Putni računar (bord kompjuter)

prethodna tema - sledeća tema

markonikolic83

Mislim da je bilo diskusije na tu temu(na starom forumu),mislim da je neko rekao da u ovlascenom servisu ne ugradjuju bord,ali u svakom slucaju bi te prilicno "odrali" i da moze.Mogao je da se ugradi bord i "na crno",mislim da je cena bila  oko 60 eura,ali bi se onda gubila garancija na auto.
Evo linka za rumunski forum kako se radi
http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.daciaclub.ro%2Findex.php%3Fshowtopic%3D11494%26hl%3Dhex%26st%3D420&hl=en&ie=UTF-8&sl=ro&tl=en
Ovo su informacije od pre godinu dana,ako neko ima svezije informacije,neka se javi.

Miller

Citat: hemicar poslato 05.02.2010. - 13:07
Ja sam uradio test sa kontaktom.
Dobio sam kod programa 81101.
A kazaljke bas skakucu... Ludilo
Pise da imam 17l goriva

Koliko se cesto moze raditi ovaj test?
Da li steti elektronici?
Da li se belezi negde, tj da li oni na servisu mogu da znaju da li sam ja to radio?


Meni isto piše 81101, mada vidim da su ovi pre navodili 61101 i 71101, valjda ima veze sa serijom proizvodnje. Primetio sam da na mom sanderu nema oznake kubikaže motora, na celoj toj seriji. (ono 1.4 mpi)

krle

Citat: Miller poslato 07.06.2010. - 17:36
mada vidim da su ovi pre navodili 61101 i 71101

Ovo niko nije naveo.

krle

Citat: Dzoni_87 poslato 23.07.2010. - 16:16
 Od sedam informacija koje dobijamo koja moze da se koristi kao provera udaljenosti od tacke A do tacke B a da pri tome ne resetujem kilometre koje kompjuter koristi za izracunavanje potrosnje?  




montenegrino

Citat: hemicar poslato 05.02.2010. - 13:07
Ja sam uradio test sa kontaktom.
Dobio sam kod programa 81101.
A kazaljke bas skakucu... Ludilo
Pise da imam 17l goriva

Ja ne mogu nikako doci do podatka o kolicini goriva u rezervoaru,kada odradim ovaj test kod mene se desava sledece : znaci,drzim nekoliko sekundi (10-15-20) taster,pa dam kontakt i onda se pojavi na displeju broj 81001 i zatim kazaljke pocnu da skakucu.sve to vrijeme ja drzim taster,i kad kazaljke prestanu dalje se nista ne desava,mada ja ne pustam taster.da li bi trebao da ga u odredjenom trenutku pustim,ili da pocnem mozda da ga pritiskam vise puta?
Molim za objasnjenje :conf:

kiconix

Cim ti se pojavi broj 81101, pusti taster, posle toga pritiskanjem na taster ides na naredne funkcije, kao kad proveravas km.

perke21


montenegrino

Citat: kiconix poslato 05.11.2010. - 22:29
Cim ti se pojavi broj 81101, pusti taster, posle toga pritiskanjem na taster ides na naredne funkcije, kao kad proveravas km.

Hvala,radi kao podmazano :to:
Sledece pitanje je koliko je ovako izmjerena kolicina goriva precizna?da li se mogu osloniti na ovaj podatak pri izracunu potrosnje goriva?

kiconix

Ako je na ravnom, mislim da je tacnije tako nego po crticama.

Loganovac

Tačnije je sigurno, ali se ne teba oslanjati baš ni na ovo pokazivanje, ipak je u pitanju plovak sa reostatom. Poluga plovka je desetak centimetara dugačka, koliko to može da bude precizno? Potrošnja se meri novčanikom daleko preciznije...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

perke21

Pokazivač nivoa goriva nije dovoljno precizan da bi se očitavanje koristi za izračunavanje potrošnje goriva.  :c1:

DUSTER2010

Imam problem sa putnim kompjuterom na Dusteru. Ovako, kada tankam, uvijek tankam pun rezervoar, resetiram kompjuter tj. vratim podatke na početno (prijeđeni km, potrošnja) i komp pokazuje puna tank goriva. Provezem se, nevažno koliko, ugasim auto i odem nešto obaviti i kada ga ponovno upalim kompjuter pokazuje manju količinu goriva od one koju sam natočio (pokazuje tri oznake tj. crtice manje od punog tanka iako je tank pun goriva). Onda ga nakon nekog vremena ponovno upalim i sve je ok. Onda se ponavlja problem. Prije su mi i drugi pokazatelji bili pogrešni (potrošnja goriva, prijeđeni kilometri i sl) sada tih problema više nema osim pogrešne količine goriva.

Da li je netko imao sličan problem, ako je, kako ga je riješio?

Auto radi normalno.

Hvala unaprijed

strucnjak79

Jel se ovo desava i kada sacekas da se pogase lampice prije startanja vozila?

ppejic

Pravac u ovlašćeni servis!

Peja

mladja73

Obavezno poslusaj Peju...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.