TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

jovan

Voznja magistralnim i regionalnim putevima po Šumadiji odličnog kvaliteta i ne preterano opterećenih lokalnim saobraćajem, dve osobe sa malo prtljaga (max 200kg) i predjenih 440km u cugu. Ujutru dopunio plin na EP, i uveče ponovo na istoj pumpi i istom točionom mestu. Potrošeno 30,62l po ceni od 60,70din/l ili 1858,63din.
Brzina van naselja uglavnom od 90 do 100 km/h.
Potrošnja je 6,96l/100km.

Keka

450 km, polovina autoput brzinom 110-120 km/h, polovina regionalni putevi brzinom do 100 km/h i gradska voznja. Polovinu kilometraze je padala kisa.

Prosecna potrosnja 9,35 litara TNG na 100 km.

Nisam bas prezadovoljan, ali kad se preracuna u benzin ili dizel, postaje nedostizno :bliss:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Napravio oko 1000km u poslednja dva dana, oko 80km autoputem, ostalo regionalni putevi i mnogo (al' mnogo) serpentina. 9.3 l/100 km, Stepway 1.6.  U Bosni plaćao plin 0.58 KM.  :place:

bocca

Pre sam sve pratio, pa sam onda jedno vreme prestao, pa sam opet, kada sam stavio zimske gume (205/55/16), počeo opet da zapisujem. Evo zakljucka koji je vrlo slican ranijim merenjima. Posle 7000km zimske i penzionerske voznje potroseno je 8,6 L gasa i 1,2 L benzina. Ukupno 9,8 L. Najviše je sipano na Petrol i Europetrol pumpama. Ne znam ni sam sta da mislim, i malo i mnogo. Cene su bile različite pocetkom i krajem zime a mene je prosek izašao 6,7 dinara po km! Pozdrav svima

dekiv68

Florida 1.3 venturi sistem na 2-grlom karburatoru za 70% (beo)gradske vožnje prosečna potrošnja na nekih 124k km je 10.16l TNG na 100km + nepoznata količina benzina.

Fiat Punto 1.2 60KS sekvent za 63% gradske vožnje (ostalo uglavnom magistrala i autoput za odlazak na odmor) ukupan prosek na 82k km je 7,07l TNG+BMB na 100km (TNG je na 6.49l na 100km).

Za Sandero još nemam relevantne podatke jer je tek sipana 1 boca TNG 25,2l TNG (do plovka na EP Višnjica) i 20l BMB (drži 3 crte)

Raja

Landi renco sa diznama na izdisaju. Nasuto pedeset dve litre TNGa na Euro petrolu na Vilinim Vodama (prvi put točio kod njih), pređeno 682km mešovito, regionalni putevi po Banatu, jedno ispitivanje kvaliteta gasa (neće preko 160km/h) i ostatak po gradu. Zaključak: troši k'o kalašnjikov 7,62.

dekiv68

Danas na Europetrolu Viline vode nasuo 25.51l po 59.9 din. Sistemom puna - prazna boca prešao 395 km (beo)gradske vožnje, što mu dođe prosečno 5.61l/100km, sa upaljenim ECO modom i ugašenim S&S. Ukupan prosek 6.49l za 80% gradske vožnje. Kao da se polako razrađuje i smanjuje potrošnju ili sam se navikao na penzionersku vožnju

Veterinar


Loganovac

Ne da je odlična nego je neverovatna! Koliko uz to potroši benzina?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sasa_NS

Taj izgleda troši manje od mog Punta. Ja sam nedavno imao potrošnju od 6.4 l ali je sve bio otvoren put, magistrala. Jednom sam imao i 6.0 u sličnim uslovima. No u gradskoj vožnji potrošnja ide dosta gore. Siguran si da si dobro izračunao? :D

TT


Sir Oliver

U gradu nikad nisam spustio ispod 10l/100km (možda neku kap, ali ništa značajno).
Na otvorenom nikad ispod 8l/100km
Ako taj ECO mod toliko smanjuje potrošnju po gradu, alal im plajvajz na tome.
Jes da je 0,9 motor, al duplo manja potrošnja...  :huh:
I drink to make other people more interesting.

dekiv68

Citat: Loganovac poslato 20.06.2016. - 21:30
Ne da je odlična nego je neverovatna! Koliko uz to potroši benzina?

Ne mogu tačno reći koliko je potrošeno benzina jer sam 28. aprila (kada je preuzet auto) sipao 15,42l BMB i od tada stoji na iste 2-3 crte (ne znam dal se broji donja ciglica). BMB se koristi samo za jutarnju potpalu (do sada prešao 1.675km).

Citat: Sasa_NS poslato 21.06.2016. - 06:38
Taj izgleda troši manje od mog Punta. Ja sam nedavno imao potrošnju od 6.4 l ali je sve bio otvoren put, magistrala. Jednom sam imao i 6.0 u sličnim uslovima. No u gradskoj vožnji potrošnja ide dosta gore. Siguran si da si dobro izračunao? :D

Da izgleda da troši manje i od mog Punta.

Što se računa tiče za pređenih 1.675km sipano 5 puta plin (1x na EP Višnjica i Knez Ada, a ostalo na EP V.vode) ukupno 108,29l TNG. Ako excel dobro računa to je prosečno 6,49l/100km. Od toga 310km sam provozao na džibarskoj magistrali, a ostatak u Bgd (svakodnevno sa posla do kuće na relaciji Krnjača - Žarkovo, radno vreme 7,30 - 15,30h).

Ivan91

Otvoreno, od cepa do cepa, 375km za 1450 din. Tng.
Vozio 110 autoput.

jovan

Danas od EP pumpe u Višnjici, preko Obrenovca, Uba i Valjeva do Divčibara, pa nazad u Beograd do iste pumpe. Ukupno pređeno 306 km, i potrošeno 17,37l TNG ili 5,68 l/100km. Trudio sam se da ne prelazim 100km/h, ECO off i klima uključena u povratku od Bariča. U odlasku opterećenje sin i ja ili 105kg+75kg bez prtljaga, a u povratku nešto teži zbog janjetine, salate i osvežavajućih napitaka.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!