TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Zee

Svestan sam toga i prihvatio sam to kao cinjenicu od kako sam se preselio ovde.  :)
Samo me je malo iznervirao i iznenadio skok potrosnje koji sam imao, ali mi se cni da od kako sipam na MOL-u, nemam tih problema, sada se cifra vrti oko 12L.
Znaci sa 11-11.5L se popela na otprilike 12L, sto mislim da i nije neki problem, kada se uzme u obzir jutarnja temperatura.
Hvala na strpljenju narode  :friends:  :ziveli:

Veterinar

Nakon sipanja u prazan rezervoar 32.4l, presao sam 481 km. U poslednjih nekoliko hiljada kilometara prosečna potrošnja plina je oko 6.7 l/ 100km. Sad zivim van grada, pa to značajno utiče na ovu računicu.
Vožnja prilikom poslednjeg praćenja potrošnje bi se mogla nazvati mešovitom u najbukvalnijem smislu.
Odnos gradske i vangradske voznje je bio otprilike 40:60. Oko 50km prešao sam autoputem (na oko 3250 obrtaja), ostatak vangradske vožnje bio je potez u vise navrata Barajevo - Bubanj potok. Gradska voznja gradska u najgorem smislu. Zbog razvoza robe, radova u gradu i voznje u špicu, puno je bilo vožnje u koloni, puno rada u mestu. U dva navrata je auto radio po sat vremena u mestu, jednom ksda sam sredjivao dokumentaciju za firmu i obavljao bezbroj telefonskih razgovora (auto mi često posluži kao kancelarija), a drugi put kada smo se sa mališana vratili iz grada, a klinci su zaspali 50m pred dolazak kući. Kako nam je bilo žao da ih budimo, a vreme je bilo loše pa bi se probudili čim bismo ih izvukli iz auta, i mi, veliki, smo odspavali rundu sa njima.
Off topic za ovu temu, ali ne mogu da ne upotpunim sliku bakom koja je videla auto pred kućom, pa krenula kišobranom pred nas, a kad je prisla autu unutra svi "izvrnuti".  :laugh1:

Kako gradski uslovi, rad u mestu i autoput opasno dižu potrošnju, ovi rezultati me oduševljavaju. Očito je potrošnja goriva kod 0.9tce motora pri brzini od 70-80km/h izuzetno mala, cim je prosek ispod 7l.

Nenad77

Logan po gradu trosi 10 litara na 100km u pitanju je 1.4 sa 75ks do lada sa motorom 1.6 16v ne prelazi 8.5 litara.E jedino sto sam zapazio da pri istim brzinama logan vrti na 30 posto vecim obrtajima od lade.Dok otvoreni put logan ima manju potrosnju ako se vozi po ogranicenjima dok za ladu cu to proveriti tek i avgustu kad bude spremna da izaejem na otvoreni put i da je vozim u skladu sa ogranicenjem da vidim koliko ce trositi.Fiat punto iz price ljudi trosi malo, e sad dali je to istina ili ne , ja neznam

Loganovac

Jel pričaš o potrošnji gasa ili benzina?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bocca

Ako mogu da zamolim Veterinara da kad stigne da osvrt na potrošnju tng-a! Prvenstveno mislim na potrošnju na autoputu. Imamo isti motor ali druga vozila pa da napravimo malu paralelu. Pozdrav!

Veterinar

#725
 :to:

U poslednje dve i po nedelje Lodgy je napravio nepune 3000km. Nisam gledao trenutnu potrošnju na autoputu, ali napisacu ovde da je mesovita voznja u totalu imala prosek od 10.4 l plina na 100km. Pola te kilometraze je autoput (ne radi se samo o putu za Grcku) , uvek na maksimalno dozvoljenog brzini, nikad preko. To zvuci OK, ali motor je uparen sa drugacijim menjacem nego u Loganu, a mozda i u Stepwayu, ne sećam se. Motor je isti, ali snaga nije, ima 83ks. Na 130km/h je na skoro 4000 o/min, sto je prilično visoko. Opet, svi saputnici noću spavaju, a moja misija je bila da ih u tom stanju dovezem do mora i nazad, što sam uspeo. Zato nisam vozio sporije.
Oko 1000 km je voznja u lokalu, lagan tempo da nikom ne bude muka. Ostatak je grad ili prilazni putevi raznim plazama.

E sad, specificnosti...
Gotovo sve je sa klimom, mozda 150km bez.
Celokupna kilometraza je napravljena sa krovnim koferom.
Auto nisam stavljao na vagu, ali slobodno mogu da napisem da je dve hiljade kilometara presao maksimalno natovaren, a ostatak jako natovaren. Slika u prilogu ne moze u dovoljnoj meri da ilustruje to.
Svaki dan je radio sat i po do dva u mestu sa uključenim klima uređajem. Nekad je to bilo sat, a nekad dva i po. Objasnicu ovako... Spremamo se za plazu, ja uzimam stvari i odlazim po auto. Uključujem klimu da se auto rashladi dok ostali ne dodju. Ostali dolaze za petnaestak minuta, doda se jos ponešto u auto, deca namontiraju u sedišta, podesi navigacija... To je uvek bilo bar pola sata ukupno. Dok dodjemo do plaze, bar jedno dete u pelenama je zaspalo. Parkirao bih u hlad i pootvarao vrata, ali sam takvu priliku imao samo jednom. U svakom drugom slučaju auto bi bio na suncu, decu ne uznemiravam, ostanemo zena ili ja sa uspavanim detetom (sto je i nama prilika za dremku). Slicno je sa povratkom u stan. Uvek gledam da postedim auto napora, kad je moguce, ali ako biram između našeg komfora i zdravlja i automobila, onda je to prilika da auto posluzi svrsi.
Ako bih napisao ukratko, auto je bio natovaren, sa koferom, vozen je u proseku brzo, radila je klima i potrosio je manje od 10.5 litara na 100km. Za takav "kombi" savrseno!

Aleks


Goran25

Svaka vam čast. Mi se takodje pretovarimo prilikom odlaska na odmor, ima mesta hvala Bogu.
Koliko vidim, Lodgy ima poprilično veći prtljažni prostor od Dustera, ili je u pitanju samo visina?

Ps: Šta se nalazi u kanti?

kiconix

Poznavajuci Veterinara, infuzija verovatno.

gari1809

Evo tačnih podataka za potrošnju poslednje merenu. Beograd - Leptokarija - Beograd sve ukupno pređeno nešto manje od 1500 km. Vožnja u odlasku bila je lagana ne preko 110. U povratku upaljena klima u Leptokariji ugašena ispred kuće. Vožnja u povratku u Srbiji je bila gde god je bilo moguće 130 km/h(na usponima brzina padne lepo). Prosečna potrošnja bila je 8,3 litra plina na 100 km. Po mom mišljenju plin na Gaspromu kod nas je bolji nego li u Makedoniji.

Veterinar

 :to:

@Goran25

Na put nikad ne krećem bez bar deset litara vode. Najčešće deset u prtljažniku, deset u koferu na krovu. Sigurnost za prokuvao motor (vise puta sam imao priliku da pomognem nekome, da skrate crevo, zategnu selnu i odu do servisa), sigurnost za nepredvidjene digestivne smetnje dece, rezerva ako stignemo na odrediste zedni i znojavi, a tamo nema vode... Sa deset litara se troje dece istusira.  :to:

E sad, kako je ovo tema o potrošnji plina, bacio sam sada pogled na trenutnu potrosnju pri 130km/h. Varira od 10.7 do 13.5, zavisno od nagiba, ali uglavnom je oko 12.2-12.4. Pošto potrosnju merim na osnovu racuna sa pumpi i predjene kilometraze mogu da napišem da je realna potrošnja plina tek nešto veća (0.2 l ugrubo). Takva su moja dosadašnja zapažanja.

Supernatural

#731
 Aj da se i ja zapljunem. Znači Logan 1,6 , 2005. god, kupljen nov, redovno održavan ali ne mažen i pažen, prešao 160k, u prevodu vozi ko stigne i kad stigne, menja se četiri pet vozača konstantno. Isključivo gradska vožnja, i u špicu i van njega. Prosečna potrošnja je izmedju 11,5 i 13l plina. Benzin je oko 11l. Drugi Logan, identičan samo ima benzin, bez plina,prešao 58k, vozim samo ja, kad ga milujem mogu da spustim ispod 10 u gradu. Mereno sto puta, sto posto tačno. Dci 1.5 u kengoo troši 6-6,5l dizela, zimi se poveća potrošnja do sedam. 

Daklen Dačije nikako nisu mali potrošači ali su veoma pouzdani i jeftini za održavanje. Dizel ipak dosta manje troši.

Imam i Punta 1.2, isto 160k prešao, šampionskih 6.2 po gradu.

A najveći šampion kombi Pežo Boxer 2.2, troši u gradu oko 9 a može i 8 ako se vodi računa. Kako, pojma nemam.

jovan

#732
Sandero 2016 god. 0.9 fabricki tng

PUN
24577km-24601km tng, grad
24601km-24714km benzin 98, magistrala sa ukljucenom klimom
24714km-24827km benzin 98, magistrala
24827km-24851km tng, grad
24851km-25124km tng, magistrala
25124km-25489km benzin 98, magistrala
25489km-25574km tng, grad
PUN
tng 29.19l
benzin 98 24.83l



Dve osobe i prtljag, maksimum 200 kg
Brzina uglavnom oko propisane...uglavnom

BGD-Sabac-Bogatic-BGD
BGD-Ram-S.Jezero-Golubac-D.Milanovac-Kladovo-Negotin-Zajecar-Bor-Brestovacka banja-Borsko jezero-Petrovac-Pozarevac-Smederevo-BGD
BGD lokal

bocca

Sjajna potrošnja! Samo, zašto toliko puno voziš na benzin?

jovan

Hvala.
Često pitanje...gorivo sipam na istoj EP pumpi, isto točiono mesto, pred put, i po povratku. Sa 80l kombinovanog goriva imam veliku autonomiju i, do sada, nije bilo problema...protiv uroka :)