Ostala vozila članova

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Ok. Da ne razglabamo nepotrebno, vlasnik ce napisati svoje utiske.

hobbista

 :offtopic:
CBZB motor 1.2 tsi je od, ako se ne varam, 2010. god. u Ibizi. Nisam siguran da li još imaju ovaj motor u ponudi. On je sa - lancem  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

#272
Ovo je CJZC, 16V sa zupcastim i vodom hladjenim interkulerom.

Za sada ne fali nista ulja, videcemo ubuduce.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


injector

Nemam želje mračiti gospodina vlasnika, već prenosim iskustva iz "druge" ruke, agregata iste snage iz 2015. godine. Ovaj agregat je inače pred penzijom, jer je 1.0 tsi već počeo menjati 1.2 tsi 110hp a uskoro će i ovaj od 90hp biti izbačen iz ponude. Pozdrav.

Damir Oravec

Bez zelje da diskutujem o temi o kojoj ne znam nista, samo napomena, da mi logika ne dozvoljava da pomislim da bi SEAT ubacio los motor, kao i da posle 13000 trosi ulje. Malo mi udara po razumu. Sve je moguce..ali opet..razum se opire da poverujem.

Boqy

1.4TSI u Škodi isto uplaio lampicu za ulje na oko 13k, ali posle prvog servisa više nije nikad palio (trošio toliko).
Znači identična situacija koja je gore opisana sa 1.2TSI.

Sasa_NS

Svaki nov motor posrče više ulja do prve zamene dok karike ne legnu kako treba. I ja sam dosipao ulja u Punta, palo na minimum dosta pre 15.000, i od tada nisam dosuo ni kapi između dva intervala zamene. Isti slučaj sam imao i na firminom Avensisu 2.0 dizelašu. :)

TT


Keka

Bg (VMA)-Ns (kuca), autoput, tempomat 90 km/h.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bugi

Nije li malo bezveze voziti autoputem 90km/h?

kiconix

Meni bi bilo ali sada me vise interesuje ta potrosnja na 120-130 km/h.

Keka

Malo manje bezveze nego suriti auto sa 500km na satu 120-130-150.

Za potrosnju na 120 javim cim predjem magicnu cifru od 1000km za razradu motora.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Citat: Keka poslato 14.10.2016. - 15:58
Bg (VMA)-Ns (kuca), autoput, tempomat 90 km/h.
Lepo, daj mi tempomat i stizem to sa kopiletom moz se kladit u porciju pihtija.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Loganovac

Evo ja ulažem tanjir pihtija - netje moći kopile da se spusti baš na tu cifru. Možda kad bismo smanjili na 80km/h pa da angažujemo Zorana, 90 je ipak prebrzo...  :laugh1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

oliver83

Ne verujte kompu kad pokazuje koliko troši.  Vozim i moj  auto i 3,4  nova automobila u firmi i svi lazu za potrošnju.  Neko pokazuje veću potrošnju od realne a neko manju.  100 % mogu da potvrdim