Ostala vozila članova

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Neće, ali svejedno pozdravljam to što radiš i želim ti da posle još 40 godina izgleda ko nov.  :too:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik


Veterinar

 :aplause:  :friends:  Kada bi mogao posle radova da pronađe garažu...

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik

Keko   :aplause:

Jbni autokorektor  :banghead:

Keka

Kako je Keka razmisljao i o garazi, tj podzemnom parking mestu, animirane su agencije pa cekam da jave, ako se pojavi nesto slobodno u komsiluku.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Ne mora u komšiluku ako ga ne voziš svaki dan.Bitno je samo da je garaže suva i sam promajom.Tu onda nema korozije.

Loganovac

A i bezbednije je u slučaju nuklearnog rata.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Svi ce dizginemo, dedica ce da prezivi.

Keka

 Danas negde oko Titela...zadovoljan sam autom, jedino sto me bije maler sa ostecenjima. Na otvorenom ladja, u gradu slon u staklarskoj radnji. Prosecna  potrosnja 6,0 benzina po BC, po aplikaciji 6,1.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Capriolo

Da, savremena SUV vozila nisu potrošači kao nekada. Meni Honda CR-V 1,5T AWD posle oko 32 hiljade km ima prosek potrošnje 6,41 (po aplikaciji). Dok mi novi (poslovni) Yaris 1,5 ima na oko 6.700 km ima prosek potrošnje 5,8 (ali, po Toyota aplikaciji), ali mi je kod njega veća i ukupna prosečna brzina ( 58/66 km/h ), jer se on 99% vozi van grada i uglavnom samo auto putem.

szs

Definitivno zavisi od vozača i stila sa puno anticipacjie
Ta ista Toyota 1.5 kod mene 1.5g
Svako punjenje zabeleženo
Prosek prema app i punjenjima full-full je 5.27 L/100km a prema MyT 5.0

https://www.spritmonitor.de/en/detail/1250032.html
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Capriolo

Po magistralnim putevima taj yaris troši smešno malo, bez problema se tuda drži na oko 4,5, ali, on pretežno ide auto putem, uglavnom BG-NS, BG-SU ili BG-Niš, sa brzinama u granicama ograničenja na auto putu. Kad ga ka Nišu držiš sat-dva na 130-140 km/h, nema tu nikakve anticipacije ni magije za nisku potrošnju.
Zato ima tako visok ukupan prosek brzine do sada, ali i prosečne potrošnje.

Loganovac

5.8 visok prosek uz  "pretežno" 130-140 km/h autoputevima? Ajde uozbiljimo se malo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Capriolo

Nisam ja rekao da je 5,8 visok prosek za uslove u kojima se vozi (pri čemu sam rekao da je to po MY Toyota aplikaciji, pa je to realno oko 6,0). KOlega je rekao da on sa istim vozilom ima niži prosek ( oko 5,0 po MY Toyota i oko 5,27 realno ). Ja ne znam koji je njemu prosek brzine (meni 66 km/h za ovu kalenedrasku godinu), on to lako može videti u aplikaciji MY Toyota.
To kod mene je taman koliko WLTP deklaracije kažu za taj yaris, za taj ritam.
https://toyotaadria.com/rs/pdf/katalog_vozila/Katalog_Yaris_SRB_052022.pdf