TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

To je ok potrošnja,  meni je na svakodnevnim relacijama po lokalu trošio 10l.

vukstefanovic

Mala ispravka, 14.5 km u jednom oravcu. Uglavnom je gradska voznja, magistrala, semafori, stani za dorucak, stani posle posla da kuoi sve i svasta. Razlike u voznji gotovo nema ali sam licno verovao da ce biti malo manja. Doduse prvi put vozim na plin pa nemam iskustva. Citajuci potrosnje ostalih forumasa to je to.

kiconix

Uzorak od 130 km je suvise mali da bi se uopste uzeo u obzir taj prosek.
Moze to biti i manje a moze i vise.
Posto si nov korisnik TNG-a, ne uzimaj takve racunice kao pravilo.
Javi nam se posle 2000 km.

jasho

Na potrošnju koju je trošio beMzina van naseljenog mesta dodaj pola litre više tng, a u gradu litru. Na gas teško može da bude manja potrošnja nego što je trošio benzina. Po meni je to ok potrošnja, prosek ubija gradska, semafori, kreni stani itd.

vukstefanovic

Naravno, pratim pa javim ali verujem da je manje vise to to.

dekiv68

Moraš preći veću kilometražu da bi podaci bili relevantni. Potroši više boca plina, beleži količinu pri svakom punjenju, prati pređenu kilometražu pa onda izvesti kolika je prosečna porošnja.
Koji motor je u pitanju?

nik

Citat: vukstefanovic poslato 30.10.2018. - 06:34
Postovani forumasi, tek od skoro sam vlasnik Logana 1.4 mpi i ugradili smo plin.

Veterinar

U poslednjih 7000km, kako sam poceo da živim van grada i kako je voznja pola gradska (potez Orlovaca - Karaburma), a pola otvoren put, prosecna potrošnja je 6.7 l/100km. :to:

MitarMrgulic

Sljedeće auto ću uzeti sa TNG da vidim i ja i probam iskusiti tu potrošnju u životu....

Interesantno, imam vozačku već 20+ godina i nikad, ama baš nikad nisam vozio auto sa tng (jesam bio suvozač, ali upravljao nisam), tako da ću i to da probam, pa da sam probao vozila na sva goriva koja su kod nas  :)

jasho

Citat: Zoran poslato 30.11.2018. - 13:39
Mitre, očekuj potrošnju u litrima 30 % veću od benzina

Moja potrošnja Sandero 1.4 mpi sa klimom

Na benzin van grada brzine oko 80km/h je oko 6l i manje (5,5-5.8l) , autoput brzine 120-140 km oko 8l, gradska vožnja oko 9l, prosek negde oko 6.8-7.5 lit

Na TNG  van grada brzine oko 80km/h je oko 7,5l , autoput brzine 120-140 km tačno 10l, gradska vožnja oko 9-10l, prosek negde oko 7.5-8 lit (napomena, ja imam najviše ovog otvoreni put negde oko 70%, ostalo gradska vožnja ili autoput, ako bi se prosto zbrajalo, što ne odgovara realnosti u mom slučaju, to bi bilo više).

Tako da je kod mene otprilike veća potrošnja TNG od 10% do 15% u odnosu na benzin.



bocca

Ja sam više puta proveravao svoju potrošnju na više desetina hiljada kilometara. Najčešće to dođe oko 0,8-0,9 litara benzina (pored paljenja ponekad i vozim na benzin) i do 9 litara tng-a (u zbiru ispod 10). E sad, fabrički deklarisana potrošnja benzina za moj auto je 7,6. Cene su ovih dana promenljiva kategorija ali ako uzmemo prosečne cene ja trošim para za oko 5,7 litara benzina. Najčešće i ranije matematike, sa ranijim cenama, su bile oko 5,7. Nikad nisam uspeo da izmerim ali verujem da vozim na benzin da bi mi trošio barem 8,5 litara. Iako ponekad poželim da imam potrošnju kao Veterinar mislim da je i ovako dobra matematika.
p.s to je oko 5,4 litara nafte!
p.s.s uživajte u svojim kilometrima!!!

Zee

@nik
Od kako sam uzeo ovaj auto, ima tome jedno 5 godina, imao je blesavu potrosnju.
Idem iz Ustanicke do Slavije (oko 5km), a parkiram se u klinickom centru. Od prvog dana oko 10L benzina, a zimi i vise. Na otvorenom se krece od 6.2 do 6.5, naravno natovaren(npr. do Zlatibora), sa plinom se uglavnom kretao oko 11.5 po gradu, a na otvorenom do 7.5, pa i manje.
Nisam pametan, bice da sam ja krivac, ne znam sta bi drugo moglo da bude  :huh:

Raja

Ako ti je "teža noga na gasu", voziš oštro sa naglim ubrzavanjem i u visokim obrtajuma, problem je do tebe.

Zee

Nisam bas neki nezan, ali sa druge strane ni ne preterujem, valjda.
Manjam brizine izmedju 2500 i 3000 obrtaja, ispod 2500 mi je malo lenj,  a terati ga preko 3000 mi i nema bas mnogo smisla.   :ne:

slavko_bgd

Ubija te sa potrošnjom relacija od 5km u jednom pravcu. Zato troši toliko. Razlog je nedovoljno zagrejan motor. Ista situacija je i kod mene kad vozim relacije do 5km, na svakom automobilu i bez obzira na gorivo. A relacija ti je ni da ideš gradskim prevozom niti da ideš peške...