Stigao Duster

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Jedino ako nisu  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Mozda i jesu, ali su naplatili ostatak od 2 litre do punog rezervoara :Smiley:

MajorSoul

Ja kad sam preuzimao auto naravno da je stajao na rezervi. Jedina dobra stvar (ali stvarno jedina  :hihi: ) je sto Hit auto ima svoju pumpu pa nisam morao da trazim gde da sipam.
:wind:
..need more buttons..

miki-bgd

Evo i mog prvog zvanicnog posta na forumu :D

Drago mi je sto ima toliko (zadovoljnih) korisnika Dustera, pa mogu da dobijem prave informacije iz prve ruke. Ozbiljno razmisljam o Dusteru, i sad sve stavljam na papir, da vidim da li bih bio u mogucnosti da isti odrzavam.

Ne bih da pisem svakom ko ima Duster isti post, nadam se da ce bar nekoliko videti ovo i odgovoriti mi :)

Verzija koja me interesuje je ona najjeftinija od 9330e, s tim sto bih doplatio 650e za ugradjivanje klime.

1) Koliko je registracija? Po nekim sajtovima gde stoje neke cene sam video da bi to bilo negde oko 19000, koliko je ta informacija tacna? (kategorija do 1.6 i 105ks, naravno bez tehnickog, za koji bih voleo da napisete cenu :) )

2) Potrosnja? Vidim da se drzi na oko 9 litara po gradu, a ide i do 7 van grada sto mi se cini da je dosta dobro (naravno i stil voznje utice, recimo neki umereni da je, u zakonskim granicama, ali raznih nas ima). Razmisljao sam da odma ubacim i TNG, pa me interesuje da li je neko ovo vec radio i kolika je cena, kao i kakvi su utisci? Student sam jos jednu godinu, pa posle treba da se zaposlim, i nemam namere da menjam auto narednih 5,10 godina. Tj, dok god traje i nije skup za odrzavanje (u smislu ceste i skupe popravke, itd) ja bih ga vozio, tako da verujem da se na taj period gas itekako isplati.

3) Cene redovnih odrzavanja (mali i veliki servis)?

Znaci, bitno je da je auto pouzdan, da se ne kvari cesto uz redovno odrzavanje, a po veoma pozitivnim komentarima vezanih za Logana, verujem(nadam se) da ne bi situacija puno trebala da se promeni sa Dusterom.

Tako da svaki komentar i svako kriticko misljenje veoma uvazavam  :friends:

Pozdrav


Damir Oravec

Odgovori u iz prve ruke:

1. Registracija, sa tehničkim je 21900 din.
2. Po gradu izmedju 9-10.5l, po nekad može i da ode na 11l ako si mnogo nervozan tih dana  :) Prosek po gradu je malo preko 9l. Otvoreni put, ako ne prelaziš 80km/h može da ide do 6.8l.
3. Mali servis je oko 12000din.
4. Veliki još nisam radio.

Auto je pouzdan.

Ps. Mada volim jednostavan enterijer, ne bi im ništa falilo da su stavili tablu iz Lodgy u Duster :) 

miki-bgd

Hvala na odgovoru :) To je ono sto sam citao i sto sam ocekivao.

Jedino jos da vidim da li na taj motor moze da ide gas i da li je to neko radio. Citam teme na forumu po malo, ali jos nisam nasao za Duster i gas.

Damir Oravec

Moze na gas. To je 1.6 16v motor i sasvim normalno se ugradjuje plinski uredjaj.

miki-bgd

#22
Super, hvala na info :)

Sad jos samo treba da sacekam pare nekoliko nedelja, ali mi je Duster sada na spisku broj 1.

PS. E da, a sta je sa zastitom? Ide li tu Zeder?

PS2. E nema veze, da ne vucem sada ovde, napravicu uskoro temu za neku diskusiju oko dodatne opreme, itd.

DrJekyll

Samo se raspitaj da li može da se doplati samo klima uz najjeftiniji model... Ja koliko se sećam oni su ranije samo dilovali klimu uz pakete opreme, a sledeći paket sa klimom je 2000 e skuplji. Nisam siguran za ovo pa zato i kažem da proveriš...ili ako još neko zna.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

miki-bgd

Da, mislim da sam vec video da je neko napisao nesto za klimu. Ako se gledaju paketi, ona ide samo u najskupljem, Laureat,(http://www.dacia.rs/download/cenovnik_dacia_duster_2012_rs.pdf) a to mi je vec previse. Mada videcemo.

Planiram ja za koji dan da idem do hit auta, to mi je na 10 minuta peske, pa cu da pitam na licu mesta te neke detalje.

Sir Oliver

Citat: DrJekyll poslato 07.03.2012. - 01:27
Samo se raspitaj da li može da se doplati samo klima uz najjeftiniji model... Ja koliko se sećam oni su ranije samo dilovali klimu uz pakete opreme, a sledeći paket sa klimom je 2000 e skuplji. Nisam siguran za ovo pa zato i kažem da proveriš...ili ako još neko zna.

Upravo se to meni desilo. Hteo sam klimu na klot verziju Dastera ali nije moglo. Sledeći paket sa klimom je bio 11700, a to je bilo dosta više od 9000 koliko je izašao Logan.
K'o što reče doktor, proveri. Možda se nešto promenilo, mada sumnjam.  :ziveli:
I drink to make other people more interesting.

Nikolagavijal

Klima ne moze na klot verziju!(klasično navlačenje)
Plin je vise nego pozeljan ali se bezobrazno ugrađuju zbog garancije(a vređaju ti inteligenciju da takva cena  nije zbog toga već je uređaj "kvalitetan" i toliko kosta) a onda se ista ne moze ostvariti u trajanju od 5 god bilo kroz akciju ili tvoju doplatu ako imas ugrađen isti (naravno,u ovlasćenom za tu "skromnu" cifru).Mada,nudiće ti razne šeme... :ces:

miki-bgd

#27
@Nikolagavijal
Koliko iznosi ta cena plina, bar otprilike? I na sta mislis kad kazes nista se ne moze ostvariti u trajanju od 5 god?

Hm, sad cu morati ozbiljnije da razmislim. Da li cu moci da se nategnem pa uzmem Ambiance + klima (+ gas :doh: ), ili da uzmem bez klime (pa da vucem lepezu  :Smiley: ) sto je malo glupo. Raspitacu se kod njih pa cu da kazem sta su mi rekli.

Jel neko ugradjivao Zeder ili nesto tako?

I koliko mogu da izadju parking senzori?

Loganovac

Citat: miki-bgd poslato 06.03.2012. - 15:29
... nemam namere da menjam auto narednih 5,10 godina. Tj, dok god traje i nije skup za odrzavanje ...

Druže, moj Logan je 5 godina nov! (ne mogu da kažem star!!!)

Dalje, imam taj isti 1.6 16v motor i plinski uređaj i mogu da ti kažem da je odlična varijanta. Oko ugradnje plina nema dileme, Daster  -ne Daster, jedino treba razmisliti oko oblika i mesta ugradnje rezervoara, s obzirom na položaj rezervnog točka i oblik i funkciju gepeka i to je to.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Jovunalola

O mehaničkim zaštitama imaš komentare u
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=528.0
i u
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1243.0

ali se provalče i kroz druge teme. Pročešljaj malko i temu o alarmima http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=368.0 (ja nemam vremena sada) možda i tamo nešto nađeš.

Ja imam šapu i zadovljna sam. Koliko takvim stvarima čovek može biti zadovoljan.

I još jedan mala informacija: search engine (ili pretraga na srpskom) je super stvarčica.

Pozz!
:wave:
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)