Deflektori prozora

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Tako je....samo što sam ja tada dobio od Željka i obrvice......za DŽ rođaci :aplause: Naravno tad ih je tek dobio pa je bilo nešto kao PROMO akcija :) Svaka čast Željku :too:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

lovac

Ugradio sam pre neki dan deflektore (made in spider), na prednje prozore na stepwayu. Naručio sam ih u RB auto, Novi Sad, dva momka ih montiraše za 5 minuta. Cena 3300 RSD.
Slike neću postavljati, da se ne bih ponavljao.

Već sam slične deflektore imao na kecu pre mnogo godina, i još od tada su mi ostali u pozitivnoj uspomeni.

Veoma su dobri kada sunce bije sa vozačeve strane, i u značajnoj meri smanjuju promaju u kolima pri delimično otvorenim prozorima.

Toplo ih preporučujem svakome! 

LoganNS

Da nije to puno para? Ja sam prednje platio 1250 dinara.

Vladimir

Gde ima da se naruce samo prednji, ali za Logan II?

zac

@Vladimir-e, vodi racuna kakve deflektore kupujes!!!   :c0:  Ja sam kupio pre tri godine neke deflektore koji su imali plasticne zabice za ucvrscivanje u zleb za staklo. Cini mi se da sam ih platio oko 2000 din. Toliko su me nervirali... stalno su spadali na dole prilikom otvaranja prozora, i stalno se culo pri zatvaranju stakla kako plasticna zabica grebe staklo.... posle par dana sam ih skinuo i poklonio ih jednom nasem forumasu.  :write:

Svarog

Vladimire, ne moraš da insistiraš na tome da je Logan II. Koliko sam video tu nema razlike u odnosu na Logan I, a možeš samo da zbuniš prodavce jer sam primetio da nisu baš ispratili činjencu da se Logan promenio 2008. godine.

Vladimir

Ja sam napomenuo da je to novija verzija samo zato sto nisam siguran da li su prozori isti na obe verzije...

Zoran

Žac, mogao si i da ih prodaš za 1 dinar istom forumašu  :ziveli:.
Sam svoj gazda - vazda.

lovac

Prvo pranje auta - nakon postavljanja deflektora!

Jekyl je lepo objasnio da je svaki deflektor podvučen u žleb gde ulazi staklo i drže ih po dve ''žabice''.

Danas sam oprao auto (samopranje) i kada sam sa špricaljkama ušao pod deflektore konstatujem da kod obe ''žabice'', na oba prozora voda curi u auto.
Zaključak: oprezno pranje, inače se može napraviti poplava, a unutrašnjost deflektrora i zaklonjeni deo stakla treba obrisati vlažnom jelenskom krpom, drugačije ne ide .....

Ovo curenje vode u auto prilikom pranja sa velikim pritiskom jeste mana deflektora, ali nije kardinalna greška, jer kiša ne može nikako da upada u kabinu.

Ovo sam napisao, da forumaši imaju u vidu šta ih čeka.

Možda Jekyl ima drugo iskustvo?!?

LoganNS

Meni ne ulazi voda a perem pod pritiskom i bas idem mlazom pod njih. Sve zavisi od deflektora do deflektora.

Aleks

Takođe, ne ulazi voda.

Ljota

Prednje i zadnje deflektore kupio sam kod Željka i super su!  :dobro: Postavio sam ih po dobijenom uputstvu i sa pranjem nemam problema! Po meni je najvažnije pravilno postaviti "žabice" i nećete imati problema!  :wink:

lovac

#27
Molim te, dodaj objašnjenje kako da pravilno postavim žabice, da otkolinim curenje!
Hvala unapred

Ljota

Kao što rekoh montažu odradih po uputstvu. Ono što nisam napisao:- to je bilo pre godinu dana i uputstvo sam bacio!  :doh:

LoganNS

Ja sam takodje bacio upustvo... ali koliko se secam, zaboce idu na prevojima!
Jedna skroz dole kod retrovizora i onda na svakoj "krivini" po jedna (4 sam imao ukupno) stim sto poslednja opet ide na samom kraju (par cm od kraja)

Ne znam jel sam objasnio, ako nisam napravicu neko upustvo po secanju.