Vodonik

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

Cuo sam neku pricu, da se ugradi neki uredjaj na benzince koji dodaje vodonik u smešu i da se smanjuje potrosnja goriva cak i za 20%, zna li neko nosto vise o tome. Takodje, da se to vec ugradjuje po Beogradu?    :ne:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

gio

#1
A onda taj Logan poleti kao Shuttle Discovery...   :Smiley:

Koliko bi koštala ta prepravka i uslovi pod kojima se skladišti i prevozi vodonik nisu ni blizu isplativi niti sigurni za uštedu od 20% na potrošnji.

david

Nisam cuo za to mozda netko jeste. Sad kad si to spomenuo ja sam na kecu imao neki magnet koji je bio na dovodnoj cevi goriva pre karburatora koji je kobajage uticao na potrosnju goriva a sad koliko je to bilo istina nemam pojma ali to sam dobio za dž i setih se sad..

Loganovac

Niste razumeli, troši se 20% manje benzina, taman za toliko koliko potroši vodonika, koji je, doduše, skuplji po litru od benzina...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja73

Ma cuti, bitno da se vrti lova...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

bmiillan

to nije vodonik nego HHO. dobija se elektrolizom vode i teorijski je besplatan. uvodi se u motor i
sagoreva te tako smanjuje potrošnju benzina. naravno od zavisnosti vrste ubrizgavanja (karburator,
singl point multi point) zavisi i nacin doziranja i smanjivanja kolicine benzina koji se trosi.

ima dosta toga na internetu pa koga interesuje vise moze da progugla.
na sledecem linku imas i iskustva ljudi koji su se zanimali sa tim:
http://www.cbc.rs/forum/viewtopic.php?f=7&t=37697&start=0&hilit=HHO
nemoj na silu uzmi veci cekic

silent

Citat: gio poslato 01.03.2011. - 11:44
A onda taj Logan poleti kao Shuttle Discovery...   :Smiley:

Samo da ne bude kao Challenger ili Columbia

Keka

Cek cek, sta je HHO?  :ces:

A sta se dobija elektrolizom vode?  :ces:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ček ček, teorijski ko plaća potrošenu struju za elektrolizu?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bmiillan

 koristi se struja iz akumulatora. posto alternator ionako radi i puni akumulator
smatra se da je potrosena struja skoro besplatna. ovo sto sam napisao je teorijski
lako ali u praksi postoji mnogo problema da se realizuje. cinjenica je da su neki
uspeli i ugradili i da to radi
nemoj na silu uzmi veci cekic

Loganovac

 :Smiley: Baš su dileje! Pa Nemci ukinuše dnevna svetla da ne bi rasipali gorivo, a neko smatra da struja u kolima ništa ne košta! Pitanje je koja je struja potrebna da bi elektrolizom razložio 2 litra vode na sat - ko nije još u osnovnoj školi probao sa baterijom i dve epruvete - ne zna. Ne isključujem mogućnost da ispadne da nije preskupo, ali onda javno objavljujem ideju da napravimo vodonični motor koji će sam sebi da proizvodi struju za elektrolizu vode (a to neće biti skupo jer onih 20% koliko sad neosetno proizvodi ne koštaju skoro ništa, pa smatram da će i onih ostalih 80% zasigurno biti jeftinije od recimo 7 litara benzina na sat, zar ne?) - znači motor koji bi bukvalno koristio vodu kao pogonsko gorivo! Ajde što se Rusi i Ameri toga nisu setili pre mene, ali Japanci???  :ha:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja73

 :offtopic:
Citat: Loganovac poslato 02.03.2011. - 07:08
Nemci ukinuše dnevna svetla da ne bi rasipali gorivo

I hrvati su iz istog razloga ukinuli korisccenje dnevnog svetla u letnjem periodu...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Zoran

To mu ga dođe kao kad Gustav (iz crtanog) reže drva na parnu mašinu i ovo što izreže odmah loži u parnu mašinu da bi mogao dalje rezati i na kraju... :ha: ostane samo piljevina.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

A onda pravi brikete od nje, pa lozi opet :)

Deda

..meni se ovo svidja i sigurno je da cu da ugradim sistem cim pre...