Deflektori prozora

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Mislim da ovde nema veze sa postavkom zabica vec ima do samih zabica....zato je dobro slikati sve pa da se vide razlike izmedju onih sto zeljko prodaje i onih sto se kupuju u Spider auto (tacno duplo skuplji :whistling: )....
Takodje ni ja nisam imao problema sa vodom, a bog zna da na EKO pumpi kada uzmem pusku, voda prolazi kroz patos kod mene koliko volim da guram onu pusku svugde.
Proveri samo koliko ti se zatvara prozor, ja sam ove zabice nagurao do kraja krajeva i tako keder od vrata lepo drzi staklo i ne da nikakvoj vodi da prolazi.....mozda nije do kraja gurnuto ILI je dovoljno da jedan nije do kraja i kad prozor udari u njega podizac misli da je dosao do kraja i stane.
Samo ti proveri "penetraciju" :lol1: prozora u keder od vrata....


pozz
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

lovac

Sada, kada je sve postavljeno, žabice se uopšte ne vide. Pretpostavljam da prozor ulazi dovoljno duboku u keder, je se curenje javlja na oba prozore  na dva identična mesta, verovatno tamo gde su postavljene žabice.
Praktično - kada uperim pušku sa vodom ispod deflektora, poteku po dva tanana potočića po unutrašnjosti prozora ...

Ali, u principu to nije neki veliki problem. Sledeći put ću biti oprezniji prilikom pranja - pa ćemo curenje rešiti na taj način! 

DrJekyll

Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

DrJekyll

Pre neki dan postavljeni Zeljkovi deflektori i na dastera.
Posto je on base model i nema el. podizace, primetio sam da kada se zatvaraju prozori treba da se malo jace pritisne rucka kada dodje do kraja.....znaci taman kada mislite da ste zatvorili prozor, tj kada je zapelo, treba jos malo da se zapne da bi se zatvorilo do kraja.

Postupak postavljanja je sledeci (da se opet podsetimo):
-otvoriti prozor do kraja (naravno) :Smiley:
-skinuti spoljasnji donji tvrdi keder....(krenuti sa jednog kraja polako i posle postepeno skidati po par cm da se ne bi savio ili prelomio)
-uzeti odgovarajuci deflektor i donju (tanju) stranu ubaciti oko 5cm u rupu od prozora u vratima gde je vec skinut keder
-postaviti deflektor u gornje polozaje unutar kedera na vratima i povuci ga skroz na gore tako da donji deo koji je bio u vratima je sada iznad lima oko 0.5-1cm
-staviti plasticne drzace na 4 mesta u keder vrata prozora i paziti da ravna strana drzaca bude okrenuta ka deflektoru, a ona strana sa dva zuba da bude okrenuta ka gumenom kederu na vratima
-nosace stavljati 1. sa strane na samu gornju ivicu vrata (na sredinu sirine deflektora), 2. na oko 5-7cm na gornjoj strani vrata od prve, 3. na oko 10ak cm od retrovizora na gornjoj str vrata i 4. na sredini druge strane deflektora pored retrovizora.
-kada se sve to uradi proveriti zatvaranje prozora nekoliko puta i vratiti donji keder na mesto, stim sto se keder vraca prvo sa retrovizorske strane i ugura se tako da donja ivica deflektora bude sa spoljne strane kedera, a ako to nemoze onda se stavi keder pa se posle srafcigerom (vrlo lagano) pomeri sama ivica deflektora preko kedera. Ovo je obavezno posto ako se to ne uradi moze doci do zaglavljivanja prozora u toku zatvaranja.
-proveriti ponovo zatvaranje prozora i stabilnost deflektora i to je to.


Evo i par slika kako to sve izgleda na Dasteru i ona slika ivice deflektora preko kedera:







Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

lovac

Referiši nam posle prvog pranja - da li ti curi voda u kabinu!

Ljota

Odlično, trebao si da ugradiš deflektore i na zadnjim vratima!  :aplause:

DrJekyll

Za dastera još uvek ne postoje namenski, a ovi prednji pašu sa sandera jer su ista vrata. Zadnji prozori nam se razlikuju.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Citat: DrJekyll poslato 18.06.2012. - 00:37Zadnji prozori nam se razlikuju.

Pa prepravi ih po deflektoru.  :lau:

david

Meni su odlicno cucnuli iz Spidera sa Avale..

DrJekyll

Koliko si ih platio i jel su ti oni ugrađivali?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

maestral5747

A jel ima kupiti deflektora za ovu moju teretnu Daciu iz avatara?

DrJekyll

Koliko znam spider to proizvodi...tako da bi moglo da bude. Probaj njih da zoveš 063535503
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

david

Mislim da su bili sva cetri 4200din pre godinu ili dve..

maestral5747

isto je kao za stare Dacie odnosno Renault 12 pa bi možda moglo da se nađe

miki-bgd

#44
Juce stigli deflektori od zeljka, 2500 + 410 postarina. Mojom greskom nisam proverio paket odma, a kasnije sam primetio da su oba prednja deflektora ostecena, po jedan manji deo je odlomljen bio na oba. Srecom, to su bili delovi koji idu iza kedera, pa sam namestio i nema problema. Inace, zeljko mi rece da je roba osigurana i da u tom slucaju na licu mesta (u prisustvu kurira) mora da se pise zapisnik o steti, tj pisalo je jos negde na temi ali ja nisam znao. Za drugi put.

Namestanje je proslo ok, jedino sto sam malo iskrivio keder na suvozacevim vratima, pa cu morati s time da se pazljivo pozabavim.
Danas sam i oprao auto  :lux: , nema nikakvog curenja kroz prozore.

One zabice se uglave u keder i staklo ulazi u njih, jedino sto staklo na kraju ide za nijansu teze, ali uz deflektore mislim da nema ni potrebe da ide bas skroz do kraja(dovoljno da se vidi da je zatvoreno, poslednji santimi su ionako iza kedera).

Evo i slika:





Ovu zabicu sam stavio pola pola da lakse udje staklo:

Jedna od zabica na gornjem delu:

Iskrivljeni keder: