Deflektori prozora

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Treba sada da mi stignu deflektori prozora, pa reko da pitam ljude da li zna neko kako se to stavlja i da li imaju neke fore da se ne bih nešto zeznuo...ne daj bože da mi pukne plastika itd.

Još nešto, dobijam za sva četiri prozora, a ja sam mislio da stavim samo na dva, pa sad ne znam šta da radim. Koliko će to da mi poružni auto, a koliko će da mi stvarno koristi....mislim na zadnje?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

MajorSoul

Legenda je prava Legenda  :hall:

Dr.Jekyll - Jel su ti stigli deflektori za tvoj auto ili za Dustera? I gde si ih pazario?
:wind:
..need more buttons..

david

Ja sam otisao u Spider na Avalskom putu kad sam bio u gradu i momci mi namontiraju dok kazes DFS. Gotovo za par minuta njih dvojica.

LeNgenda

Eh, takav sam vam ja...  :cul: I to "N" usred zime kad mu vreme nije nije tu za dzabe...

Ovo sam skoro gledao na DCC-u, pa se setih, mada sam ja mislio da je cela gornja ivica deflektora trapezoidnog preseka, pa da se "ugurava" u prozor dok se ne zakaci, nisam znao da se ista lepi, pa da se munu samo oni mali metalni osiguraci.

Mozda je razlicito od modela, do modela, ovi na ovom Fokusu bas ne deluju jeftino... :ne:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

DrJekyll

#5
Hvala za video....očigledno neki od nas još uvek ne znaju da koriste internet  :lau: uopšte mi nije palo na pamet.....

Ljudi, pa raspitao sam se ja za te deflektore na nekoliko mesta, a spajder prodaje i hit autu i mnoooooogo su skupi. Set od 4 kom je bio oko 4700...tako nešto.
Ja sam ih pazario od zeljkor-a, imate celu temu o delovima, a imate i sajt www.dacia-delovi.com . Tamo vam je to oko 25 jevreja, a imate i neke popuste kao članovi foruma....pa vi sad vidite šta se isplati. 4 dela kod zeljkor-a sa sve dostavom 2650 din, a samo 2 prednja u spajderu 2700.


A da, inače upravo su mi stigli i sve je super. Samo imam još dva neka elipsasta dela koja ne znam za šta služe.
U paketu sam dobio:
1. prednji defl.
2. zadnji defl.
3. okvir reg. tablica (sa reklamom dacia delovi)
4. 2 crne plastične....šta god....vel. oko 30x10, sa jedne strane je ravna ivica, a sa druge je elipsasta.
Uopšte mi nije jasno šta je to, a videću da pitam i zeljkor-a....možda je još neki poklon  :aplause:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

MajorSoul

@ Legenda - Nema slike
:wind:
..need more buttons..

DrJekyll

#7
Evo sada sam ugradio deflektore i mogu vam reći da mi video ama baš ništa nije pomogao :doh:
Morao sam da vadim donju lajsnu da bih ugurao deflektor kod retrovizora, a oni tamo su ga kao savijali na gornjoj strani do zadnjih vrata....pa puko bi na keca da sam to uradio. Zadnje sam stavio tako što sam spustio prozor i onda dole ugurao deflektor pa ga ravnomerno povlačio na gore.
Sve ostalo se vidi iz priloženih slika:











A da, ona dva plastična elementa su u stvari dekorativni kapci za prednje farove za sandera i ja sam trenutno u euforiji što ih napokon imam i zahvalan sam zeljkor-u do groba :aplause:






Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

sphex

Bravo majstore! Sandero tuning na delu, sad mi je jasan natpis ispod znaka na gepeku  :ziveli:

Sviđaju mi se, posebno što je tonski selo ko d... na nošu. Mada bi lično voleo kada bi zadnji defl. išli i na fiksni deo prozora (ne-leptir). Nekako mi je prekinuta ta linija kod šrposne-stubića....možda da se stavi samo napred  :hihi1:
we brake for nobody!

DrJekyll

Razmišljao sam i ja o tome, ali šta je tu je. Zadnje neću skidati jer izgleda bolje sa njima, a taj prazan gap će se, ja mislim, malo izgubiti kada budem zatamnio stakla. Samo još da sačekam taj famozni novi/stari zakon da se opet pojavi pa da može da se tamne zadnja stakla.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

DrJekyll

Jel zna neko da li možda pašu deflektori sa sandera na dastera? Mislim da imaju ista vrata pa mi je i logično da je to sve istih dimenzija. Ako ne dobijem informaciju moraću da skidam jedan moj i da probam da stavim na dastera.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

mladja73

Okreni Spider auto. Oni znaju.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

DrJekyll

#12
Dobra ideja, nisam razmišljao o tome. :wave:
Ja sve pitao da li imaju za dastera, a nisam ni pitao da li pašu sa sandera...reko reći će mi oni, al ajd sad, pitaću pa javljam ovde da i ostali znaju.



P.S.
Dobio informaciju....
Prednja vrata su ista, a zadnja se samo razlikuju. Tako da ću mu uzeti samo prednja dva i to je to.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Zare82

#13
I nisi rekao sta ti je stiglo od Zeljka ,dobio si deflektore,jel se lepe isto kao oni na videu ili se samo uguraju pa pricvrste onim malim metalnim osiguracima (jel si dobio i osigurace???)
Zaljudjenik!!!

Aleks

Ja sam prosle godine narucio od Zeljka deflektore, ne lepe se, fiksiraju se osiguracima koji dolaze u kompletu.