Svetlo za tablice LED diode

prethodna tema - sledeća tema

Dachaa

Sinoc je pregorela sijalica sto osvetljava tablice pa sam razmisljao kad vec menjam voleo bih da stavim nesto ovako..



:cul:







Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Keka

Dobre led diode sa belim svetlom su oko 1000 din komad.

Plave i plavicaste su po meni kicerica.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Dobro osvetljenje tablica... Pa ako napravis neki prekrsajcic to ce ti se lakse raspoznati tablica... Mislite o tome... :ces:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Dachaa

U potpunosti se slazem sa Kekom u vezi plavicastih i po meni su one malo kicaste..ove belicaste mi se bas svidjaju..ali moram reci da se i sa mladjom slazem sto se tice prekrsaja  :hm: razmislicu...Dal ima da se kupi u radnjama sa auto delovima ?
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Loganovac

Zbog takvih prepravki mogu da vam zalepe čestitku...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dachaa

Sto vidjao sam po gradu ima po neko.. :ne:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Loganovac

Nisam rekao da nema, rekao sam da možete da budete kažnjeni zbog toga.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dachaa

Ok onda bolje da ne eksperimentisem,a sto je to prekrsaj mislim samo me zanima ?  :)
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Loganovac

Zato što menjaš projektovano osvetljenje tablice (koje možda i nije sjajno ali je prošlo homologaciju), koje je dužno da obezbedi čitljivost tablice sa zakonski propisane udaljenosti, verovatno nečim boljim, ali ko će to dokazati? Zar zbog toga da ideš na atest? Uostalom, pitanje je ko bi to i prometio, osim ako te ne pošalju na vanredni tehnički pregled. Drugo je kad menjaš svetlo u kabini ili u gepeku, ono nije obuhvaćeno propisima...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dachaa

Au brate znas znanje svaka cast,poslusacu te necu se zezam  :respect:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Svarog

Pošto su nove tablice šire od starih, zadnja je prilično slabo osvetljena na krajevima s fabričkim osvetljenjem (na Loganu, za Sandera neznam) i eto još jedne prilike da nam policija uzima harač.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dachaa

Ne znam i ja se to pitam  :conf:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Svarog

#13
Pa na osnovu toga što tablica mora da bude osvetljena onako kako je već detaljno propisano Zakonom i podrzakonskim aktima. Akod mene to baš i nije slučaj iako nisam baš ništa radio s osvetljenjem tablice. Oznaka grada i slovna oznaka se prilično slabo vide. Uostalom, nisam ustvrdio da će policija sigurno da nam uzima novce. S druge strane, setiće se oni već zašto to ne može baš tako i tako. I nemojte baš da me strogo držite za reč, zar nismo svi mi svakodnevno svedoci apsurdnih policijskih postupaka. Pa zar nije čitava ova priča oko novih tablica puna nedoslednosti, o čemu se pisalo u drugoj temi.

Loganovac

Mogu da nam pljunu pod prozor!

1. Nisam projektovao ni tablicu ni svetlo za tablicu.
2. Nisam ih terao da menjaju tablice, stare su se dobro videle.
3. Ako se ne varam, nove tablice su slične onima iz Rumunije i još puno evropskih zemalja, kako su tamo dobro osvetljene na istom vozilu?
4. Naše je samo da je svetlo ispravno a tablice čiste. U tom slučaju primenjuje se odredba iz stava 1.  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.