Logan Ph2 iz 2006?

prethodna tema - sledeća tema

damirko

Imam jedno pitanje mozda je  :offtopic: i mozda je glupo ali voleo bih da mi neko odgovori.Kupio sam polovnu daciu logan proizvedenu 2006 1.5dci laureat prva reg.2007 prethodni vl. societe general.E sad auto ima "liniju"koja deluje kao sto izgledaju novi logani i meni u saobracajnoj pise logan l2 1.5d.Moje pitanje je dali je moguce da su se novi modeli proizvodili te godine. pre svega mi je bitno da bih znao(ne daj boze)ako neki deo se pokvari za koji model da trazim delove... :ces:Pozdrav....

staracstol

Moj je Feb 2006 i ph1 je. Isto dci.

kiconix

Ja sam imao takvog, u pitanju je serija izmedju Ph1 i Ph2.
Bele stopaljke, zakrivljen poklopac gepeka, drugacija rucica menjaca, drugacije alu felne itd.
U sustini isti auto kao Ph1.

damirko

jeste kiconix to je taj sa zakrivljenim gepekom  :aplause:...znaci delovi su za ph1?

Loganovac

Pogledaj ovu sličicu levo - Logan Ph1 decembar 2006. Tad definitivno nije postojao Ph2.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

perke21

Uh sto ovaj na slici levo ima felne  :cul:

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ayrton

I u mojoj saobraćajnoj je pisalo "ph 2" a u stvari je u pitanju to što je kiconix napisao (samo što je moj auto u međuvremenu ostao bez ratkapni na tim novijim alu felnama).
Da napomenem da je i moj 1,5 dci laureat,proizvodnja 2006,ali je prva registracija bila 27.01.2007.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

damirko

loganovac,uvek je zadovoljstvo imati takvog poznavaoca materije na ovakvom forumu.dali bi ste malo "razradili"temu,u smislu vaseg misljenja vezano za neuobicajenosti na nekim modelima iz 2006god.kako u spoljasnjem izgledu,tako i u unutrasnjem vozila.s obzirom da licnom percepcijom uvidjam razlike na pojedinim vozilima.unapred zahvalan...
p.s.imate izuzetno lep uzorak logana... :to:

Loganovac

Ja poznavalac? Ne znaš ti još Krleta!  :hall:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

damirko

hvala na objasnjenju kiconixu i ayrtonu :ziveli:

krle

#11
Prvi, blagi redizajn posle pojave Logana usledio je 15.09.2006.godine i odnosio se na sledeće:

- Pojavila se nova paleta boja;

-Pojavio se Logan Prestige (E3) sa motorima 1.6 16V i 1.5dci od 85 ks sa većim retrovizorima obojenim u
 u boji karoserije, kompletno obojenim branicima,lajsnama i ručicama brava na vratima.Hromirana lajsna napred ,centralna konzola, presvlake sedišta i
tkanina na  oblogama   vrata dobijaju  "karirane" detalje. Instrument tabla je sa crvenim kazaljkama, a "pozadina"  u srebrnoj boji. Unutrašnje ručice za otvaranje vrata  i usmerivači vazduha na konzoli su u boji aluminijuma. Volan i ručica menjača obloženi su kožom;

-Svi modeli, osim Base dobili su kristalne pokazivače pravca (žmigavce) u zadnjoj svetlosnoj grupi;

-Novi tip brave u poklopcu prtljažnika (gepeka) koja je kod većine modela uvezana na CB:

-  Laurete (E2) i Prestige(E3) imaju "integrisani spojler" na poklopcu prtljažnika  ;

-Laureate Pack dobija novi tip alu felni;

-Redizajnirana je ručica menjača;

-Laureate i Prestige imaju policu ispod centralne konzole;

- Svi modeli  dobijaju novi tip presvlaka sedišta i tkanine na oblogama vrata;

- Kod modela Laureate "maska" (rešetka) prednjeg branika je u boji karoserije;

- U ponudi su novi modeli audio uređaja , a kod Prestge MP3;

- Prestige i Lureate sa motorima 1.5 dci imaju samoventilirajuće diskove, a bočne zaštitne plastike ispod vozila  (motorskog prostora) imaju usmerivače vazduha   ka diskovima;

- Unapređena je antikorozivna zaštita;

- Na našem tržištu, umesto opreme Ambience, ustaljuje se oprema Preferance ( do tada  sporadično prodavana kod nas);

- Promenjen je program za instrument tablu, a bord kompjuter ostaje bez funkcije prikazivanja trenutne potrošnje goriva;

- Izbačen je impulsni prekidač el.podizača kod vozača;




U kasnijem periodu menjani su i neki sitniji detalji, međutim to se dešavalo i pre navedenog perioda .
Recimo, prvo što je na Loganu promenjeno bilo je  2005.g. i odnosilo se na plastičnu kutija za smeštaj relea i osigurača u motorskom prostoru.
Ovo je  urađeno  zbog ugradnje motora 1.5 dci.


Nemaš razloga za brigu, svi najbitniji  delovi kod Ph1 bez obzira da li je redizajniran ili ne pasuju jedan na jedan.

Bitnije razlike postoje izmeđ PH 1 i Ph2.


Loganovac

Šta sam rekao...  :aplause:

Jedino što su cajgeri beli a ne srebrni.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle


damirko

Hvala Krle na detaljnom objasnjenju.vidi se da znas znanje. :hall:Zadovoljstvo je procitati ovakav odgovor! :aplause: