Ugradnja audio komponenti u ovlascenom Dacia servisu

prethodna tema - sledeća tema

Shnajdero

Pozdrav svima!

Imam jednu dilemu i treba mi vasa asistencija. Naime pripremam se da odradim prvi redovni servis iduce nedelje obzirom da sam presao 15.000km. Kontaktirao sam AK Vozdovac u V.Stepe i raspitao se o uslovima ugradnje CD playera i zvucnika jer do sada nisam ugradjivao nista u njega. E sad, receno mi je da se ugradnja CD-a naplacuje 3.500 dinara a da sa ugradnjom zvucnika to izadje sve ukupno oko 5.000 dinara. Zelim da cujem da li neko ima iskustva konkretno sa AK Vozdovac i sa ugradnjom prednjih i zadnjih zvucnika u vrata kod ovlascenog servisa? Meni ovaj tip preko telefona nije zvucao narocito pouzdano. Cini mi se da mi je u jednom trenutku rekao da ugradjuju samo u prednja vrata ili sam ga lose razumeo. Kazem, sav je zvucao cudno. Rekao mi je da kupim samo zvucnike 13-ice.
Vec sam sveo izbor zvucnika na JBL i Alpine ali nisam zeleo da ih kupim dok se ne konsultujem sa nekim ko je vec ugradjivao kod ovlascenog servisera ili ko poznaje ove modele. Naime, naisao sam na JBL GTO 528 i cena im je jaca ali pretpostavljam i da je kvalitet pravi. Da li je neko imao iskustva sa ovim proizvodom? Cudi me da su svi zvucnici kod ovlascenih distributera Alpine (SKY) i JBL (Studio Berar) made in China. Da li to ne treba da me zabrinjava? Da li su modeli proizvedeni u Kini jedino sto moze da se kupi kod nas?
Da li je vasa preporuka ugraditi po dva komada JBL GTO 528 i u prednja vrata i u zadnja ili nema potrebe za tim? U istoj radnji sam nasao, verovatno nesto slabiji model, i JBL GT5-502 takodje serie GT. Da li mozda predlazete kombinaciju ova dva modela? Takodje sam i razmatrao kombinaciju JBL i Alpine SXE-1325 S? Nadam se da cete mi pomoci da razresim dilemu. Zelim jos da napomenem da nisam neka paljevina sto se tice muzike ali obzirom da ne planiram da ih menjam u bliskoj buducnosti zelim da ugradim nesto kvalitetno. 
Sto se tice CD playera ugradicu jedan polovan Kenwood KDC-W4531 koji cu ubaciti iz starog auta obzirom da ima euro dzek. Star je nekoliko godina pa me interesuje da li ce moci da radi normalno uz ove nove zvucnike mada mislim da podrzava 4x50 W.
Jedva cekam da cujem vase savete.. pozdrav!!!


Evo i linkova ka opremi koga zanimaju tehnicki podaci:

http://www.jbl.com/EN-GB/Products/Pages/ProductDetails.aspx?PID=GTO528
http://www.jbl.com/EN-GB/Products/Pages/ProductDetails.aspx?PID=GT5-502
http://www.justkenwood.co.uk/car-audio.aspx/kdc-w4531-car-radio
http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_237965_langId_-1_categoryId_165707

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Keka

1. Ovoj temi je mesto u ICE.

2. Sa JBL GTO 528 neces nista napraviti posto im je impedansa 2 oma, a trebaju ti od 4 oma.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Svarog

Zaobiđi AK Voždovac.Skupo brate 5.000 samo za ugradnju.

perke21

Naravno skupo. Pozovi malo ostale ovlašćene pa vidi koliko tamo košta  :hihi1:

Shnajdero

Prvo, hvala na odgovorima. Cenim vasu pomoc. Mislim da je dobra ideja kontaktirati druge servise i to cu uraditi prvo od ponedeljka. Sto se tice zvucnika, nisam nasao odgovor na moje pitanje a i prelistao sam obe teme koje su srodne. Da li je neko imao susret sa JBL zvucnicima konkretno modelima koje sam naveo? Da li mozda imate neki dobar predlog koji ja nisam naveo a da ce pasovati na ovaj Kenwood player? Inace kod JBL GT5-502 modela koji sam naveo je impedansa 4 oma.

Voleo bi da resim pitanje zvucnika pocetkom iduce nedelje tako da mi je vasa pomoc neophodna  :help:. P.S. Da li mozda predlazete da ganjam neke elipse i da smaram ovlascenog servisera da ih ubaci ?   :hihi1:

nik

#8
Za Alpinu ne znam, ali sa JBL-om ne možeš da omašiš.
Serija GT5 je stara JBL serija zvučnika za kola, dok je GTO nova (iz 2008.).
Bez obzira na cenu preporučujem, u ovom izboru, GTO jer je stvarno bolji zvučnik (čistiji zvuk, bolji bas-sluš'o oba uporedo).
Ako si u mogućnosti razmisli o P (Power) seriji JBL jer je kvantni skok u odnosu na ove, ali i košta (Loganovac je već objasnio razlike-imaš u linku gore).
Po pitanju impedanse od 2 Oma ne brini jer su poslednje serije JBL i Infinity zvučnika (Harman Kardon grupa-JBL gura malo jače basove, Infinity prefinjeniji zvuk, pa kome šta odgovara) konstrukcijski realizovane tako da mogu bez problema da idu direktno na bilo koju HU iako preporučena impedansa iznosi 4 Oma (imaš više objašnjeno o principu delovanja na zvaničnom sajtu JBL).
Po pitanju mešanja zvučnika različite impedanse (2 i 4 Oma) ne preporučujem, ali iskreno da kažem po tom pitanju nemam iskustva.

Po pitanju Kine-danas se sve proizvodi u Kini.

Po pitanju cene Svarog i Perke su ti sve rekli.

Elipse ti neće ugraditi sigurno u ovl. servisu jer mora da se seče lim.

Nadam se da sam ti pomogao. :to:

Shnajdero

#9
Nik hvala ti puno na sugestiji jako si mi pomogao druze! Sve si obuhvatio sto me je zanimalo. E sad kakav je vas savet, da li treba JBL GTO528 staviti u prednja ili zadnja vrata i koliko je uopste to bitno prilikom ugradnje zvucnika? U slucaju da se odlucim za nesto iz P serije da li je P562 pravi izbor u odnosu cena/kvalitet? Ovde bi mozda Loganovac mogao da pomogne i da eventualno da info gde oni mogu da se kupe (moze na PM ako ne sme ovde)?
Takodje interesuje me da li ce konkretno moj model playera bez problema moci da potera ove modele JBL zvucnika GTO i P? Hvala jos jednom na vasem trudu. :aplause:

nik

#10
Kenwood KDC-W4531 jeste malo stariji model (iz 2006. ako se ne varam), ali 4x50W na izlazu je sasvim dovoljno da potera JBL, bez bojazni za negativnim posledicama po HU zbog niže impedanse (jbg, ja još nisam čuo da je nekom pregorela HU zbog niže impedanse tako da pretpostavljam da ono što piše u prospektu JBL-a i stoji-ipak je to ozbiljna firma, a i troškovi takve izjave mogu da budu jaaaako visoki).

Prvi deo pitanja, vezan za ugradnju GTO528, ne razumem, odnosno, sa kojim zvučnicima planiraš da ih upariš. U načelu kod ugradnje u vrata, ako se ugradjuju različiti, kvalitetniji zvučnici se ugradjuju u prednja vrata (vozač :lazy:), dok je kod ugradnje u zadnju policu situacija najčešće obrnuta (duvanje u noge sa dna vrata i nije najsrećnije, ali je najčešće rešenje).

Po pitanju GTO i P serije se po meni isplati dati više para za P seriju (skoro duplo više), ali to može biti i subjektivan osećaj. Najjednostavnije je otići u radnju i poslušati oba. Po pitanju drugih proizvodjača ja barem do sada nisam sreo ni jednog koji se u odnosu cena/pruženo pokazao boljim.

Loganovac

 :too: Slažem se u potpunosti sa svime što je Nik napisao.

Ja sam zvučnike kupio u Požarevcu, a znam da je uvoznik neka novosadska firma, ako si zainteresovan mogu da pronađem... I ne verujem da postoje bolji i moćniji zvučnici te veličine, bez lažne skromnosti! Takođe, Google izbacuje par linkova ako se pretraži po Srbiji...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Shnajdero

#12
Hvala na odgovorima. Poslusao sam vase savete i danas otisao posle posla da pogledam JBL modele na licu mesta u radnji Studio G u Beogradu i verovali ne - popis  :banghead: ... hahah bas mi se ne da nesto  :whistling:.. Ako moze neko da posalje info gde bih mogao u Bg da pogledam JBL zvucnike neka javi!
Sto se tice ugradnje elipsa.. mislio sam da li da smaram ovlascenog servisera da ih ubacuje na policu? Al posto su male sanse imam jos jedno pitanje: ukoliko se odlucim da pazarim GTO 528 i jedan par iz P serije da li predlazete da P serija ide u prednja ili zadnja vrata? Da li mislite da ce biti ovo dobra kombinacija zvucnika (npr. P562 i GTO528)?

nik

#13
Prednja obavezno, sve ostalo je za  :brutal2:
sem ako ne želiš da putnici uživaju više od vozača.

Ajde kad se raspitaš postavi cene za ta dva modela i ako te ne mrzi pitaj za cenu JBL P6562 (165mm) ako imaju(ne piše na sajtu).

Shnajdero

#14
Nik tek sada sam video tvoj dopunjeni post tako da nisam pitao za model koji te interesuje... zvao sam ih prepodne, od sutra rade u fullu, danas imaju neku prezentaciju u Hajatu. Inace, mislim da su malo skuplji.. cak i od obicnih prodavnica u trznim centrima. JBL GTO 528 je cini mi se oko 5.300din a P562 je preko 10.000din. Steta sto nisam zapamtio tacne cifre  :doh:

Sve blizi sam odluci da napred stavim P562 a nazad GTO528. Sta mislis o tome? Jel mislis da bi neka druga kombinacija bila bolja? Mnogo mi je love da uzimam dva para P562 pogotovo sto nece da daju robu na rate  :palica:. Steta sto nemaju neku mogucnost da ih cujemo na licu mesta u radnji i izaberemo koji su najbolji po nasem ukusu.