Stigao Duster

prethodna tema - sledeća tema

MajorSoul

Obecao sam da cu napraviti temu kad mi bude stigao auto i na kraju sam totalno zaboravio.
Ali evo da se iskupim  :ziveli:

Auto je stigao pre mesec dana, za sada sam odusevljen kako auto ide, kako izgleda i ne mogu da se ne odusevim svaki put kad treba negde da idem. Presao sam oko 1.300km, najdalje sto sam vozio bilo je nekih 150 km od Beograda i na tom putu sam samo uzivao. U subotu krecemo na skijanje pa cu vam preneti utiske sa duzeg putovanja.

Pogon je 4x2, oprema koju sam uzeo je Laureate + na nju sam dodao sledece:

- Look paket
- pregradnu mrezu prtljaznog prostora,
- prednje i zadnje zavesice,
- obloga ruba prtljaznog prostora,
- sredasnji naslon za ruku,
- hromirana letva prednjeg branika,
- patosnice,





U sledecem postu cu postaviti nove slike sa svim sitnicama koje sam dodao, a to su radio mp3+bluetooth, drzac za mobilni, poprecne nosace za kofer, Tule kofer od 470l, Garmin GPS,... i jos mnogo sitnica :)

:wind:
..need more buttons..

david

Ja sam se zaljubio u njega  :poljubi: koliko je registracija papiri i ostalo za njega sada?  :hall: :dobro: :ziveli:

brave

Jos samo fale skije na krovnim nosacima pa da zazubice budu potpune.

Damir Oravec

Lichi mi na nechiji auto ovde :) Ja nisam uzeo letvu prednjeg branika..ali..kad vidim kako izgleda..hm..verovatno ce pasti :) Nego..obecao sam ti sve sholje.. jednu sam ti poneo na okupljanje..no..kako nisi bio tamo..dobio je neko drugi..ne znam tachno ko  :ces: Reci mi ..kolika ti je potroshnja?

MajorSoul

@ David - Sa uslugama agencije registracija je izasla oko 25.000 dinara.
@ Brave - Skije ce da se ubace u kofer pa se na slici nece videti.
@ Dorovec - Bas kao i tvoj  :ziveli: Drago mi je da je neko dobio solje, nije frka, bitno je da je neko od "nasih"  :to: Potrosnja mi je oko 9.9l-10.1l ne ide nize, a ne ide ni vise. Zadovoljan sam, valjda ce kad prodje ovaj kijamet da malo padne na 8l.

Evo slika iz kancelarije :)



:wind:
..need more buttons..

Damir Oravec

Blago tebi.. meni je oko 12l  :ne: Valjda ce da se spusti...

rookie

Vjerovatno vam je to gradska vožnja + snijeg. Moja je sad manja (u potpisu je), ali bilo je dosta vožnje van grada. Iako sam od 1100km baš počeo da gazim po gasu malo jače, kao da to voli ovaj 1.6 16v. Inače sam na 2100km.

Inače sam iza vikenda vjerovatno neko vrijeme u Bg pa bi mogli napraviti neki Mini Duster Meeting?  :wave:

LeNgenda

Citat: MajorSoul poslato 03.03.2011. - 14:41
Evo slika iz kancelarije :)

Box ne pomaze potrosnji, to sigurno znas...

Nego, stvarno, kako ide Duster sa tih 105 konja, jel onako ili moze da zalepi za sediste?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Damir Oravec

Da znash da moze.. Sinoc sam provozao druga i poprilichno se odushevio ubrzanjem.. narochito u 5-oj  :woo-hoo:

Lanne

Strava auto!  :to: :to: :to:
Koliko je bila doplata za 4x4?

MajorSoul

@ Rookie -Ja sutra rano izjutra idem na skijanje i ostajem 8 dana tako da mozes da se dogovoris sa Dorovecom da se nadjete
@ Legenda - Auto moze da "povuce" ali meni zao da ga mucim, jos uvek ga pazim i mazim i zovem ga Djole  :hihi:
:wind:
..need more buttons..

rookie

Važi, biću neko vrijeme u Bg pa možemo i kad se vratiš.
Inače, ne mazi ga puno, ne voli on to. Pošto si prešao 1000 km nagazi ga slobodno, meni kao da je prodisao kad sam ga malo nagazio. A i potrošnja je pala :cool:

Aleks

Lep k'o upisan! Boja koju si odabrao je lepa ali malo nezgodna za odrzavanje.

MajorSoul

Stigao sam puta iz Austrije. Presao oko 2.500km sve ukupno za ovih 8 dana.
Utisci su mi generalno pozitivni i mogu reci da je udoban i za duze relacije. Potrosnja nije prelazila 11l, bar kako kaze bord kompjuter, a vozio sam ga max 140. Lepo se ponasa na putu, pogotovo na onim njihovim vijugavim putevima kad se priblizite planinskim delovima.
Minusi:
- Ne svidja mi se sto se BC resetuje tj ne pokazuje koliko km do pumpe cim se spusti ispod 80km.
- Dihtovanje na vratima je moglo mnogo bolje da se odradi, posebno pri brzinama preko 100km.

Jedno pitanje za poznavaoce, negde na auto putu pri brzini od 120km pokusao sam da ubrzam ali gas kao da nije odreagovao, spustio sam brzinu na 100 i pokusao opet da dam gas ali opet nista, brzinu je drzao ali nisam mogao da ubrzam sve dok nisam vratio u nizi stepen pa je tek onda prihvatio gas  :ne: Moze li neko da mi kaze sta je dovelo do ovoga? Napominjem da je taj deo auto puta bio cak na blagoj nizbrdici i da mi se to samo jednom desilo na celom putu.
:wind:
..need more buttons..

rookie

Meni se nije dešavalo, možda se ulijenio tokom razrade motora i gradske vožnje pa mu treba "oživljavanje".
Ja imam osjećaj kao da tek na 3500 obrtaja živne i pomalo divlja, naravno u rangu snage motora, nije to baš 3.0 turbo  :lol1: