Stigao Duster

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Da li si uopšte provozao to čudo?Ako ti baš ne treba žestok terenac radije obiđi to.To je grub, neudoban i nezgrapan auto za svakodnevnu vožnju.A onda troškovi registracije...
Ako ti je Daster bio bučan,ovo će ti biti neizdržljivo.Ima i napred i nazad krute osovine i jako je komplikovan za vožnju.
Ovakva vozila se danas jako teško prodaju,razmisli dobro o toj kompenzaciji!

MajorSoul

Ovako aj svima da odgovorim:

Prvo to je Land Rover novije generacije Freelander 2 (2009), 2.2 dizel + automatski menjac.
Servis i odrzavanje nije nista skuplje od vozila koje sad posedujem i od odrzavanja Dustera (video sam cene rez.delova i redovnog servisa bukvalno su slicne cene).

Land Rover Freelander 1 je neudoban i bucan, ovaj novije generacije je susta suprotnost.
Sto se tice potrosnje meni je Duster po gradu trosio od 10-11.5 l, sto ovaj dizelas isto ne prelazi, a to mi je realno jako niski faktor.

Vozio sam vec ovog Land Rovera i lep je osecaj i ono sto mi je jako bitno kad se sidje sa puta auto vuce ko lud! :)

@ Logan - Nije to razocarenje odmah.. Duster je divan auto za grad (sto je jako cudno jer je terenac i treba bas suprotno da bude) i za ove nase kamikaze ulice sa rupama koje se pojavljuju niotkuda ali s obzirom da sam s njim proputovao bukvalno 19000-20000 km u inostranstvu tu su se pokazale njegove mane.

Prvo razocarenje - imam terenca i odem s njim na planinu na skijanje, dolazim do puteva koji se penju ka nasem hotelu, Duster se gusi u trecoj, aj rekoh prevelik nagib, gusi se i u drugoj... prebacujem u prvu i vozim na 5-6 obrtaja da bi mogao da se uzvere. A sa druge strane sva vozila (ali bas sva) mi sviraju i obilaze me.. Ako uporedim slican put kada sam sa Hondom isao i koja je mogla u cetvrtoj da izvuce isti nagib onda dodjem do zakljucka ko je tu terenac. I ovo je stvarno jedan od najvecih razloga sto vise nisam zeleo da posedujem Dustera.
:wind:
..need more buttons..

Loganovac

#47
Pogrešan izbor si načinio pri kupovini Dustera, ostajem pri svom stavu. Benzinski motor i 4x2 pogon nisu nikakva analogija onome što sad odjednom očekuješ od auta, to je za one sa plićim džepom koji nameravaju da se voze pretežno kuda bi se vozili i drugim putničkim vozilima, to nije konfiguracija za gudure i bespuća već više za styling na kome si i sam do skoro veoma puno radio. Koliko vidim, pare nisu problem. Tim gore. Druga stvar je koliko puta si u tih ihahaj desetina hiljada kilometara imao priliku da se voziš kozjim stazicama da bi to presudilo i nagnalo te da prodaš vozilo. Ne sporim činjenicu da je odluka definitivno na tebi, ali ovo je ipak mesto gde diskutujemo o Dacia vozilima, nije korektno da nam serviraš neke nerealne stvari. Potpuno imaš pravo da kažeš da ti je recimo Duster dosadio, to je tvoja stvar i niko ne može da ti to ospori.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Ja sam u svom postu mislio na Difendera a Frilender jeste civilizovaniji.I dalje mislim da grešiš u izboru,a pogotovo sa Frilenderom.Oni retki koji se bave servisiranjem ovoga već ti se raduju i trljaju ruke,biće posla i para!
A te cave koje pominje Loganovac reaguju tek na Rendž Rovera.Prema tome,ako je to razlog,onda si opet na pola puta.

krle

Citat: MajorSoul poslato 13.03.2012. - 07:34

 
Prvo razocarenje - imam terenca 


:-)1 Nisi imao terenca.

Loganovac je sve objasnio  :aplause:

Keka

Slazem se da je jedino 4x4 dCi 110 KS terenac. Ostalo je kozmetika.

Moguce je da 1.6 16V sa onakvim menjacem, diferencijalom i gumama ima lose performanse i veliku potrosnju goriva, ali mi je cudno da ne moze da se popne uzbrdo drugom brzinom gde ostali idu cetvrtom.

Iako mi je vec pun nos velike potrosnje, losih performansi i velike buke pri iole vecim brzinama, rado bih probao jedan takav Duster mesec ili dva...
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


nenad28

#51
Citat: Keka poslato 13.03.2012. - 22:27
Slazem se da je jedino 4x4 dCi 110 KS terenac. Ostalo je kozmetika.

Cak ni u tom slucaju nije terenac, vec SUV.
Razlika izmedju SUV vozila i pravog terenca je ogromna. Ko ne misli tako, neka malo progoogla, pa neka se sam uveri.

http://sh.wikipedia.org/wiki/Terenac

MajorSoul

#52
Citat: Loganovac poslato 13.03.2012. - 14:20
Pogrešan izbor si načinio pri kupovini Dustera, ostajem pri svom stavu. Benzinski motor i 4x2 pogon nisu nikakva analogija onome što sad odjednom očekuješ od auta, to je za one sa plićim džepom koji nameravaju da se voze pretežno kuda bi se vozili i drugim putničkim vozilima, to nije konfiguracija za gudure i bespuća već više za styling na kome si i sam do skoro veoma puno radio. Koliko vidim, pare nisu problem. Tim gore. Druga stvar je koliko puta si u tih ihahaj desetina hiljada kilometara imao priliku da se voziš kozjim stazicama da bi to presudilo i nagnalo te da prodaš vozilo. Ne sporim činjenicu da je odluka definitivno na tebi, ali ovo je ipak mesto gde diskutujemo o Dacia vozilima, nije korektno da nam serviraš neke nerealne stvari. Potpuno imaš pravo da kažeš da ti je recimo Duster dosadio, to je tvoja stvar i niko ne može da ti to ospori. Ili možda cave ne reaguju na Rumuna kako si očekivao...  :ces:

Nisam ja ocekivao od njega da ide kozijim stazama i da ne znam sta radi. Jednostavno motor je preslab i ne moze da povuce!
Mozda je tebi nerealno sto neko kaze da mu se nije svidelo Dacia vozilo i eto boze moj udario na tvoj ponos i diku - takve komentare zadrzi za sebe. Ja pricam iz licnog iskustva, auto sam vozio godinu dana i presao sam s njim dovoljan broj kilometara da mogu da ga komentarisem. Motor je preslab i kad treba da prestigne drugo vozilo i kad treba da savlada neki uspon i u njemu sam se osecao kao da je 50cc.


:wind:
..need more buttons..

Loganovac

Citat: MajorSoul poslato 25.01.2011. - 18:46
@ ostali -  STIGLA AZDAJA!
:crazy:  :woo-hoo:  :cool:
Auto je fenomenalan, ogroman, udoban, ide ko lud i stvarno nemam zamerke. Prelazi preko lezecih i preko ovih nasih rupastih puteva bez da mi lomi bubrege.
Citat: MajorSoul poslato 18.02.2011. - 08:20
Dopada mi se izgled auta, dopada mi se kako auto prianja i kruzira po "kvalitetnim" ulicama Beograda. Jako mi se dopada velika prostranost gepeka i sto je rezervni tocak maskiran sa donje strane tako da ne zauzima dragoceni prostor. Ma ima brdo stvari koje mi se dopadaju ali cu ih ostaviti za neki drugi put :)

Nisam za ovo znao, kod mene je bas bas utisan i nekad nisam siguran da li je prihvatio komandu. Sigurno cu traziti da mi malko pojacaju zvuk.
Kad smo vec kod migavaca, ne svidja mi se to jer na displeju nisu odvojili svetlo koje prikazuje kada je ukljucen levi, a kada desni migavac. Sitnica ali smeta.
Ne dopada mi se i sto nisu postavili svetlo u zadnjem delu auta (mislim na centralno svetlo) jer svetlo koje se nalazi iznad vozaca i suvozaca ne moze dovoljno da osvetli celu unutrasnjost auta.
Citat: MajorSoul poslato 03.03.2011. - 13:47
Obecao sam da cu napraviti temu kad mi bude stigao auto i na kraju sam totalno zaboravio.
Ali evo da se iskupim  :ziveli:

Auto je stigao pre mesec dana, za sada sam odusevljen kako auto ide, kako izgleda i ne mogu da se ne odusevim svaki put kad treba negde da idem. Presao sam oko 1.300km, najdalje sto sam vozio bilo je nekih 150 km od Beograda i na tom putu sam samo uzivao. U subotu krecemo na skijanje pa cu vam preneti utiske sa duzeg putovanja.
...
Citat: MajorSoul poslato 13.03.2011. - 14:05
Stigao sam puta iz Austrije. Presao oko 2.500km sve ukupno za ovih 8 dana.
Utisci su mi generalno pozitivni i mogu reci da je udoban i za duze relacije. Potrosnja nije prelazila 11l, bar kako kaze bord kompjuter, a vozio sam ga max 140. Lepo se ponasa na putu, pogotovo na onim njihovim vijugavim putevima kad se priblizite planinskim delovima.
Minusi:
- Ne svidja mi se sto se BC resetuje tj ne pokazuje koliko km do pumpe cim se spusti ispod 80km.
- Dihtovanje na vratima je moglo mnogo bolje da se odradi, posebno pri brzinama preko 100km.
...
Citat: MajorSoul poslato 25.03.2011. - 08:02
Posle predjenih 4.500 km generalno sam zadovoljan. Pri vecim brzinama najglasniji je izmedju 105-110 km/h, a najlepse radi tj prede ko maca na 120-130km/h :)
Ugradjeni su mu i parking senzori, tako da sad mogu ko covek da se parkiram  :ziveli: Mali displej se nalazi na retrovizoru, mogu reci da se bas stopio sa retrovizorom i da ne smeta enterijeru.
...
Citat: MajorSoul poslato 04.04.2011. - 09:04
sto nisi kupila Dustera?
Citat: MajorSoul poslato 26.05.2011. - 06:47
Kod mene isto nema nikakvog kasnjenja. Prasnjavi vuce ki lud :)
Citat: MajorSoul poslato 03.06.2011. - 11:24
Duster ne oseca kilometre  :cool:
za 4.5 meseca skoro 8.000 km
Citat: MajorSoul poslato 11.08.2011. - 15:08
Prvi auto lada 97 godiste. 1300 kubika zverina jedna, ma tenk od auta.
Cale i ja prevalili kilometre i kilometre s njim.
Drugi auto ford fiesta 99 godiste, odusevljenje koliko mali auto moze da bude udoban i startan kad treba.
Zatim opel astra 2004 god, pa honda civic 2006 odlican auto zena ga jos uvek vozi i evo sada Duster za ovih par meseci mogu reci da sam zadovoljan  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Damir Oravec

Kada posle duze voznje firminog Forestera 2.0 Boxer, sednem u Dustera, cini mi se da je slab motor  :) Zatim, kada sednem iz Toyote Verso 1.6 u Dustera, ide kao zmaj. Mislim da si MS preterao sa opisom ovog automobila. Sada vidim sta si ocekivao, ali ipak, svako ko se informisao barem 5 min o Dusteru 4x2, 1.6 16v pre kupovine, znao je tacno sta moze da dobiti od njega. Licno sam dobio i vise nego sto sam ocekivao. Uz bilo koje brdo retko me ko obidje, a do sela na planini, sa veeelikim usponima, bez asfalta, ide sasvim lepo.

zac

Jes` malo cudno, toliko hvale, pa posle tako malo vremena i kilometara, toliko kritika....  :huh: , ali nije ni vazno, covek ocigledno ima para za visu klasu, i  to postujem, i iluzorno je rasprevljati o razlozima.
I meni je bilo neprijatno da iz Audija A8-4.2L, sednem u Logana  :doh: , ali treba biti realan i ne ocekivati nemoguce... vec unapred znati razlikovati zelje od mogucnosti, i nekajati se.
Ja sam se na primer, pruzio onoliko koliko sam dugacak, i prezadovoljan sam. 

brankovs

Citat: MajorSoul poslato 14.03.2012. - 08:02
Motor je preslab i kad treba da prestigne drugo vozilo i kad treba da savlada neki uspon i u njemu sam se osecao kao da je 50cc.

Moguće je da je 1.6 16v slab za Dustera koji je istini za volju nešto teži od Logana,ali u Loganu prži kao nezdrav,pogotovo uzbrdo.

MajorSoul

@ Loganovac - Kako te nije mrzelo!  :njanja:

Nisam ja nikad rekao da on ne vuce kad nisu usponi.. On vuce po putevima i ide 120-130 pici ali me stvarno izbacilo iz takta sto mora da se presalta u prvu da bi povukao uz malo ozbiljniji nagib plus sto moram da forsiram motor na velike obrtaje.
Pa jbt nisam ja ocekivao da cu za te pare da dobijem i lep auto i terenac i jak motor i sve ali to je stvarno jedna stvar preko koje nisam mogao da predjem. Ali sad je u svakom slucaju ne bitno.
Mozda bi bilo drugacije da sam uzeo 4x4 dizelasa ali to je vec druga prica ;)

Da ne sirimo vise ovu temu u neku raspravu  :ziveli: :ziveli: :ziveli:

Drugarski pozdrav!


:wind:
..need more buttons..

DejanNS

Ako Vam je do izgleda vozila, moja topla preporuka!


alexv011