Svetlo za tablice LED diode

prethodna tema - sledeća tema

Svarog

I mene je malo iznenadilo kad sam montirao nove table i shvatio da su krajevi loše osvetljeni jer sam podrazumevao da Rumuni imaju tablice iste širine +/- par milimetara možda, a moj Logan je PhII, dakle relativno nov. Čak sam za svaki slučaj obrisao svetlo tablice iako je auto pran nekoliko dana pre toga. Al opet, nekako tamni krajevi, jedva se vide.

DarioGTI

U HR, na MCV-u je ista stvar, tablice su dosta siroke, a svjetlo tablice je u sredini, tako da se u biti osvjetli samo onaj srednji tablice, a krajevi se jedva osvjetle... Ali stime nikad nije bilo problema sto se tice policije, njima je najbitnije da imas tablicu i da svijetlo RADI!
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Dachaa

@ Loganovac Mislim da si 100% upravu  :cul:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

MajorSoul

Kao sto Loganovac rece mogu samo da ti pljunu pod prozor  :cool:
:wind:
..need more buttons..

acalisse

Dižem ovu temu iz mrtvih.

Pre mesec dana sam prilikom zamene sijalice uspeo da polomim žabicu koja drži svetlo(kućište) na mestu.
Novo kućište kod nas košta oko 1200 din + dostava. recimo Dacia-Delovi. Za ovlašćeni servis ne smem ni da pomislim.
Pa rekoh da rizikujem i kupim preko EBay-a za 1000din oba.
https://www.ebay.co.uk/itm/2x-18-LED-Number-License-Plate-Lights-For-Renault-Megane-Clio-Lagane-E8-12V-DC/332181073243?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Ono što je plus kod ovih novih kućišta jeste da su konektori dvopolni i ne zavise od pozicije "+" i "-".
Probao sam sa oba pina, i oba slućaja se svetlo palilo, tako da ne moram da brinem.

Slike sa auta ću da postavim sutra, kad zamenim stara svetla sa novim.

acalisse

Evo da nastavim post. Našao sam malo vremena da zamenim svetla.

1. Morao sam malo da intervenišem na rupi u koju idu svetiljke. Jedan deo platike sam morao da odsećem, kako bi nove mogle da uđu
2. Đekovi za svetla nisu original pa sam morao da improvizujem, ali je na kraju sve ispalo odlično.

Aleksabgd

Citat: acalisse poslato 27.05.2019. - 08:10
Evo da nastavim post. Našao sam malo vremena da zamenim svetla.

1. Morao sam malo da intervenišem na rupi u koju idu svetiljke. Jedan deo platike sam morao da odsećem, kako bi nove mogle da uđu
2. Đekovi za svetla nisu original pa sam morao da improvizujem, ali je na kraju sve ispalo odlično.

Da nisu malo prejaka ova svetla?
Deluje da bacaju jače svetlo od maglenki

kiconix

Sad jos da izmisle i led brojeve u tablicama.

acalisse

Nigde nije definisan intenzitet svetla, samo da ga ima i da radi.
:cool:

mali.alen

Ni ne treba ti rikverc svjetlo  :Smiley:

Keka

Nije definisan intenzitet, ali to ne znaci da je ovo OK.

Vozio sam nekoliko puta iza automobila koji su budzili svetla tablice, nocu smeta vozacima iza.

Obzirom da je cena W5W sijalice citavih 20 dinara, ne vidim opravdan razlog za cinculiranje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


acalisse

Citat: Keka poslato 28.05.2019. - 06:59
Obzirom da je cena W5W sijalice citavih 20 dinara, ne vidim opravdan razlog za cinculiranje.

Skroz si u pravu, ali šta da radiš kada ti posle pete promene pukne žabica. Pa moraš sve da menjaš, onda nije više 20din.

Ako iko bude pravio problem, nisam bacio stare, ali opet mi fali jedna, gde je pukla žabica.