Ostala vozila članova

prethodna tema - sledeća tema

pjovan

2019 godiste neki promo paket specijalni poust poslednjih primeraka prije izlaska novog 2020 bilo je za 14200 invite paket 13700 osnovni base mislim da je bio evo i slike

Goran25

Prelep.

Kakav je unutra, ima li mesta za sedenje? Po dimenzijama mi deluje kao Captur ili se varam?

bocca

Mrzi me da tražim, ali ako se ne varam malo preko 4.30. Kao Daster. Kaptur i slični su oko 4.15. E sad koliko mesta ima čućemo od ponosnog vlasnika.

MitarMrgulic

Autić odlično izgleda :)

Kakvi su motori u njemu, kakva je mreža za održavanje u Srbiji, kod nas u BiH nije puno prisutan...

Raja

Bitola (Bitolj) i pjovan nisu u Srbiji, mada to na ovim nesrećnim geografskim prostorima nikada nije izvesno i za sva vremena. Tako da je slaba vajda od mreže za
održavanje. (Ako sam dobro razumeo poruku.)

MitarMrgulic

Pardon, nisam primjetio da je korisnik iz MKD, dobro vlada našim jezikom :)

Važi isto pitanje oko motora i servisa :)

pjovan

#441
Motor 1.6 benzinac 88kw ovlaseni servis samo jedan u Skoplju, po isteka garancije Red Auto servis ovlasteni za reno u Bitolj "ako" ga uhvate ipak reno nisan mitsubishi su korporacija. Sta se tice gabarita ili putnicki prostor slican kao kod Dustera mala je razlika u plus ili minus za visina 190 cm visina sasvin solidno i napred i pozadi a Duster je pozadi bio malo tesniji

Keka

#442
Cetiri godine i cetiri meseca. Redovan servis na 15.000km, 30.000km, 45.000km, 60.000km (koji kosta kao sv. Petra kajgana) i 75.000km. Jedna zamena komplet filtera (na sopstveni zahtev na 45.000km, fabricki predvidjeno na 90.000km). Od kvarova-i dalje nista. Ni sijalica.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Samo tako neka se nastavi.  :ziveli:

szs

Evo da predstavim novo vozilo u porodici
Tražio sam dugo, preko godinu dana vozilo B segmenta za gospoJu i mene (deca velika)
U izboru su bili razni ali ... neke prepreke su prelomile (država predugo zatezala sa subvencijom za hibride)
Uslovi su bili:
Pouzdanost
Sigurnost
Kratko vozilo (parking u BGD)
Mali potrošač

Najviše zbog prve stavke izbor je pao na Toyotu Yaris 1.5 Mt6 125Ks u Stella opremi
Atmosferac (nema turbo) sa lancem (nema veliki servis)
U opremi ima.....SVE
Zapravo ne bi znao da nabrojim šta nema. Zamislite šta ima u najskupljoj varijanti Volvoa ili Škode ili VW pa je to tu negde ali još malo više od nabrojanih vozila.
A sve spartanski skromno, nenametljivo a funkionalno
Od klasičnih erbegova do onih izmedju vozača i suvozača, adaptibilnog tempomata, prepoznavanja znakova, sprečavanja sudara, izbegavanja pešaka i biciklista, držanja trake, do onih uobičajenih HAC, VSC, TRC, EBD...+ ... + i sve to u NAJNIŽEM paketu opreme (kod nas je to Luna paket)

Posle nedelju dana i oko 300km ustisci...ODLIČNI
Auto pravljen da ne pravi kompromise u vožnji!

A ta vožnja = uživanje (sa svim gadgetima koje ima)
Volan podesiv u 2 ose, servo adatibilan prema brzini
Komfor 5 zvezdica napred za osobe do 160kg i 2m visine  :Smiley:
Sedište podesivo i po visini i drži u krivinama odlično (bitno jer se vozi i drži krivine kao karting u kategoriji Superkart)
Pozadi NE, pozadi samo za decu ako vozač ima preko 180cm iako je registrovan za 5 osoba
Gepek standardan za B klasu. Odokativno 2 Samsonajta + manja torba
Ide nečujno (uprkos 3 cilindra) ali i reži kada ide preko 3500 obrtaja
Jede asfalt kao besan (odnos oko 8kg:1Ks) Ubrzanje od 0-100 za 9sec
Ne smeta mu ni lenjost vozača u šestoj na 60kmh jer dobro koristi svojih 145Nm pa sve do max 180kmh
Pored svega toga i mali potrošač kada se vozi normalno (za 300km prosek u BGD 5.2 a min za sada 3.8 na otvorenom)
Parkiranje nikad lakše (kratak auto a odličan ajnslag + kamera)
Multimedija na dodir ali i sa klasičnim dugmićima sa obe strane za najčešće korišćene stvari
Podržava Android i Apple
Voice command
Nisam želeo doplatu za NAV jer mi je dosadilo apdejtovanje. Koristim sada Google maps i Waze preko multimedije

Cena
14290 eura u beloj boji

Da ne pravim ja slike, sve ima već ovde + dugoročni test ali sa motorom od 72ks i 1000ccm
https://www.automagazin.rs/test/1/19943/testirali-smo-toyota-yaris-10-vvt-i-foto

Da ne davim više, ako nekoga nešto zanima, rado ću odgovoriti
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Raja

Svaka čas'! Japanezi bili i ostali najbolji.  :aplause:

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Uzivajte u vožnji.  :ziveli:

Loganovac

Čestitam, odličan izbor u skladu sa inputima. U zdravlju da se vozite sve do sledećeg izbora.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic