Duster dCi test

prethodna tema - sledeća tema

leotar


silent

Sta ovo predstavlja? Nivo "istrosenosti" filtera za vazduh? Kako?


kiconix

Verovatno kao kod usisivaca, sto je vise zaprljan to je vakum veci.
Da li to radi i treba li se osloniti na takav vid kontrole, to je vec drugo pitanje.

silent


Zoran

Često se to susreće kod mašina koje rade u prljavom okruženju (traktori, kombajni,kiperi...)
Dobra je to stvar ko se vozi puno po makadamu ili po pustinji.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

#5
Hvala Bogu, na Balkanu makadama koliko zelis. A tek pustinje, na svakom cosku.

Kad bolje razmislim, skoro pa da vozim samo po pustinji. Obradujem auto makadamom jednom godisnje za rodjendan.

Gledam ovaj test Dustera i slike: lepo je zardjao odole na pojedinim delovima. Slicno kao sto je i Krle fotografisao na sajmu.

Nije mi jasna ni obrtaljka za dCi sa polucrvenom zonom od 5000 a crvenom zonom od 6000 rpm  :fiju:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


leotar

Citat: Keka poslato 11.02.2011. - 22:03

Nije mi jasna ni obrtaljka za dCi sa polucrvenom zonom od 5000 a crvenom zonom od 6000 rpm  :fiju:

Mislim da je tako kod svih Dustera dCi. Stednja valjda  :ne: Da isti ide i u dCi i u 16v.

rookie

Kad već pričate o pustinji...  :doh:
Početnička greška, auto je 4x2 a ja da se provozam po plaži, i stanem da slikam na sred pijeska (prva slika). Naravno, nisam mogao ni naprijed ni nazad. Samo se ukopavao (slika 2).
Pokušao malo da otkopam (slika 3), nigdje nikoga okolo, ni nečega da podmetnem. I naiđe čovjek sa pravim terencem i izvuče me. Naučio ponešto.

Keka

Ti si mu ga bas dao po gasu i dobro si ga ukopao. Nije avion pa da izleti  :D

Odlican prilog za temu "Skola dobre voznje" sta ne raditi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


MajorSoul

Bas si ga ukopao svaka cast, ne moze svako ni tako da ga ukopa :njanja:
Sledeci put sto manji gas i ako vidis da ne ide bolje sacekaj nekoga ili pronadji nesto da podmetnes nego da samo dajes veci gas - od toga se samo dublje ukopas kao sto si saznao :)

:wind:
..need more buttons..

silent

@rookie

Da li je ovo slikano na Ulcinjskoj plazi?

Negde sam citao da se savetuje i podmetanje patosnica pod tockove u ovakvim situacijama. Ali nisam probao.



rookie

Da, na velikoj plaži.
Nije mi palo na pamet za patosnice (moje su gumene). Jako dobra ideja.
Mada našao sam neki komad plastike sličnog materijala, i klizao je i po njemu, jer je guma nabacivala sloj pijeska i to je bilo još klizavije, čini mi se.
Kažem, i ja sam neiskusan, ali par stvari sam naučio, a i podijelio s vama, možda još nekome bude korisno.
:Smiley: Sad mi pada na pamet da je prva stvar koju treba uraditi ako imate problem sa kolima i stanete negdje - uzmite mobilni i pretražite ovaj forum!  :respect: I od prateće opreme ne treba ni sajla, ni lopata, ni rezervni djelovi, samo telefon sa što boljim browserom i velikim ekranom!  :Smiley: