Bočni vetrobran

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Stavio sam ih pre neki dan. I - služe svrsi. Plaćeni 2.600, ali sam čuo da ima toga i po oglasima i da je sa isporukom post express oko 1.500 (treba proveriti). Uvoz iz Mađarske. Izgleda ovako:
 
Mali problem mi pravi za sada pogled na desni retrovizor
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Lepo izgleda.  :to: Da li je veći ili manji nego što je bio šum vazduha u vožnji sa otvorenim prozorima?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Čekaj, još nisam izašao iz grada  :D. Mada, muzika je obično glasnija od ostalih zvukova. Nisu mnogo široki, tako da pretpostavljam da ne prave veliku buku.
Ovo je prvenstveno stavljeno zbog deteta (a bogami i žene) koji stalno gunđaju sa zadnjeg sedišta zbog otvorunog prozora  :40:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

kovdejan

I ja razmišljam da ugradim vetrobrane. Ajde ovako jedno generalno pitanje, da li se bolje hladi auto sa njima ili bez njih kada je otvoren prozor. Znam da sprečava upadanje kiše i "promaju", ali šta je sa hlađenjem. Ukoliko zanemarimo problem putnika na zadnjem sedištu, da li ugraditi ili ne vetrobrane? :)

hobbista

Pa, hladi se  :D
Manje udara vetar u glavu, i verovatno manje vazduha "uvlači".
Kada se vozim sam, uvek otvorim i zadnji prozor par cm, i onda nemam problem sa "bočnim vetrom u glavu". Mislim da je prednost ovoga samo otvoren prozor kada je kiša (pogotovo za nas pušače) i manja promaja na zadnjem sedištu.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

kiconix

Imao sam ih oko 3 meseca, platio 2400 a prodao za 1500. Posto nisam pusac, meni nisu sluzili nicemu. I samo da napomenem da kad se zatvaraju i otvaraju prozori mogu da smetaju, meni su izgrebali staklo na onom delu koji ulazi u keder.

remus

Ovako izgledaju rumunski koji se od skoro mogu naci kod nas, po ceni od oko 20e za prednje i 10e za zadnje (samo za berlinu)

Veterinar

Grebu staklo, zapinju, stvaraju buku, korisni po kisi, ne toliko na bocnom vetru, korisni su bili kad mi je stao ventilator kabine (duge voznje, ali bez bolova u vratu, bez magle na prozorima).

dovla

Vetrobrani imaju smisla samo ako nemate klimu, a smeta vam promaja.

stalker

#9
Te vjetrobrane ili wind deflektore imam više od dvije godine i mislim da su korisni iako imam klimu.
Rijetko vozim s otvorenim prozorima i nepušač sam ali mi najviše vrijede preko ljeta kada uvijek držim spuštena prednja stakla za nekoliko cm tako da se po ljetnim žegama koliko-toliko unutrašnjost vozila manje zagrije a ne moram strepiti od iznenadnih ljetnih pljuskova koji bi bez njih mogli napraviti poplavu u autu.
Jedini je nedostatak što reče hobbista to da malko zaklanjaju desni retrovizor.

Moji su aftermarket, čini mi se isti kao i kod hobbiste a vidio sam da se kod ovlaštenih servisera mogu kupiti i originalni (vjerojatno isti kao i ovi koje ja imam ali po dosta većoj cijeni)
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Veterinar

Ja sam kupio pre dve godine za 2300 din, u servisu su bili oko 4000. Slazem se za svrhu - kisa, blago otvoreni prozori na parkingu leti (ne vidi se sa strane), otvaranje (nekoliko cm) pri voznji, osim u slucaju bocnog vetra (tada samo jedan, naravno).

Loganovac

To važi samo za vozila koja nemaju fabrički Renault-ov alarm sa ultrazvučnim senzorima. Ja ne smem da ostavim odškrinute prozore sa uključenim alarmom, obavezno se aktivira nekakvim zvukom iz spoljašne sredine! Sa zatvorenim prozorima nikad do sada (2,5 godine) nisam imao lažni alarm...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

stalker

Evo mojih wind deflektora



isti problem kao kod hobbiste, djelomično zaklonjen desni retrovizor

www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

bind

Koristim ih vec 7 meseci i po meni su jako korisni,iako imam klimu letos su se pokazali veoma korisni a kad pada kisa nezameljivi su . Placeni (sva 4) u Spider autu pre sedam meseci 4400 din.
Jutros primetim  na vratima od vozaca ukraden vetrobran (ostalo samo jedno parce polomljeno 10 cm,izmedju stakla i kanala kod stuba,na svu srecu staklo nije puklo,ostale u kanalu i sve zabice? ) .Otiso do Spider-a i postavili mi taj jedan vetrobran kazu moze i na komad i naplatili 1600 din.

PS:Doslo zadnje vreme ,kad su poceli i sa Dacia da kradu delove...

mladja73

Mozda su to bili samo ludi klinci, jer skinuti a ne slomiti ih, ako je prozor zatvoren, vrlo je tesko.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.