Zavesica za tablicu

prethodna tema - sledeća tema

hemicar

OFF:
Kad smo vec kod tablica, cisto da pitam, zna li neko smije li se mijenjati boja slova na tablicama, recimo, umjesto crne staviti neku drugu?

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Svarog

A što da ne. Recimo, ofarbamo slova i brojeve u belo, to je jeftinije i od zavesice i od rešetke    :hihi1:

MajorSoul

Po Zakonu ne smes nikakvu modifikaciju da radis sa tablicama, mislim mozes naravno ali spremi kes jer ce biti  :cekicem:
:wind:
..need more buttons..

ekonomik

Citat: Svarog poslato 17.02.2011. - 23:47
A što da ne. Recimo, ofarbamo slova i brojeve u belo, to je jeftinije i od zavesice i od rešetke    :hihi1:
E to ne moze. Jedno je zastititi tablicu od prljanja  :D a drugo obrisati/modifikovati njen sadrzaj.  :c0: To moze da se protumaci kao sakrivanje/modifikovanje sadrzaja iste, sto je kaznjivo.
Ja prednju tablicu ne bih dir'o. Ne prlja se mnogo. Zavesica mozda samo preko zadnje, mnogo blata bacaju tockovi na nju, treba je zastititi. Ne daj Boze da se izgrebe od kamencica (rizle) pa da vozac posle bude optuzen od strane  :cap: za falsifikovanje ili zbog zaprljanosti. A ko zeli da je procita neka slobodno kaze, pritiskom na dugme zavesica se podize i tablica je 100% cista i maksimalno citljiva, pod svim uglovima, bas kao sto nalaze Zakon. (Sa te strane, resetka otpada, tablica nije vidljiva pod svim uglovima)

Svarog

Uh ja sam se malo zaneo. Zaboravih da se na belom odmah vidi čim se malo isprlja. Dakle, ništa od belih slova i brojeva, vraćamo se na zavesice. Samo imam jedno pitanje: kako se peru zavesice kad se isprljaju? :hihi1:

ekonomik

Kako god zelis. Mozes i da ih ostavis prljave. Zakon jedino trazi da tablice budu ciste, za zavesice ne kaze nista.  :D

Salu na stranu, simpaticno je ovo resenje, ali imam osecaj da policija to nece tolerisati. Iako ne znam zasto, jer koliko znam, zavesice nisu izricito zabranjene zakonom, kao npr. radar-detektori i ometaci.
Eh, kakvi su saobracajci... Hteli bi da tablice budu na najpreglednijem mestu, a da istovremeno budu ciste. Pa ne moze i jare i pare. Il' da budu prljave, il' da ih stavim u gepek, da se ne prljaju  :hihi:

perke21

Kada registrujemo auto platimo tablice i mi smo vlasnici istih. Onda nam zabrane da radimo sa njima šta hoćemo. Nije fer. Pošteno bi bilo da je vlasnik tablica MUP pa posle nek nam sve brane. Bilo bi za nas jeftinije.  :hihi1:

Svarog

@ekonomik: I ja sam se, naravno, šalio. Zakon jasno traži da tablice budu ne samo čiste, već i jasno uočljive. Ako su pokrivene zavesicom, onda nisu "jasno uočljive" bez obzira na to što su na mestu koje je predvideo proizvođač. Mislim da je potpuno apsurdno očekivati da policajac uljudno zamoli da se pokažu tablice i još pohvali za njihovu čistoću. Pre će biti "aha, kriješ se dečko od policije  :cekicem:" A i kako bi nekoga ko ima uredno spuštene zavesice shvatili kad ga u gradu snime kamerom. Sve u svemu, ideja sa zavesicama mi je simpatična, ali mislim da je to osmislio neko ko je imao na umu nešto drugo, a ne čiste tablice. :ne:

hemicar

Ako ce zavjesice recimo vecinu vremena biti spustene, koja je poenta onda tablica?!

dukati

Poenta je da ti kamera ne snimi tablicu (kad si u BG-u recimo). Ali ako te uhvate onda postaje veoma veoma nezgodno, pa se lično ne bih s tim igrao. Na stranu što tablice ostaju čiste, bolje i prirodno prljave nego skrivene jer je to kršenje zakona. :rtfm: :ces:

panta

Žao mi je da vas razočaram kad ste se već toliko napalili u Bond (James Bond) fazonu ali Pravilnikom o tehničkim uslovima za vozila je predviđeno da ugao vidljivosti tablice mora biti takav da se tablica bez problema vidi u popriličnom uglu odozgo pa čak do nekog ugla odozdo u odnosu na horizontalu. Znači nikakve modifikacijije tipa zavese, žaluzine, prevrtanje tablica i sl. ne dolaze u obzir.

Obzirom da motocilkiste neće da jure po ulici ako primete da im je tablica sakrivena, sada policija ide unaokolo i slika motore i vozače da na osnovu detalja na slici prepoznaje o kome se radi a ne prema tablici. Ako sa kolima bude sličan problem onda neće imati nikakvih problema da ih jure po ulicama bez ugrožavanja života onog u kolima. Usput uskoro će sva vozila biti slikana tokom tehničkog pregleda (a nešto kasnije i sniman ceo tok pregleda) tako da se i tu pojavljuje materijal za traženje počinioca po detaljima na vozilu.

dukati

Da, a mi se napalili ko Bond, James Bond,  :too:

saša61beograd

Kamere,u zavisnosti od situacije,snimaju i spreda i otpozadi (da izvinete na izrazu).
Što se tiče motora i njihovih teško čitljivih tablica,priča iz Kg-a:nekoliko ljudi u policiji "brine"o bajkerima,ne zanimaju ih tablice,imaju svoju evidenciju i verovatno "insajdere".Znaju kad je koji menjao ulje i koje je sipao i šta je doručkovao prekjuče!Verovatno je i u drugim mestima slično.

Dachaa

Pa ne znam kako bi drugacije mogli da znaju sve to osim ako nemaju nekog "insajdera",nije prijatno cuti to jer zivim u KG-u,i vozim skuter mada mislim da ne obracaju paznju na skuterase vise su posveceni ovima sto voze motore po 1000ccm :D
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(