Ostala vozila članova

prethodna tema - sledeća tema

Raja

#90
Svaka čast! Vidi se da si uložio mnogo ljubavi, rada i sredstava u auto. Ali...da si "zakrčio" pola servera i Foruma - jesi, da si ovako detaljno i temeljno prikazao auto
na pogrešnom mestu (Forumu) - jesi. Još kad se priključe drugi "optimisti" sa svojim fijatima, opelima, fordovima ode Forum o rumunomobilu u tri *"&x%=***.

Hvala ti na uloženom trudu i radu, ali nemoj to više da radiš ili bar pitaj nekog od nadležnih moderatora teme ili administratora. Žaca poštuj kao člana i druga
sa Foruma ali misli svojom glavom.


ps. Ovaj mail sam ti trebao poslati na privatnu poštu ali sam se ipak odlučio da ga objavim javno i zbog drugih.

Turbo

Svaka cast sve je super ali kad si vec promenio pola auto sto nepromeni volan.

VaskezNS

Pozdrav legendi Miljanu sa YFC !  :friends: :wave:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Zoran

Svaka ti cast, ti imas vremena, zivaca i para...
Sam svoj gazda - vazda.

Miljan

Hvala puno svima  :ziveli: :friends:

Volan nisam menjao zato sto onaj koji bih stavio je preskup i tesko se nalazi (na prvom mestu Abarth od Ritma 130TC ili na drugom od Fiata 127 Sport), a od originalnih ovaj mi je najlepsi i najbolje lezi u ruci.

Mitke

Nadam se da nece smetati, ako predstavim svoj auto  :ces:

Dakle, u pitanju je kao sto i naslov kaze, Zastava Skala 55, kupljena u januaru 2006 godine,odmah uradjena ful zastita, 2007 godine ugradjen plin, i kasnije muzika, do sada 108.000 km bez problema.

Nemam slike u bas fabrickom stanju, ali imam ovih par komada, napravljenih 2009 godine, tada je vec bilo jedno manje "cukanje"




Onda se desio lancani sudar, a ja sam bio u sredini



Pa je usledila popravka



I onda je auto izgledao ovako



Zatim stigle felne,povezane maglenke koje su na predhodnim slikama samo bez veze stajale na braniku, spusten volan




Predjeno 100.000 ponovo brojimo od nule



Zabelezana maksimalna brzina po GPS-u  :hihi1:



Zatim ugradjen dvogrli karburator, WEBER 32-32 DMTR, sa kucistem filtera od fiat regate



Stigle nove felne, RONAL 14, 6J, ET 35, H2



Komplet bele plastike migavaca, i beli bocni migavci, original 21 Oktobar, i diode koje idu napred u poziciju, i u svetlo za tablicu



I finalno, posto je fabricka farba pocela da puca, i da se pojavljuju sitne tackice korozije, a i zbog lose sanacije stete posle udesa, na rad je doslo i farbanje.
Boja Toyota dark green metalic, kao osnova, plus naknadno miksovana da bi se dobila trenutna boja



U medjuvremenu dok se auto radio, sam zatamnio i stakla, 25 %, i na kraju auto izgleda ovako



Izvinjavam se na obimnijem postu, ali to je manje, vise, kompletna istorija auta.  Uzdravlje  :ziveli:

zac

#96
Lepo ocuvan auto  :aplause:  ...

Zee

@Mitke
:aplause:
Nego sta bi  sa Ronalovim 14"?
Osh da ih stavljas na kola?

Mitke

Hvala :D

Hocu, naravno, samo da se prikupe pare za nove gume :D

Zee

Obavezno da okacis slike    :to:

mrmot12

#100
Dragi prijatelji,
nepunih dva meseca nakon krađe, kupio sam nov auto.  :driver:

Sada vozim Suzuki Swift, sunčano bakarne boje...  :to:


ivan-bgd

#101
 :ziveli: :too: U zdravlju da se voziš.Auto bombona...dizel?benzin?Koliko parica?

MajorSoul

#102
Cestitam i ja  :ziveli: :ziveli: :ziveli:
:wind:
..need more buttons..

miki-bgd

Cestitam i ja!  :aplause:

Kakav je utisak u odnosu na sandera? Prostor prvenstveno?

mrmot12

Hvala svima,

Još mi je neobično, preuzeo sam ga jutros i vozio malo po kraju i na posao. Komande su mi još neobične, zbijenije su i kratkog hoda ali se navikavam. Okretniji je, ali još nisam probao koliko je živahan jer ga vozim oprezno dok mi malo ne uđe u noge. Inače je benzin 1.2, ima 94KS. Deklarisana potrošnja 4.4 -> 6.1. Potrošnja je bio osnovni razlog zašto smo se odlučili za njega u odnosu na SX4.

Prostor je sasvim adekvatan. Kabina je prostrana skoro koliko i u Sanderu, ali je gepek manji. Nama to nije bilo bitno, pošto izbacujemo dečija kolica iz upotrebe, mada se ispostavilo da mogu da stanu u gepek. Još nismo uzeli novo dečije sedište (staro je otišlo lopovima), ali su pozadi sedele supruga i tašta sa malom, a tast i ja napred sasvim fino.
Inače ja imam 195cm i u Sandera i Logana (kumovog) sam se uvlačio (i to sa spuštenim sedištem i podignutim volanom). Ovde sedam opušteno, jer je sve nekako drugačije oblikovano. Šta više, naslon sedišta sam podigao uspravno da bi pozadi bilo udobnije i skroz mi je OK, dok sam u Sanderu imao osećaj da me nabilo na volan.
Najbitniji detalj: Na suvozačkom mestu u Sanderu sam imao problema sa nogama i kasetom osim ukoliko skroz ne maknem sedište unazad. Ovde mogu da pomerim sedište napred i ostavim malo više mesta pozadi.

Evo i nekih finansijskih informacija:
- Kasko za ukradenog Sandera 2010g, procenjen: 6000€ isplaćeno 95% iliti 5700€
- Suzuki Swift: 8990€, doplatio još 160€ za daljinsko otvaranje, sigurnonsne šrafove i paket sa obaveznim priborom.
Isplatio raniji kredit, uzeo dinarski kredit kod Credit Agricole banke, na 7god.
Full kasko za Suzuki: 21.5€ mesečno.