Bibo Car - Veliko Gradište

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Bio sam nekoliko puta u ovom servisu. Možda najviše zahvaljujući šefu servisa, izgledali su mi svetski. Zakazivanje, profesionalan odnos, potpisivanje radnog naloga pri preuzimanju vozila sa naznačenim stanjem kilometar sata i količinom goriva u rezervoaru, procenom vrednosti radova... Tamo se "Redovni Renault pregled vozila" radio po PS-u, bar je tako izgledalo. Pisao sam više puta o njima, bio sam uglavnom zadovoljan.
Međutim, večeras kad sam malo "zaronio" iza levog prednjeg fara pri zameni sijalice, ugledam otkačen kabl sa dvopolnim konektorom i sledim se... Taman sam se odvikao od ovakvih stvari, računam da vozim nov auto  :banghead:
Ne mogu da nađem odakle je otpao, vidim da su kontakti strašno oksidisali, bukvalno zeleni... Svratim do mog drugara autoelektričara koji uđe u kanal, skine levi "šuspleh", doduše plastičan, i zaviri svuda - jok, ne vidi odakle je otpao... Proprati malo bolje kabl i kaže -brale ovo nije fabrička instalacija, ili je od plina ili od alarma...

:doh:

Tek se tad setih da proverim prekidač poklopca haube - Bingo, nema kabla! Jedva ga izvadimo, ima tri nokta i povrh svega plastično pero koje mora da pogodi zarez na okrugloj rupi da bi se prekidač mogao uščupati na gore... Kontakti prekidača u solidnom stanju, shvatim da je odavno isključen. Probam da simuliram otvaranje haube - radi alarm. Shvatim da je g*vno nakaradno konstruisano i da postoji način da se onesposobi, al ne smem o tome baš da detaljišem...  :ranting: E sad, šta ću, fiknem žice sa konektora, lemilicu u šake, zalemim direktno na pinove prekidača i navučem termo-bužir. OK. Pozdravim se sa drugarom i krenem, kad ono - svetli mi signalizacija otvorenih vrata! Stanem odmah, proverim sva vrata - sva dobro zatvorena. Shvatim da me zeza onaj prekidač haube. Vratim se u garažu, pipnem prekidač i shvatim da reaguje na prvi dodir poklopca haube, isključuje kontakt već posle par milimetara, a hod mu je nekih petnaestak - znači, hauba ga uopšte ne pipa!!! Izmerimo zazor i uz pomoć silikona nalepimo u ono udubljenje koje bi trebalo da pritisne prekidač dva kotura gume prečnika 12mm a debljine 4. Spustim haubu - sve OK. Tek onda puknem, jer...


Shvatim da je majmun koji mi je ugrađivao alarm imao isti problem, signalizaciju otvorenih vrata i da je shvatio da mu ne radi prekidač na haubi. Umesto da reši problem, on jednostavno iščupa konektor i preda mi vozilo. A alarm je ugrađivan u Bibo Car-u, pre skoro 4 godine, u nov auto u garanciji i uz žvaku (i ubeđivanje uz pomoć Renoove baze podataka) da mora baš taj, bal-bla-bla, nisu mi normalno dali da prisustvujem radovima itd, itd.

Baš sam pomislio koliko je velika istina da servis ne može nikako da bude bolji od svog najlošijeg majstora...
Mislite o tome.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Saša


kiconix

Heh, pa sta je tu novo u zemlji Srbiji. :ne:
Mene samo mogu lepe stvari da iznenade. :agr:

Zoran

Pošto popravljam sam ako nešto zeznem ljutim se na sebe  :ljut:.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Koje popravljanje, Zorane, ugrađivali su mi dodatnu opremu...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

 

Strašno, nemam reči da opišem  ovakvo ponašanje servisa.   

Pošteno platiš,  a oni   neprofesionalno odrade i još uz to   automobil sve vreme nije bio 100% obezbeđen alarmom.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Ayrton

Šta li će da nađemo mi koji ni ne gledamo u motorski prostor,jednog dana,posle "super" ovlašćenih servisa!??
Nikom ne možeš ( i ne smeš - na žalost )da veruješ! :palica: :ljut:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

perke21


dekson

Citat: Loganovac poslato 07.03.2011. - 22:12
Baš sam pomislio koliko je velika istina da servis ne može nikako da bude bolji od svog najlošijeg majstora...
Mislite o tome.

Kada sam pricao o Renault servis niste me verovali, ali ipak i kod mene je tako, to je jedina stvar sto me nervira kada ti  popravjaju auto  :hm: a ne smes biti pored majstora.

Citat: sasa poslato 07.03.2011. - 22:15
Zemljo Srbijo...

NENENE nije samo kod nas ! To je Renault Servis.

david

Tako sam i ja kad sam ugradjivao alarm nisam primetio da mi levo svetlo oboreno na dole. Kad su provlacili kabal za taj kontakt za haubu zakace sajlu od fara za pomeranje gore dole. Pala noc i meni se svetla rasetala i ja na prekidac i nista. Pao mi mrak kud sad opet nazad u servis i jedno jutro ja dignem haubu i gledam onaj zljeb i kraj sajle i iz par puta uspem da ubodem, vidim funkcionira. umalo nisam poskidao plastiku ispod volana. Dobro sam prosao.