez krovnog nosača.A u parama tu negde...

Boka

Dosao iz Crne gore pre 2 dana, potrosnja ka moru preko Kopaonika , Novog Pazara , Berana itd do Radovica mi je bila 7,3l bez ukljucivanja klime, ukupno 560km. U povratku klima je bila ukljucena 90% puta i potrosnja mi je bila 8,3l.
Mereno je po sistemu dolivanje do cepa, a sto se brzine tice samo jednom ili 2x sam presao 100kmh i to nakratko. Bord mi je pokazivao malo manju potrosnju u odnosu na realnu. Prezadovoljan potrosnjom, udobnoscu, i klimom koja je odlicno radila svoj posao na temperaturi od 38c u povratku. :lux:

Raja

Citat: saša61beograd poslato 11.07.2012. - 20:47
10,5l ?Jesi li spustio ručnu pred polazak?
Meni ovo nešto mnogo.
Ili skoro duplo više od mog proseka do Grčke i nazad -5,66l.Doduše,penzionerski i bez krovnog nosača.A u parama tu negde...

Upitanju je TNG i mislim da je sasvim, sasvim, realno s obzirom na pun auto, krovni nosač i brzinu kretanja.

saša61beograd

Jasno mi je da je TNG,ali vidim da mnogi prolaze sa 8-8,5 pa mi se učinilo baš mnogo.
Izgleda da su krovni nosač i 140km/h dobitna kombinacija.Plus čuvena Loganova aerodinamika.