Deflektori prozora

prethodna tema - sledeća tema

dejandelic

Ja sam na loganu (kojeg sam danas prodao) imao te deflektore.Vozacev retrovizor se vidi ceo dok je suvozacev poprilicno zaklonjen istim....

zac

Ja sam ih kupio, postavio i posle dva dana skinuo...kasnije ih i poklonio. Razlog skidanja nije bio zaklonjen retrovizor vec grebanje stakla o njih prilikom otvaranja i zatvaranja, kocio se i podizac, pa nisam zeleo da izazovu neki kvar-lom...pa sam ih batalio.

ivan-bgd

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=5438.0   Pročitaj malo ovo.A kolega Vlada je imao isti problem kao Žac upravo zbog deflektora,prema tome ne stavljaj to koj će ti.

david

Koristim ih tri godine, prednje i zadnje i za sada sve je OK..

Max28

Hvala na odgovorima i savetima.

deki73

#65
Neko je pisao da deflektori grebu prozore i da zaklanjaju retrovizor. Evo mojih dosadasnjih iskustava:
- Imao sam Mercedes 190 pre nego sam kupio Daciju Stepway-a. Nije imao klimu i pokusavao sam na sve nacine da zastitim decu. Prvo sam zatamnio stakla, a onda kupio i deflektore. Bio sam iznenadjen pozitivnim efektom. Extra. Deflektori su bili iz Spyder-a (ima ih na netu), a zatamljivanje uradio na Zvezdari. Extra lik, moram da ga pohvalim i super je odradio. Deflektori uopste ne zaklanjaju retrovizore i uopste ne smetaju u preglednosti. O grebanju prozora nema ni reci. Kao sto rekoh, imao sam folije i da je deflektor grebao prozore skinuo bi folije. To se nije desilo ni posle 5 godina koriscenja.
- Cim sam kupio Stepa rekao sam sebi da cu prve dve stvari da uradim: deflektore i zatamljivanje stakala. Guglajući na netu, video sam deflektore kod Zeljka. Uporedio sam cene kod njega i Spydera. Za isti novac kod Spydera se dobijaju samo prednji, a kod Zeljka sva 4. Resih da uzmem kod Zeljka. Malo se teze stavljaju u odnosu na Spydera i zauzimaju tj. zaklanjaju malo retrovizor. I to 1/3. Ali moram da napomenem, uopšte ne smetaju i ne zaklanjaju pogled kroz retrovizor. Malo su krtiji od onih iz Spydera, ali nista narocito. Sve pohvale. Takodje, sam ugradio i folije, ali ovaj put u skladu sa zakonom (napred se skoro neprimecuje da postoje). Deflektori uopšte ne grebu stakla na kojima je folija, i to vec skoro 1,5 godine.
Mislim da sam malo pomogao u vezi deflektora. Aj pa tako

Ljota

Deflektori su veoma korisni! Imam ih vise od 3 god. i prezadovoljan sam! Kupljeni su kod Zeljka i sa namestanjem po uputstvu ne prave problema kod podizanja stakla!  :dobro:

dejandelic

Ja sam moje takodje kupio kod Zeljka i bili su mi ok.Nisu mi ni malo grebala stakla iako su mi stakla bila poprilicno zatamljena.

Aleks

Evo koliko zaklanja desni retrovizor:


O teskom zatvaranju stakala i grebanju istih - kod mene nema pojma. Treba ih samo pravilno montirati. Imas gomilu tutorijala na YT.

Dejan11

Ima li neko neka iskustva sa spiderovim na dusteru ?
planiram to da stavim jer može biti korisno...