Dacia Popster MPV i Dacia K67

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Dacia Popster MPV i Dacia K67



Da u Renaultu već neko vreme pripremaju i kompaktni MPV model za svoju rumunsku marku Dacia nije novost, ali su sada pojedini francuski sajtovi objavili neke nove detalje vezane za ovaj rumunski model.

Tako Automobile Magazine piše da bi buduća Dacia MPV (trenutno poznata pod kodnom oznakom J92) mogla da se zove Popster.

Popster (dužine oko 450 cm) će raspolagati sa prostranim enterijerom (postojaće i verzija sa 7 sedišta), u ponudi će se naći nekoliko benzinskih i dizel motora, a najavljuje se pristupačna cena (u odnosu na bazni Renault Scenic, Popster će imati za oko 6.000 evra nižu cenu).

Takođe, Dacia bi svoju ponudu trebalo da dopuni i manjim dostavnim vozilom sa bočnim kliznim vratima, trenutno poznatim pod kodnom oznakom K67.

Za Daciu K67 je između ostalog predviđen i dizel motor sa 85 konja, očekuje se potrošnja od oko 5,5 litara goriva na 100 km, kao i cena koji bi bila za 3.750 evra niža od Renault Kangooa.

Izvor: Autoblog.rs

http://auto.blog.rs/blog/auto/top-secret/2011/02/15/dacia-popster-mpv-i-dacia-k67
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Daniel

Popstar isti Scenic. Ako ga upakuju kao i sve ostale, do sada, bice novih podrhtavanja tla na tryistu.   :hall:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

david


DarioGTI

Dacia opet pravi potrese na tržištu!!  :gun: :gun:

Jedino mi se ime "Popster" baš i ne dopada, nije nekako francuski kao sto je Logan i Sandero...  :ces: :whistling:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

bind

Cena za MPV .Očekuje se u regionu  od 14.800 € .Na proizvodnim trakama ce biti  u toku 2012.
Oba automobila  će se temeljiti na platformi Logan....



Izvor: http://www.autoevolution.com/news/new-dacia-mpv-could-be-called-the-popster-31264.html


Jelenko

Slazem se sa Dariom,samo da im slava puno ne udari u glavu pa da se iskvare,kako obicno to i biva....

Loganovac

#6
Nema to veze sa udaranjem u glavu, cena se određuje na osnovu marketinških ispitivanja, sa ciljem maksimizacije profita. Naravno da bolje kotirani brend može više da "odrapi", setite se Škode... Po meni, bitan je gore navedeni podatak da je cena za 6000 manja od brendiranog konkurenta...

P.S. Gledam sliku koju je bind okačio, pa ovo je Logan MCV! 
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Logan je na slici, a i clanku je ista ta slicica, malo su se  :doh:

DarioGTI

Mozda je MPV Popster, zapravo novi MCV ? Iako mislim da nije tako...  :ne: :fiju: :ces:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

bind

#9
Nemojte da ste naivni .Pa zar mislite da ce baciti prese i alate .Vidite da su rekli da ce biti radjeni na loganovoj platformi.
Duster obican je na platformi Sandera i 70% delova je isto.
Sto se tice slika ima vec 5 verzija koje se pojavljuju na stranim sajtovima .Licno neverujem da ce vizuelno biti  ijedna od tih 5 verzija.






leotar


bind

Preterali su sa cenom ,definitivno...

LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Supernatural

Licno mislim da ce imati prostora u tom segmentu trzista, medjutim malo me je strah da ne podju Skodinim putem pa nazidaju cene koje nisu toliko prihvatljive za nase trziste.

LeNgenda

#14
Da mu raspon cena i opreme bude kao za Dustera i svaka cast.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.