Logi posle 40000km

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

40 meseci i 40000km.Uvek je upalio na prvi dodir ključa i nikad me nije doveo u sumnju da li je to dobar auto.Svakako dobar auto,odličan košta duplo više (i ne treba mi).Tri puta servisiran u Kompresoru,ulje Elf competition 10/40,polusintetika.Prvi servis plaćen 3300,drugi 6000.Treći nije rađen jer je  kao reklamacija rađena popravka curernja kod zupčastog kaiša,kada je promenjeno ulje i filter.Tad mi je savetovano da zamenim filter vazduha,a svećice da promenim na 60000km.Znači da sam za tri godine za održavanje dao ukupno 9300 dinara!Moj brat,biciklista-amater je za održavanje bicikla za to vreme dao više!

Dobre strane mog Logana:
-ulje i antifriz ne troši (doliveno 2dl antifriza za 40000km)
-prosečna potrošnja 7,2l,meni sasvim prihvatljivo.
-nema nikakvog "lufta" ni zvukova od vešanja i karoserije.
-nema zabrinjavajućih tragova korozije.
-auto kao celina odličan za vožnju magistralnim i lokalnim putevima - elastičnost motora, vešanje,kočnice,farovi...
-boja i unutrašnjost bez tragova korišćenja.

Loše strane mog Logana:
-tanak lim osetljiv na sitna oštećenja.
-previsoko sedište,volan prenizak,godinu dana sam tražio pravi položaj.
-počele su i kod mene sitnice već opisane na forumu (osvetljenje prekidača ventilacije gubi kontakt,zimska krckanja plastike,i uopšte tu i tamo bezazleni zvuci...
-najveći problem i razočarenje (jedino) je pojava curenja ulja kod zupčastog,dva puta sanirana,nadam se konačno.Polovinu ove kilometraže sam prešao sa masnom flekom na nezgodnom mestu i u razmišljanju da li će zbog toga prezupčiti.Ovakav problem nisam imao ni sa Zastavama,bar ne na ovoj kilometraži.

Na kraju jedno pitanje za Dačiju (Reno-a):ako već niste ugradili filter klime,zašto bar niste ostavili rupu sa poklopcem,ništa vas ne bi koštalo.
Slike neću postavljati,standardni beli Logan.Zapravo, deca mi nisu kod kuće,a bez njih ne umem!

Loganovac

Em smo nas dvojica vršnjaci, em su nam automobili maltene vršnjaci (50 meseci vs 40 meseci), em su nam kilometraže maltene iste (43000 vs 40000), em su nam utisci maltene isti...  :ziveli:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Em sam i ja pola vijeka star, em i meni Miroslav kači slike na forum. Ovo sa traženjem položaja sjedišta si dobro napisao jer sam i sebe našao u toj priči. :wave:.Možeš biti bezbrižan bar do 76 000 km koliko ima moj Sandero sada maltene bez kvara.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

... ako vučeš prikolicu, šteluješ ventile na 0.5mm, ne servisiraš auto redovno (npr. ne menjaš zupčasti dok "izgleda dobro"), ali ne prelaziš 80km/h. E sad, ako voziš i održavaš auto "normalno" možeš da budeš miran bar 300.000 kilometara!  :hihi: :hihi: :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

gromovnik

Citat: saša61beograd poslato 10.07.2011. - 20:26
-previsoko sedište,volan prenizak,godinu dana sam tražio pravi položaj.
Kao da su ga pravili za mene :) To je i presudilo da ga kupim.

Ontopic, i moj je skoro na 40.000 (fali možda 500km), mada sam ga kupio sa 29.000 u septembru. Da kucnem u drvo, za sada sam zadovoljan, samo nek me služi što duže.

zac

Citat: saša61beograd poslato 10.07.2011. - 20:26




-previsoko sedište,volan prenizak,godinu dana sam tražio pravi položaj.

-najveći problem i razočarenje (jedino) je pojava curenja ulja kod zupčastog,dva puta sanirana,nadam se konačno.Polovinu ove kilometraže sam prešao sa masnom flekom na nezgodnom mestu i u razmišljanju da li će zbog toga prezupčiti.Ovakav problem nisam imao ni sa Zastavama,bar ne na ovoj kilometraži.



Na sediste sam i navikao, relativno brzo, ali curenje ulja me deprimira, a jos ga nisam sredio. :banghead:  :place:  oko 36000km

staracstol

Prešao sam 90.000km sa sve nasviranom turbinom i velikim točkovima. Slažem se za filter i za "mekanost" spoljne limarije ali sve u svemu, strava auto.

saša61beograd

Logi je od jula bio vredan,prešao skoro 7000km po Srbiji i C.Gori.Udobno,ekonomično i bez ikakvog problema.Zato je dobio pre 10-ak dana novo ulje,Elf 10/40.To je privremeno,do proleća, a onda prelazim na sintetiku.U oktobru je detaljno opran i voskaren (Sonax).
Danas sam ga upoznao iz drugog ugla:sa suvozačkog sedišta!Možda to nije neobično,ali meni jeste.Naime od 1985.god, od kako imam svoj auto, niko nikad nije vozio moja kola osim mene.Rodbina,prijatelji,znajući kakav sam kad su kola u pitanju,nisu se ni usudili da mi traže auto na pozajmicu.A i da su tražili,ne bi dobili!Ali sin jedinac je nešto drugo;posle položenog ispita i 6meseci dodatne obuke (ja kao instruktor!)na Z101, danas je svečano provozao limuzinu po Beogradu i preko "nove" Gazele.
Nema primedbi,samo je primetio visoko sedište i visoko kvačilo.
A ja sam primetio da je Logan na suvozačkom sedištu još udobniji i tiši;znam da nema logike,ali je tako.
Idemo dalje.Logiju i svima vama želim blagu zimu,suve puteve i što manje soli.

zac

 :aplause: Neka je sa srecom. 

A sto se udobnosti tice, naravno je da je udobnije kad te sin jedinac pocne voziti tvojim kolima. 
Puno srece tvome sinu za volanom i da te dugo vozika, a ti sedis i uzivas.  :friends:  :ziveli:

saša61beograd


LeNgenda

Joj, i ja imam jednog takvog kao sto si ti, zaguljenog...

Samo sto sam ja na prepad poceo da vozim Ruskinju, bez prethodne "doobuke", pa kad sam izdrzao par naknadnih, ali zakasnelih jurisa na moje vozacke sposobnosti, sve se stisalo i sad nema problema.

Ja znam po sebi, ako covek auto dozivi kao pistolj, sve ce biti ok. Preduzeti propisane mere obezbedjenja i ponasati se odgovorno. Eventualne egzibicije (koje dodju, pre ili kasnije :)) preduzimati kad je bezbedno i da pretpostavljeni ne sazna.

Ako je mladi gospodin takav, onda nema brige.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

alexv011

6 godina, 43000 km, CASTROL MAGNATEC, motor suv ko barut. Limarija "provrila" na jednom mestu na krovu, ostalo sve kao prvog dana.
:lux:

Zoran

Saša 61 beograd - čestitam. Zato i živimo da ostavimo nešto iza sebe. Naša djeca su naše najveće blago.
:offtopic:Svaki muškarac u životu prođe kroz 3 životne faze:
  - do 7 godina - moj tata je najpametniji...
  - od 7 godina pa do smrti oca - moj tata je najgluplji...
  - poslije smrti oca - moj tata je govorio (ali je kasno...)...
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Otprilike tako.Još uvek sam autoritet što se vožnje tiče,ali i to će kratko trajati.

Vihor

posle 40000?, isto kao i posle 400 km    :respect:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.