Zvucni alarmi gasnog uredjaja

prethodna tema - sledeća tema

Dejan 1,4mpi

Mozda je vec pisano na ovu temu ali ja nisam uspeo da nadjem.  Od pre par dana i kad palim i kad gasim auto cuje se neko pistanje iz prekidaca za tng, i to nesto kao tri puta "tiiiiit tit tit tit tiiiiit" . Pri tom je sve u redu, auto ide, prebacuje na tng kad treba, pali na MB.
Od ugradnje tng-a presao sam 22000 km, a poslednji put sam bio na servisu pre 20000-ak hiljada. Da li je taj zvucni alarm "podsetnik" za redovan servis ili se nesto pokvarilo?

Keka

Verovatno je podsetnik. Nisi rekao koji je uredjaj ugradjen. U svakom slucaju je vreme da posetis servis.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Kod mene zapisti samo kad ostanem bez gasa, poslusaj ti lepo Keku pa pitaj u servisu.

wvojin

Jeste, meni je u servisu receno da vozim dok se to ne oglasi. Pri paljenju daje informaciju kao kada je prazan rezervoar. To je info da ides na servis.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Keka

A koji ti uredjaj imas, a koji uredjaj on ima?  :ces:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


wvojin

Isparivac Tomasetto, STAG 300 ako se ne varam. Boca je OAO NZGA od 60L. Atest je uradjen 20.01.2010. a stari vlasnik je ugradio plin dec. 2009. Dole su mi papiri od ugradnje, tako da imam samo ove informacije sa atesta.
Da sam se ja pitao, ja bih stavio BRC, kao sto imamo u porodicnom Loganu koji je od prvog dana sa nama.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

kiconix


safa

Dragi forumasi,
trenutno sam na moru pa nemam gde da proverim stanje plinskog uredjaja. Evo u cemu je problem pa ako neko moze da mi pomogne. Pre puta sam bio na redovnom servisu. Posle 5-6 dana od odradjenog servisa kada dam kontakt cuje se kratki zvuk, a kada palim auto tri kratka zvuka (kao kada nestaje plina). Prvi put mi se desilo kada sam stigao na more posle oko 1000 predjenih kilometara od servisa. U pitanju je uredjaj STAG 4 i Tomaseto isparivac. Da li neko zna u cemu je problem i da li je bezbedno voziti auto i dalje na plin?

Keka

Najverovatnije je ostao ukljucen podsetnik za servis na uredjaju za TNG. Ako sve radi kako treba, vozi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


safa

Hvala Keko na odgovoru. Vec sam imao situaciju kada je podsetnik u pitanju, ali ovo je nesto drugacije. Prvi alarm je kod davanja kontakta (dva zvuka od kojih je prvi duzi a drugi upola kraci, nisam cuo do sada takav) a drugi alarm je prilikom verglanja (3 puta, 2 kratka i 1 dugi). Kada je bio podsetnik bilo je prilikom davanja kontakta i gasenja motora.  Inace sve radi normalno. Hvala jos jednom na brzom odgovoru. Pozdrav.