Stigao Duster

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Odma' da kažem, slike ću da postavim sutra...tj danas :whistling:

Stigao je i ćaletov Daster :) U pitanju je Base verzija 1.6 16v 4x2 sa krovnim nosačima u teget boji.
Odmah sam ga provozao do Pančeva i moji utisci su odlični! Malo sam ga terao i preko džombi  :laugh1: i lagano je sve prelazio. Sve u svemu auto je odličan i ja sam zadovoljan.
Primetio sam da je zvučna izolacija malo bolja nego kod mene u Sanderu (ili ja to tripujem), a neke stvari su malko drugačije. Menjač pod jedan, malko je kraći i ima onaj metalni zvuk kliktanja kada se menjaju brzine....osim u 3.oj??? Druga stvar je primanje gasa na papučici za koji sam primetio da kada se doda gas on polako ubrzava da bi se u jednom trenutku naglo pojačao bez daljeg stiskanja papučice...nešto kao da mu malo kasni odziv, ali videću kada se malo razradi kako će to da ide. Treća stvar je slabo "cvrčanje" plastike u zadnjem delu kod gepeka i malo kod prednje strane na nebu kod krova...opet kažem da će to verovatno da se promeni kada se auto malo "razradi"....videćemo dal' na bolje ili na gore. :bonk:

To su neki moji prvi utisci u prvih sto kilometara vožnje novog Dustera.

A sad malo da pričamo o HIT autu i RNS-u....
Auto je stigao pre rečenog vremena što je pohvala prodavcu Dejanu Iliću jer je sam dao krajnji rok za 22.05. i nije nas razočarao. Međutim posle ubrzane procedure oko plaćanja i rešavanja papira, opet zahvaljujući pomenutom prodavcu, usledio je niz "idiotluka"....
Kada sam odradio teh.pregled kod njih, gospodin koji popunjava papire je "dodao" još jednu 5icu više na broju motora pa sam posle sat i po čekanja u redu u SUP-u morao da se po treću put vraćam u HIT auto da mi se to ispravi pa da opet idem u SUP da završim sve za registraciju.
Inače dečko koji vrši izdavanje vozila mi je rekao da može da mi izda vozilo ako dođem do 16h iako oni rade do 18h. Onaj isti gospodin na tehničkom mi je rekao tada, kada sam se vraćao drugi put kod njega, da auto mogu da preuzmem do 18h i da ovaj samo ladi j*ja i da neće da radi svoj posao.
Ja sam sve završio oko pola 6 kada sam se i pojavio tamo sa tablicama i onda sam odmah dobio mahanje prstom, tipa "nema šanse da ti izdam vozilo sad" od tog dečka tamo.
Posle malo "ubeđivanja" morao je da se povinuje mojim zahtevima i onda je počeo da mi se žali:
Onaj moj šef je pobegao sa posla i rekao meni da ga pokrivam do 6.
Vidiš da sam potpuno sam ovde. (činjenica je da stvarno nikog nije bilo u pola 6, sramota!)
Ajde sada ti čuvaj salon da ti ja dovezem auto :conf: . (gde mene nađe :hihi1: )

Posle par minuta došla je i jedna žena koja po peti put dolazi kod njih da preuzme neku polisu i počela je da pljuje tog njegovog šefa kako je K*eten, idiot, loš prodavac, ne zna cene, nema pojma za procedure, kaže da će da bude tu i onda pobegne itd.... Rekla je kako će sutra da ide kod direktora i da mu se žali i da ocrni ovoga. Po izrazu lica ovog lika sam provalio da taj njegov šef ima "debela leđa" u HIT autu i da mu se neće ništa desiti i ako njih pet dođe da se žali.
Eto to vam je HIT auto, i ako RNS ne zna za takve stvari koje se dešavaju u jednoj od većih prodavnica/servisa, onda su stvarno idioti.
Sve u svemu taj mali koji je malo vrdao tamo vamo je na kraju ispao fer i korektan i ja sam dobio auto.

Sam još da uspem da iskoristim i one vaučere i nadam se da neću sa njima da imam više posla.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Aleks

#1
Najbitnije da je auto sada u pravim rukama! Srecno se vozili, a posebno ti i to van asfalta :hihi1: :hihi1: :hihi1:

LeNgenda

Citat: DrJekyll poslato 10.05.2011. - 01:47
Primetio sam da je zvučna izolacija malo bolja nego kod mene u Sanderu (ili ja to tripujem)

Ne tripujes, jeste bolja, i to osetno.

Hit auto nije jedan od vecih, on je najveci prodajno-servisni salon Dacije (a mozda i Renoa) u zemlji.
Izgleda da sto su veci, to su veci dripci.

Kod Zive dva auta i cetiri dizalice, a sve za pohvalu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

sphex

Sve čestitke tati a i sinu :) Valjda će tata da bude širokogrud pa da odradi menjažu kad-tad  :hihi1:

A za HIT šta reći a da nije već rečeno ovde po ko zna koji put...  :badmood:

Jedno pitanje - da li ste mogli da birate drugu autokuću u Bgd-u?
we brake for nobody!

speedo

Sretno sa Dusterom i što manje posla sa takvim trgovcima.

Sir Oliver

I kod mene je zvučna izolacija katastrofa. Na 110 je sačuvaj bože, mogu misliti kako je dalje.
Živi bili i srećni ga vozili!!!  :ziveli:
I drink to make other people more interesting.

DrJekyll

Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Jelenko

Sta reci nego uzivaj.... :ziveli: :woo-hoo:

Damir Oravec

Pa...bash tako..uzivaj.. :) Mozda se i sretnemo negde :)

DrJekyll

Ti ces sigurno da vidis negde mog caleta u njemu posto je on ispod tebe na Medaku. Gledaj malo parking sa desne strane kada se budes spustao  :too:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

david

Neka je vama sa srecom a za ostalo tako je kako je

acalisse

Svaka cast na izboru, bicete prezadovoljni, i ja sam.

Ne brini zato sto je malo lenj, zivnu ce vec na oko 250 - 300 km.

Hit Auto sam odj***ao cim sam dosao da se raspitam o kupovini,
gde me je prodavac oladio, u fazonu, sta? nisi doneo kes? idi sredi pare pa dodji.
Od tad, cao-dovidjenja. Jedino sto kad-kad moram da prodjem pored njih.

Uzivaj, pravi izbor  :too: :too: :too: :too:

MajorSoul

Neka je sa srecom!!!

Citat: DrJekyll poslato 12.05.2011. - 00:09
Ti ces sigurno da vidis negde mog caleta u njemu posto je on ispod tebe na Medaku.
I ja sam na Konjarniku, Doravec-a vidim bar jednom mesecno  :to:
:wind:
..need more buttons..

DrJekyll

Ondak ce da se vidjamo :)
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

neskafa

Citat: LeNgenda poslato 10.05.2011. - 08:11
Kod Zive dva auta i cetiri dizalice, a sve za pohvalu.
:-)1
U servisu da, u salonu (gde radi Ziva) NE.

@DrJekyll


Tebi su izdali auto sa punim rezervoarom?  :D
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.