Bixenon projektori

prethodna tema - sledeća tema

maestral5747

Ah, nisam odolio da se i ovdje ne pohvalim, iako nije išlo u moju Daciu nego u Renault. Kvalitet svjetla oborenog a pogotovu dugog obara s nogu. Projektori su Morimoto mini H1, a ugradnja je jednostavna samo staviti i pritegnuti centralnu maticu. Najveći problem, otvoriti farove.

Keka

Samo sto H1 nije biksenon  :nami:

Daj neku fotku ispred zida da vidimo kako odseca snop na kratka i duga svetla.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


maestral5747

Varaš se!  :to: Je biksenon, jer projektor ima elektromagnetnu klapnu koja se spusti kad uključiš dugo svjetlo i tako proširi snop. I još k tome se upale i halogena H1 u drugom sjenilu i tako da je dugo ludnica :D
Nabacim večeras slike.

Keka

Biksenon ima dva izvora svetla, ovaj to nema.

Na stranu komplikovana ugradnja (ne pada mi na pamet da secem i lepim far), cena (40-50 dolara bez sijalica), kako tehnicki pregledi i policija kod vas gledaju na ovakve modifikacije?

Kod nas po zakonu vozila sa ovakvim osvetljenjem moraju da imaju uredjaj za pranje farova i uredjaj za automatsku nivelaciju farova.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


maestral5747

#4
Kod nas to još nije pod obavezno, ali bit će uskoro.
Biksenon ne mora imati dva izvora svjetla, jedna te ista sijalica je za kratko i dugo i uvijek gori, samo se jedna metalna klapna pomiče gore dole te na taj način produžuje ili krati snop. One dvije zadnje slike gore su oboreno i dugo svjetlo iz jedne H1 sijalice.
Pogledaj na HID planet, ili pitaj Vladu Triona koji tu kod vas stručnjak za te stvari (vrele gume.rs) ako ti ja nisam od povjerenja ;)

Keka

Ne sumnjam ja u tebe  :dobro: samo se bavim malo semantikom.

Slike sam video ali me zanima kako se ocrtava na zidu i koliko je sve ukupno kostala ta igranka.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


maestral5747

#6
Bi-xenon = 2-xenon, dakle bukvalno prevodeći u pravu si samo što se  kod automobila tu podrazumijevaju dva načina postizanja tog efekta. Prvi, najjednostavniji, tzv. kineski izum je da u ffar koji ima H4 halogenku (kao Logan npr.) ubaciš H4 ksenonku koja ima na sebi pokretni zaslon te tako mijenja fokus da bi imao i dugo i kratko svjetlo. Drugi način je ovaj kao kod mene, tj. elektromagnetski pokretana klapna koja skida cut off i produžuje snop, a to je način koji imaju i gotovo svi tvrornički biksenoni. Da ne zamaram više, napravit ću slike prema zidu, koliko i večeras, a potpuno isto je kao na ovom videu dole gdje se vidi izmjena oboreno-dugo:
http://www.youtube.com/watch?v=oEEYERaMUZI&NR=1
Sto se tiče fotografija imam dvije skinute sa HID planet za oboreno i dugo:



A koštalo je 108$ projektori, rad 300 kn (60$), ksenon kit imao od prije...




Dachaa

Jel zna neko gde ovo moze da se ugradi kod nas i koliko bi odprilike kostalo ? Mnogo je bolje osvetljenje sa projektorima,video sam na jednom Loganu u Sloveniji i evo sad sam nasao sliku.





Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(