Ostala vozila članova

prethodna tema - sledeća tema

Saja174

Citat: Sir Oliver poslato 05.11.2014. - 14:15
Auto ko stvoren za Zokija. Pri njegovom režimu bi srkao od 2,5-3l/100km.
Realno, nešto mi je mala to potrošnja za takvu brzinu.  :ces:

To je CRDi. :lux:

Branislav-NIŠ

Koliko košta redovan servis (ulje + filteri) ..?

Saja174

Oko 200€;

5.3l ulja i filteri.

zac

 :ha: Pa sto sam ne uradis servis za 50e. ???

Saja174

#139
To je cijena sedmogodisnje garancije, a mali servis ne stane sigurno u 50€. Jeste da te ogule za servis, ali zato u slucaju da bilo sta crkne, prst u uho i neka prave. Nije me briga, bila to dizna, turbina, EGR, citav motor, mjenjac, lafeta, kugla, ma bilo sta...

Ali moram priznati da dosta pratim KIA/Hyundai forume, i ovaj 1.6 CRDi je beton od motora, jedinu boljku koju ima je da grijaci iz nekog razloga crkavaju veoma cesto, sto se ocituje malo nemirnijim radom i oblakom plavog dima pri prvom paljenju, sto ako vam ne ide na zivce apsolutno nije problem, jer bez obzira upalice kao mina.

zac

Za sedam godina ti uzmu nov motor i menjac, cirka 1400e.... koji ti nece crci, a promenice ti kuglu od 15 e...  :doh:

Da mali servis ej oko 50 e...  sem ako u motor ne ide 10-12 litara ulja.

Saja174

Prijatelju, samo ulje i filter ulja su preko 50€ (Castrol Magnatec), a gdje je tu jos filter zraka, polena i ruke mehanicara?

Jest skuplje u ovlastenom itekako, ali rahatluk nema cijenu. Zamisli na pola njemackog autobahn-a ti crkne recimo dizna? Sta bi onda? Svu ovu razliku bi debelo iskihao, a ovako ti servis mora pokriti od slep sluzbe do dizne.

zac


Ivan

Pisao ja na forumu za kiu, cene su blagi užas, strašno, a zamisli posle garancije neki ozbiljniji deo, cena je prava astronomija  :ha:

Saja174

#144
Astronomija, pa dobro, mozda se moze tako reci, ali opet nista skuplje u odnosu na druge automobile u klasi.


@Saja174: Strogo je zabranjeno:
5. Citiranje prethodnog posta u celini i/ili delovima kao i Citiranje delova i/ili celih postova u potpisu,

drzarkod

Zac možete misliti koliko je veliki servis...  :whistling:

zac

#146
Pa s`obzirom da mi je za Logisu bio ko 11 000 bez pumpe, znaci sa pumpom bi bio oko 15 000 , za ovo cudo je tu ...oko 20 000 din.  :kava:




Saja174

Za ovaj auto nije predvidjen veliki servis, jer ima lanac, samo kontrola natezaca, lanca i vodilica, sto sigurno traje oko 300.000km.

Jedino PK, vodna pumpa, natezac i rolne.

ppejic

1.6 crdi je proverena mazga, da li imas neke info o 1.4 crdi?

Saja174

#149
Mislim da je 1.6 CRDi 2009.g. dobio nagradu za najbolju masinu u klasi. :woo-hoo:


Sto se tice 1.4 CRDi, ima par komada na forumu koji pratim, niko do sada nije imao problema.

Lanac, BOSCH sistem ubrizgavanja, 90ks i 220NM, nema plivajuci zamajac, ali ima smece od DPF-a.

Nisam imao priliku voziti, ali svi koju su vozili kazu da ne znaju da je 1.4 da bi mislili da je rijec o nekoj ozbiljnijoj masini, valjda ne ocekuju puno, pa ih onda pozitivno iznenadi.