Deflektori prozora

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Pazi ovo, na svakom staklu imas ispisano ime proizvodjaca i jos par informacija.
Ako prozor nije dignut do kraja, to se vidi iz aviona.
Ipak bih ja prozore zatvarao do kraja.
PS. Samo da podsetim da su Veterinaru pokrali te deflektore usred belog dana, bez znakova obijanja.

ivan-bgd

Od deflektora više štete nego koristi.Staklo uvek u gornjoj zoni pri zatvaranju zacvrči i zateže,a to ne valja ni za podizač stakla.Ko neće da mu duva vetar u glavu neka zatvori prozor.A i što reče Kiconix skidaju se kao od šale....

miki-bgd

Hvala na napomeni, obraticu paznju na te natpise. Nisam mislio da se ostavljaju otvoreni da se vidi, nego samo onaj zavrsni deo, tako da kad bi gledao bez deflektora opet ne bi izgledalo kao da je prozor otvoren. Samo da obratim paznju na natpise. Ovo sve mi neka teorija, probacu u narednom periodu pa cu da kazem utiske. A to ne zatvaranje prozora do kraja sam i mislio zbog podizaca, jer bude da zapne na kraju i pri otvaranju i pri zatvaranju, sto sigurno nije dobro po iste.

Sto se tice efikasnosti deflektora, opet da napomenem da sam samo malo probao, ali mi se svidja funkcija. Kada se otvori prozor bez deflektora krene ona udarna promaja koja stvarno smeta, sa deflektorom je dosta umerenije. Opet kazem, videcu u narednom periodu kako ide.

Bogami, kako sam ih uglavio zvuci mi neverovatno da se skinu bez ostecenja  :ne: Al dobro, videcemo da li ce i koliko da zazive, tu ja nista ne mogu.  :-)1


zac

  :aplause: Neka je sa srecom, nadam se da ces biti zadovoljan sa deflektorima!   :ziveli:

miki-bgd

Hvala  :wave: i ja se nadam  :ziveli:

kiconix

#50
Mislis li da si ih ugradio drugacije od drugih da nece moci da se skinu?
Varas se šinko, grdno se varaš.

Keka

Pusti ga cika Kico, jos je mali i zelen  :wave:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Citat: kiconix poslato 09.09.2012. - 09:37
VaraŠ Še šinko, grdno Še varaš.

:Smiley: :Smiley: :Smiley:  Ostali smo bez senfa na koti 43!!!  :lol1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix


miki-bgd

Keko, mislis na ovo :D

Ma jok, ako skinu, skinuli su, samo sam ih ja jedva stavio sa skidanjem kedera, pa ja ne bih mogao da ih skinem bez ostecenja  :baeh:

DrJekyll

Ove Željkove NE MOGU da skinu da se ne odlome....previše su tanki.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Veterinar

Moji su bili ugradjeni od strane firme "Spider" (ako sam dobro upamtio naziv). Auto sam ostavio zaključanog na parkingu sa zatvorenim prozorima. Zatekao sam ga na parkingu, sa zatvorenim prozorima (!?), a više ne mogu da se setim da li je bio zaključan (ne traži mi se post, a toliko su ga puta obijali da sam već pomešao u glavi...). Mislim da su korisni pri manjim brzinama (šum vetra mi je ipak smetao pri većim), a pogotovo kada se dugo sedi u autu dok napolju pada kiša. Jednostavno, nema maglenja stakala, a ne mora da radi ventilator kabinskog prostora. U početku je teže ulazio prozor do kraja pri zatvaranju, uz osetan otpor koji pruža keder čulo bi se i škripuckanje. Kasnije to nije bilo toliko izraženo, ali je gornji rub stakla dobio riseve kao da je neko prelazio grubljim šmirglom.

DrJekyll

Naravno to sve zavisi i od ugradnje, meni se ništa ne vidi na staklu i uopšte mi ne grebe niti usporava kada zatvaram staklo. To za šum ne znam kako je na loganu, ali na sanderu mi se šum smanjio pri većim brzinama kada malo otvorim prozor, a nema ni onih udaraca vazduha u glavu kao bez deflektora.
"Spider" je naša firma koja je i dobavljala iste deflektore za Hit Auto, ali ih više nema u Hitu. Ta plastika je mnooogo deblja i kvalitetnija od ovih mojih, a samim tim se i savijaju bolje i bez pucanja. Ja sam moj već na uglu polomio jer sam zatvarao vrata sa otvorenim prozorom pritiskom na deflektor i pukao mi je u gornjem uglu na ivici, ali ništa strašno...i dalje radi savršeno posao bez problema.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

deki73

#58
Citat: DrJekyll poslato 09.09.2012. - 22:24
Ove Željkove NE MOGU da skinu da se ne odlome....previše su tanki.
Nije tačno. Ja ih skinuo da bi zatamnio stakla i bez ikakvih problema ih ponovo vratio. U Spideru dobijete defloktore prozora za prednja stakla, a za taj isti novac kod Zeljka dobijete za sva 4 prozora. Da me neko ne razume pogresno. Ja sam vec ranije na bivsem autu (Mercedes 190) ugradio kod Spidera i super su. Posto znam kvalitet i Spe*er-a i od Zeljka, preporucujem da kupite za sva 4 prozora - kod Zeljka

Max28

Jedno pitanje:
- zanima me kakva je preglednost kad se stavi taj prednji deflektor ? Mislim, koiko on smeta/blokira prednje retrovizore. s obzirom da se spusta skroz do donje ivice prozora ?
Dali zaklanja retrovizore i koliko ?
Mislim da su ti deflektori korisna stvar ali ih ne bi stavljeo ako mi blokiraju pola retrovizora ?
Pozdrav