4. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

bsamadzija

4. servis, kilometraza na 47.000Km

Ponuda:

ruke 2h                   5.280rsd
ulje shell 5w30 5lit.  6.750rsd
podloska cepa kartera 135rsd
filt. ulja                      774rsd
filt. vazduha            1.080rsd
filt. polen                   900rsd
filt. goriva               2.700rsd

sumarum              17.619rsd

Ovlasceni servis je u pitanju, NS. Cene su sa uracunatim popustom od 10% na delove.
Skoro 150€... da je skupo jeste, da je mnogo i nije  :ne: ne znam sta da mislim  :fiju:
Da mi bude lakse iznos podelim na 365 dana, to mu dodje 48rsd dnevno al kao ovlasceni servis, kao nesto garantuju  :Smiley: :write:

saša61beograd

Da sam kupuješ delove i ulje,uštedeo bi 10-20%.Da sam lično menjaš sve to,uštedeo bi još 5.280 dinara,ali bi potrošio preko 2 sata,osim ako nemaš garažu sa dizalicom.Dakle,nije ovo tako skupo za ovlašćen servis.Pod uslovom da to urade ljudski i sa kvalitetnim filterima.

MitarMrgulic

Što kažeš, ovlašteni je servis, neka je sigurnost u pitanju, nije nešto preskupo, jer ide i filter goriva, idealno bi bilo kada bi ovaj servis koštao cca 100 eura, kako je to nekad znalo biti, ali šta je-tu je, dobro je razmišljanje, kada podijeliš na broj dana u godini, dođe manje od 0,5 eura po danu, sviđa mi se ovo razmišljanje :)

Jevta

Prvi servis kada sam uzeo auto.
Majstor 1000
Uje 4 litra 1 litar ostalo 2950
Filteri ulje,vazduh kabina 2400
suma sumarum  6350

kiconix

Bilo davno, nije uopste za poredjenje.
Uostalom, informacija nam treba sveza.
Ja sam radio 04.01. 1.0 tce na 60kkm suma sumarum 17500 din.
Svi filteri i ulje.

Jevta


kiconix

Sad si mi zagolicao mastu.
100 posto sam siguran da nije ovlasceni servis a jos sigurniji da nije prvi.

Keka

Citat: saša61beograd poslato 10.01.2023. - 12:01
Da sam kupuješ delove i ulje,uštedeo bi 10-20%.

Obzirom da je sve poskupelo, cene delova i ulja u ovlastenom su vrlo vrlo konkurentne. Mozda bi ustedeo koji dinar jureci ceo dan po gradu po raznim prodavnicama, ovako sve dobije na izvolite dok pije kafu. Cak je i cena ulja za dCi vrlo konkurentna.

Ruke su malo skupe za moj ukus, treba da tezgarim celo popodne za ono sto oni zavrse za pola sata. Ali to je vec moj problem.

Neprocenjivo je osecaj koji ostaje posle posete ovlastenom servisu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!