Stepway potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Dadokg

Ako se vozi pažljivo može se lagano potrošnja spustiti na 4l. Poslednjih mesec dana sam baš testirao potrošnju. Samo pažljivije sa gaženjem papučice gasa i nema problema. Kažem na auto putu vozi 110km/h, 115km/h i neće biti problema. Ionako je ograničenje na auto putu 120km/h zar ne? :)

bind

Do brzine je definitivno jer do 110 , 115  je potrosnja kao sto se prica mala  , vec preko 130 srce ko lud,ja bi voleo da nije tako ali definitivno je tako.

Ima tu i do guma jer zimi vozim 185 uza guma a leti 195 sira ,neverovatno kolika je razlika u voznji ubrzanju ,kao da vozim dva razlicita automobila.

Ranije nekad imao pasata i bile na njemu 195 neke normalne gume i idem do Budimpeste da tamo zamenim gume ide auto 200 lagano bez forsiranja , kad sam zamenio tamo i stavio 205 neke siroke ,vracam se i jedva 180 gas do daske i potrosnja otisla ,auto slabije ide ,jedino sto lepse za oko kad gledas auto...

Lazar@

citao sam neki tekst na netu,nekome je logan na 150kmh trosio 9,8l dizela pa sam se zaprepastio...
Meni auto inace kroz grad zna da potrosi i preko 6 litara i to normalne voznje,vjerovatno i kradu malo na gorivo..Najnize sto sam ostvarivao je oko 5l...

Ne znam,nadam se da nece da trosi ko neki mercedes...Tu do 6l je sasvim prihvatljivo pri malo vecim brzinama(tj tu do 130kmh),glavni problem potrosnje pri vecim brzinama je slaba aerodinamika,jer ipak auto je od zemlje podignut skoro 20cm

Krecem u ovih 3-4 dana,pa kad se vratim javljam vam potrosnju  :too:

nemanja46

Mislim da ne bi trebao da trosi preko 6-6.5L pri brzini 100km/h,meni je juce logan 1.6 pri 100km/h trosio 5L na Beogradskoj obilaznici  :lux:

Turbo

Motor 1.5 dci pogotovo ovaj u nasim vozilima(slabiji),pravljen je za gradsku voznju
a ne za jurcanje po autoputu.Brzine koje njemu prijaju su do 120km/h.

Loganovac

Citat: nemanja46 poslato 06.08.2013. - 16:02
meni je juce logan 1.6 pri 100km/h trosio 5L na Beogradskoj obilaznici  :lux:

...verovatno po board-u ili niz vetar...

Pa koliko bi trošio na 60km/h? 3L?  :c0:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nemanja46

@Loganovac -po boardu,neka trosi 1L vise ja sam zadovoljan  :too:
A na 60km/h u IV mi pokazuje oko 6L po boardu   :)

vlastem

Evo da se kratko ukljucim, posto ni meni ranije nije bila bas jasna potrosnja..
Ono sto mogu da garantujem, je da ako voziš preko 120 na auto putu, ima da se zaprepastis potrosnjom..
Evo ti primer, Valjevo - Beograd - Skoplje. To je daljina oko 500km..
Sipao u Valjevu kada sam krenuo pun, i u Skoplju sam bio sa 1 (citaj: jednom) crticom... U povratku sam odmah morao da sipam gorivo, cim smo presli granicu (skoplje je od granice na 50-tak km).
Vozio sam oko 130km/h na auto putu.. Nekada mozda malo vise... Tri osobe u autu, sa malo prtljaga..
U povratku sam isao preko Kraljeva (morao), i auto mi je od granice do Valjeva potrosio 4 crtice goriva..

Keka

Izem ti ja te vase dizelke....sa bojlerom plina predjem 500 km, a vi sa rezervoarom nafte  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dadokg

Nije baš sve tako jednostavno kada su plin i dizel u pitanju. Da smo hteli plin vozili bi na plin, ne bi kupovali dizele.
O tome u odgovarajućoj temi.

Vladan P

 Lazar@
Evo ti sveža informacija.                                                                                                                                                                           Logan1,5 DCI
Autoput,konstantno 130 km/h,sve vreme klima -5,3 l/100 km (po kompjuteru).
Valjda je svima jasno da se potrošnja drastično povećava sa povećanjem brzine (veći otpor)
Velika je razlika u potrošnji između 120 km/h i 150 km/h pogotovo za auto kome je krajnja brzina oko 160 km/h

Zajedno smo skupa !

kiconix

Nije pitanje potrošnje goriva sa Loganima, pa čak ni sa običnim Sanderom.
Enigma se dešava na Stepway-u.

vlastem

Ja mislim da je za sve to kriva aerodinamika, koje uopšte i nema  :cekicem:

Bojan

#118
]

Baš tako. Da su kompletan auto napravili duži za nekih 30-ak cm (zvuči malo, ali sasvim  dovoljno),  bilo bi mnogo prostora za poboljšanje aerodinamike.

vujanovgoran

Logan i Sandero imaju isti menjac, dok Stepway ima drugaciji. Razlike su u prenosima i tu se i stvara razlika u potrosnji.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!