Presvlake za Sandero i Logan - Iskustva i Preporuke

prethodna tema - sledeća tema

rubiroza

#225
Cena je bila 9500din.
A sto se tice stavljanja presvlaka ili ne, to sve zavisi od coveka. U potpunosti se slazem sa clanom Vladan P da originalna sedista milion puta lepse izgledaju od ovih sa presvlakom. Na svim kolima koje sam do sada imao stavljao sam presvlake. I to ne zbog drugih koji ce kupiti taj auto kao polovan, vec zbog mene. Meni se licno desilo da, iako pazim, prospem nesto po sedistu ili mi ispadne neka pereca ili parce cokolade. Iako presvlake traju dugo, uvek ih zamenim posle 4-5 dubinskih pranja. A takva pranja praktikujem da radim svakih godinu dana. I to ne radim zbog auta, vec zbog sebe. Ja zelim da sednem na cisto. Mnogi praktikuju da prvo isprljaju i pocepaju originalna sedista, pa da ih ociste i onda na to sve stave presvlake. Meni se to ne dopada. Odmah da kazem da ni dubinsko pranje nije svemoguce. Zaobilazim u sirokom krugu polovni automobil gde vidim sedista koje izgledaju prljavo, neuredno i sa flekom kao da se neko uneredio. A i ne dopada mi se kada neko dodje po mene kolima sa prljavim sedistem.
Slazem se da se na nove cipele ne stavlja zastitna vrecica, ali to je zato sto novi par cipela mogu da kupim od jedne plate, a za nov auto mi treba mnogo, mnogo vise plata.

Sada planiram da uzmem i onu gumenu kadicu za gepek. Da li ju je neko vec kupio i kakva su iskustva?

Mare

Nije neki kvalitet. Služi svrsi, ali već ima tragova korišćenja u vidu raznih ogrebotina i slično. Lako se održava. Često samo usisam i prebrišem krpom.

Isto važi i za patosnice. Vozačeva čak ima pečat na mestu gde se naslanja peta desne noge.

I kadica i patosnice sadrže u sebi velik procenat plastike pa otud toliko tragova.

Keka



Jedete i pijete u kolima, vozite decu i kerove, ne nosite nazuvice, rukavice i maske

Istenem Jézus Mária
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


rubiroza

#228
Pored gore navedenog u kolima prevozimo i bicikle, trotinete, kolica, kao i druga prevozna sredstva :)


Zabranjeno je: Citiranje prethodnog posta u celini kao i Citiranje delova i/ili celih postova u potpisu

Mare


saša61beograd

Pao mi je žar cigarete između nogu i progoreo presvlaku.Do sedišta nije stigao i ono je celo.Presvlaku sam zakrpio.Da sam tada,pre mnogo godina,progoreo sedište a ne presvlaku,i dan danas bih se nervirao svaki put kad sednem u kola.
Uvek sam za presvlake!
Ne čuvam auto za sledećeg vlasnika,nego volim da sam komotan i da znam da su ispod presvlaka sedišta kao nova.

maestral5747

Ne pušim i nema te opasnosti, a ne bih nikad kupio auto do pušača, taj smrad ne može nitko da istjera iz siceva, neba, tapacirunga.
Jbg, picajzla sam


rubiroza

Mali dodatak na presvlake koje sam stavio pre par nedelja. Uzeti sa AE, naravno.


LeNgenda

Neki dan sam imao pristup dobrom usisivaču, dobroj perionici, dobroj hemiji i više od pola dana za generalno sređivanje.

Auto sam resetovao i enterijeru skinuo jedno osam od trinaest godina time što sam skinuo presvlake i detaljno ga očistio.

Spolja je takav kakav je, ali enterijer održavam i skidanjem bezveznih presvlaka iz Lidla koje su tu bile poslednje dve godine auto se bukvalno preporodio.

Ako ste čuvali sedišta presvlakama 10-15 godina, sad je red i da se malo uživa u njihovom stanju.

Dole presvlake.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Andrix

Ja sam po treci put uzeo sivene presvlake na Buvljaku na NBGD, prvi red. One koje sam imao na Sanderu- 9 god i koje su otisle sa kolima su veoma ocuvane i nevide se godine starosti.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

neskafa

When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

Loganovac

Ja sam za Logana uzeo presvlake od lika sa kupujemprodajem, od njega sam kupio isti kvalitet za Punta pre 5 godina, odlične su, i dan-danas kao nove. Baŝ onako jak i kvalitetan materijal. Cena mislim da beŝe 4000, čekam bolje vreme pa na posa'.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

neskafa

When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Loganovac

Uoči polaska na odmor, pre dve nedelje, rešim da konačno postavim presvlake gore pomenute. Kvalitet vrhunski, jedino izgleda da je sedalni deo nešto kraći pa ili da šav pređe gore na sedalni deo ili da (što sam na kraju uradio) ostane malo lufta na spoju sedalnog dela sa naslonom. Materijal je vrhunski, štof kao fabrički na sedištima, sašiveno jako i kvalitetno, baš knap nailaze, lastiši tačno na meru, nema filozofije oko montiranja kako prednjih tako i zadnjih presvlaka. Dezen sam odabrao najpribližniji originalnom na sedištima. Jedino nisam u pakovanju našao kukice pa sam ih na brzinu napravio od elektroda za zavarivanje (2.5mm). Na prednjim sedištima sam otkačio tapacirung naslona kako bih provukao presvlake na mestu spoja sedalnog dela i naslona. Setio sam se da bi to lakše bilo pomoću plastičnih kablovskih vezica, pa sam na nekoliko njih polomio zub kako bih mogao da ih više puta koristim. Sve je na slikama dole. Osećaj fantazija, cijena prava sitnica.  :lux:

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.