zadnji zvučnici za Stepway, kako ih povezati?????

prethodna tema - sledeća tema

krle

#15
  Prema podacima koje imam Blaupunkt koji se ugrađuje u Renault ima četiri izlaza.
Konektor B, pinovi:
3-4 prednji desni
5-6 predni levi
1-2 zadnji levi
7-8 zadnji desni

Dopuna:
Našao sam da je Renault nekada ugrađivao verziju  sa dva izlaza (MRRADIOSATBLAUPUNKT2000).

maximumx7

Zanemarena tema...


Jel pokusao neko u medjuvremenu da poveze zadnje zvucnike na fabricki CD player?

miki-bgd

Nisam povezivao na fabricki (koji su mi ukrali) ali sam povezivao posle na sony radio. U uputstvu stoji kako povezati zice(ima i skica) i nije bilo problema. Sam sam razvukao zice pozadi(fabricke kartonjare sam stavio pozadi, nove zvucnike napred)

Ocu da kazem, i fabricki ima isti taj dzek, tako da sigurno vazi isti princip povezivanja, imas semu. Ako je to ono sto te muci?

ivan-bgd

Ja sam povezivao na fabrički cd zadnje zvučnike.Moraš da izvučeš instalaciju do srednjeg stuba jer u vratima imaš instalaciju do zvučnika a od stuba do radija nemaš.Ako treba pomoć pitaj :ne:

Veterinar

Danas sam povezao Blaupunktove zvučnike iz Logana (Hvala Keko!  :friends: ) na Blaupunktov original radio (Stepway 2009. god.). Instalaciju sam morao razvući od radioCD-a do zadnjih vrata. Bilo bi sjajno da postoji nešto pripremljeno, ali... nemaaa. U HIT-u su mi inače rekli da povezivanje košta oko 4000 dinara.  :ha:

Prvo sam skinuo radio. Za to su mi poslužili nožići.



Bile su potrebne manje prepravke, jer sa elektrikom slabo stojim, a u garaži smo imali konektor sa kojim sam lakše povezao nove kablove. Krletove šeme su bile od izuzetnog značaja.
Stari konektor (dakle, original) se vidi, izmešten je na desetak cm od uredjaja.



Sve ostalo je jednostavno, prikazaću samo kojim putem sam razveo instalaciju, mada je to (verujem) logično.



Kad se skinu kederi (samo se svuku) lako se pristupi prostoru ispod tapacirunga.



Kasnije ništa nisam rastavljao, kroz stub, gumu i vrata kablove sam provukao krutom debljom žicom.



Ceo postupak je trajao dva sata (jer nisam to nikad radio), konektori postoje na uredjaju, nema kablova. Zvučnici iz Logana i Stepwaya se pogadjaju "na šraf". Ispod plastike B stuba ne gurajte dlan ili to pažljivo činite, jer su limovi oštri (saznao sam na teži način).
Nisam imao torks odvijač, tako da sam uspeo nekako šrafove za zvučnike (šrafovi su fabrički na svojim mestima u vratima) da odvijem i zavrnem samo sa jedne strane. Sa druge je zvučnik "pričvršćen" nekom lepljivom masom koja je bila prisutna (na nju je nalegao sunđer kojim je bila popunjena rupa pre ugradnje), dok ne rešim pitanje alata. Potrošio sam sa svake strane četiri metra kabla od 1,5 mm. Moglo je i kraće, ali hteo sam da kabl bude opušten svugde.


mladja73

Citat: Veterinar poslato 19.06.2013. - 22:26
dok ne rešim pitanje alata

Kada ti bude potrebno, imam ja komplet torexa, pa se javi.

Nista bez luster kleme...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Jovunalola

There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

miki-bgd

Jeste matora tema, ali me kolega sa foruma pitao za objasnjenje. Sad sam nasao temu, gledam kako je veterinar uradio, uradio sam slicno ali kad sam vec slikao reko i da okacim  :kava:

Elem, na slikama je samo suvozaceva strana, slicna analogija ide za vozacevu.

Kada se izvuce iz radija i prosledi kroz otvor ide ispod pretinca za rukavice, sve do kedera od vrata. Nisam ucvrstio kabl na toj relaciji jer me jos uvek mrzi, ali iako visi nikad nisam imao problem s tim niti je neko zakacio.


Zatim kabl ide ispod kedera do B stuba (nisam dirao tapacirung uopste)


I onda nastavlja ispod plastike od B stuba.


Ta plastika treba da se skine i da se provuce kabl do otvora kroz koji ide jos neki kabl (za bravu), prolazi se kroz gumu i zavrsava u vratima. Samo se spusti kabl dovoljno da se izvuce rukom kroz otvor za zvucnik, ne mora da se skida tapacirung sa vrata.



Malo je nezgodno provuci kabl kroz tu gumu, secam se da sam imao muke, ali samo strpljivo.

Eto, sad uz dva tutorijala, ovo treba da bude maciji kasalj  :too: