Ostala vozila članova

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Benzin ili gas? Normalno je da na gas laže, ali na benzinu ne bi smeo mnogo da fula.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Provereno xy puta. Na mojoj Octaviji laze do 0.1 l.
Mogu reci da je vrlo pouzdano u mom slucaju.

oliver83

#287
Svi su dizel.  Na privatnom tucsonu uvek sipam na istoj Shell pumpi do prvog klika. Na kompu na pr.pise 9.2l/100 km....ja sipam opet do prvog klika -izračunam 8.3l.
U firmi nov Ford tranzit,  Fiat skupo,  Fiat doblo. ..sipam uvek na istoj BP pumpa isti proces i laže da troši oko 0,5 l više.
Naravno uvek resetujem potrošnju posle sipanja punog rezervoara zbog tačnosti potrošnje.
Vozio sam godinu dana starog Polo,  on opet pokazuje da manje troši nego što je realno...za nekih 0.6 l.
Zato kažem u dosta slučajeva je lagao bord.

Keka

#288
Nisam ubedjen da ni su pumpe apsolutno pouzdano merno sredstvo, bilo per se, bilo u kombinaciji do prvog klika sa gorivom koje peni  :Smiley:

Ako ce drugima biti lakse, napisacu da trosi 10 litara, cuje se u kabini kao traktor, a ide kao Jugo 45 na tri cilindra.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


oliver83

Pogledajte kako izlaze  skandali jedan za drugim oko laganja koliko koji auto izbacuje co2,  tj proizvodjaci automobila lazu za Euro norme. Mislite da to nije slučaj sa potrosnjom.  Na mom Tucson u saobraćajnoj piše potrošnja od 5,6l.  Naravno da je laz. I na tarabi piše svašta ali nije tako. Ko hoće da veruje proizvodjacu,  onda ok

kiconix

Ja sam napisao svoje iskustvo.
Na prvoj Octaviji je lagao za 1 do 1,5 l. Posle odradjene elektronike na pumpi i kalibracije doslo se do onog podatka od 0.1.
Na ovoj drugoj od kada je imam, a sad ce 2.5 godine od prvog dana se gadjaju podaci u tih 0.1.
Ne kazem da im treba slepo verovati niti da ti lazes samo pisem sopstveno iskustvo.

Sir Oliver

Auto je imao par stotina predjenih km kad sam ga baždario do Valjeva i nazad vozeći na benzin. Merenje sam izvršio punjenjem bukvalno do čepa, dok se ne pojavi gorivo. Tako sam napunio kad sam krenuo i isto kad sam se vratio. Bord resetovan, naravno.
Automat na pumpi po povratku i bord se nisu gadjali za 0,1lit. Još par puta sam tako baždario, isto odstupanje je bilo. Posle ugradio gas i završio priču sa potrošnjom benznina.
Poprilično sam uveren da punjenje do prvog klika nije merodavno, jer gorivo zapeni i ugasi pistolj. A mislim da ne zapeni uvek isto...
Mislim da je bord, bar kod Dačije, tačan.
I drink to make other people more interesting.

Daniel

Kakva vam je to referentna vrednost do čepa?
Ako pratis merenje BC onda sipas 50l, resetujes. Pa na odredjeni broj km isto toliko...
Provereno x puta i na dacii i na rešou.
Btw odoste u off topic.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Potrosen prvi rezervoar beMzina, prosecna potrosnja 5.7 sto je daleko od obecanih 4.9 ali ovaj Bg ubiva i izuva.

U medjuvremenu cucnuo Armster naslon za ruku iz Spidera, malo povoljniji nego fabrickih 37.000 din  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nmc

Pored Dacie ,druzim se i sa ovim prevozom vec 9 godina. Nekad daily driver,sad je vise vikend auto. Mislim da sam vec jednom nesto pisao,al mali update.


Aleks

Vec si ga jednom predstavio ali nije na odmet da se podsetimo. Daj jos neku sliku unutrasnjosti.

Zoran

Baš je izvrstan autić.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Gledam ove slike i pade mi na pamet kako sam sinoć prejašio jednu kartonsku kutiju na putu (bez kontakta), dok je Golf ispred mene izveo severnog jelena.  :whistling:

Zastava Urban Explorer!  :dobro:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Highlander

Gledam ove slike i pada mi na pamet koliko je svijet pun nepravde.  :Smiley:
Sto ce tebi ovakav auto ? Tebi je sasvim dovoljno sto imas 30 godina.  :badmood:
Ovakav seks na tockovima je za nas od 45+, ako uspijemo da utrpamo stomacine ispred volana .  :Smiley: :laugh:
Yugo je .... ma, nemam rijeci !
Zavidim ti, ali totalno !
:respect: :respect: :respect:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!