Obrvice za farove - Sandero

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

#15
Podseca na C4.

DrJekyll

Ma C4 je ružan  :baeh: i običan Sandero base je lepši od njega :c:

Nego, jel ima još neko želju da radi ovo....rado ću da mu "prodam" fore za ugradnju :wink:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

scepo

meni se svidja kako je doslo , mozda bih i ja ovo porucio ali posto je meni stepway crvene boje ofarbao bih obrvice ....

bruno


DrJekyll

Samo da prijavim da mi je na 160 otpala jedna obrvica i sad ću da poručim nove. Ko bude stavljao neka prvo išmirgla malo donji deo i udari par rezova i onda koristi malo bolji silikon da bi se što bolje zalepilo. Žao mi je što sam ja morao da probijam led sa ovom ugradnjom, al' šta je tu je.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

mrsp

Baš sam hteo da te pitam dali si vozio na većim brzinam i kako se ponašaju kad eto odgovora. Žao mi je što ti se to desilo ipak lepo je izgledalo.Nadam se da će sledeći put biti uspešniji  :too: :too: :too:

ppejic

Ako si vec planirao da ti to bude trajno resenje, trebao si koristiti dvokomponentni epoksidni lepak

mrsp

Ja sam lepio neka ogledala na zid i koristio sam silikon koji je baš za takvo lepljenje nije abrazivan tako da neće da nagrize zadnju površinu ogledala i da ga upropasti. A drži kao besan, mogu da ti kažem da sam zalepio ogledalo 110x45 i drži kao ludo. Jedini je problem skidanje jer pri skidanju će sigurno pući. Ali tebi i ovako to treba da stoji stalno pa mislim da bi to moglo da koristi. Raspitaj se još kod nekog mislim da ćeš moći  sa tim da ga zalepiš a nije ni neka cena(ne mogu sad tačno da se setim koliko je koštalo) :too:

DrJekyll

Hvala na pomoći,
videću kad mi stignu opet obrvice da koristim taj dvokomponentni, a sve vreme sam ubeđivao moje drugare kako neću da koristim obične lepkove da mi ne nagrizu plastiku fara.....otkud znam, ako mi padne na pamet da skidam pa da ne bude ružno.
Tako da sad napokon imam rešenje i tako ću da uradim i nadam se da neće biti problema.
Staviću ovog puta slike sa ugrađivanja kako bi ostali mogli da pregledaju proces.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Ja bih ipak koristio silikon (neutralni, za lepljenje ogledala), i mislim da vodim sa veličinom ogledala zalepljenom ovakvim silikonom za zid, odnosno rigips ploču - 1500 x 1000 mm.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mrsp

 :too: :too: :too: :too:
Meni kada su pričali da može da drži tolika ogledala ja nisam moga da verujem.Čak sam pridržavao dok se ne osuši i podglavljivao sa raznim daščicama dok se nisam uverio da stvarno drži.Šta misliš dali će da pukne prilikom skidanja?
Nego ja mislim da će ovaj silikon da drži sigurno te obrvice ali izbor je samo na vama! :too: :too: :too:

DrJekyll

Meni ovo još neće stići, tako da ako neko ima još neke predloge i ideje tu sam.

@Loganovac
A koji je to silikon?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

mrsp

#27
Ako se ne ljutite da pokažem koji sam ja silikon koristio.




Loganovac

#28
Citat: mrsp poslato 05.06.2011. - 12:25
Čak sam pridržavao dok se ne osuši i podglavljivao sa raznim daščicama dok se nisam uverio da stvarno drži.Šta misliš dali će da pukne prilikom skidanja?

Iako je off - nema šanse da se ta težina zalepi bez fiksiranja dok silikon ne stegne. Dakle, ukucaš letvicu u zid (manja mogu da se fiksiraju zaštitnim krep trakama), pa tek posle 24 časa skineš ova pomagala. Međutim, od skidanja nema ništa bez totalne destrukcije.
Inače, koristi se upravo ovo što je mrsp pokazao. Mora da piše da je neutralan da ne bi hemijski razložio ili penetrirao kroz nanos metala sa zadnje strane stakla, jer bi ovo moglo da napravi ružne fleke na ogledalu.

Nemam ništa protiv da se ovaj post briše.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Ne mora da se briše jer je vezano za silikon koji i služi za postavljanje ovih obrvica.


Nešto sam pričao sa ljudima i neki su govorili nemoj dvokomponentni, a opet drugi kažu da je ok. Meni je samo bitno da ja to ako bude potrebno nekad mogu da skinem bez oštećenja, a u protivnom bih koristio neke teže lepkove.
Kakav je ovaj ceresitov i da li može da se skine bez oštećenja?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...