Putni računar (bord kompjuter)

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix


krle

Radi. Držite pritisnut taster  reset na inst.tabli i onda dajte kontakt. Prvo će ispisati program (kod mene je 6002, a tako treba i kod Keke. Kod Kice treba da je 7102) .Test kreće sa skokovima  obrtomera i brzinomera,  sledeće je jednovremeno ispisivanje simbola na displeju,pa   prikazivanje  preostale količine goriva u rezervoaru(meni je  prikazao 27 l ). Ja  dalje od ovoga nisam išao jer mislim da je  trik u poštovanju vremena u sekundama između određenih sekvenci.

Keka

Ma nece, probao sam oba dugmeta.

Kod mene mora da su patuljic unutra koji vrse racunanje  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sandero1.4mpi


kovdejan

Radi...
Prvo pritisnete taster i držite ga svo vreme i onda dajte kontakt. Kada date kontakt ne puštajte taster nego držite još nekih 5-10 sekundi i onda će krenuti sa testiranjem. Bitno je da se taster ne pušta.

ijanjic

A na šta bi eventualno trebao da mi ukaže taj test ? Da li u slučaju neke nepravilnosti upozorava ?

Loganovac

Provera signalnih lampica, segmenata displeja, kazaljke obtomera (skokovi po 1000 ob/min) i brzinomera (skokovi po 30km/h)...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

cmiro


u Pitanju je dacia sandero base

ppejic

Servisni mod.

Sigurno ima jos mogucnosti, sto rece krle, pravilnim sekvenciranjem pritisaka astera. Sada jos samo da nadjemo nesto napismeno o ovome.

Peja

kovdejan

Mislim da nema ništa više od gore nabrojanog, jer se testovi vrte u krug svakim pritiskom na taster. U principu od svea nabrojanog, jedina meni zanimljiva i donekle korisna informacija je o količini goriva u rezervoaru. :)

Veterinar

Da sam ovo slucajno izazvao na svojim kazaljkama (posto sad prvi put to vidim), prepao bih se i rasplakao.  :laugh1:

markonikolic83

#27
Test na mom autu

kiconix

To kod mene ne funkcionise.

ppejic

pritisni dugme za podesavanje sata, daj kontakt i BUDI STRPLJIV!

Peja