zadnji zvučnici za Stepway, kako ih povezati?????

prethodna tema - sledeća tema

Luyo

Kupio sam Stepway sa ugradjenom muzikom i prednjim zvučnicima. Problem je nastao kada sam kupio još jedan par zvučnika i rešio da ih sam ugradim. U zadnjim vratima postoje otvori za zvučnike i provučeni su kablovi, ali oni ne dolaze do radio uredjaja!?!?!? Kada sam nazvao zastupnike rekli su da oni to ugradjuju i da je cena 2.500 din. :badmood: Naravno da sam ih pitao da li su u tu cenu uračunati zvučnici pošto sam mislio da me  :crazy: ...
.... Hoce li mi neko otkriri tajnu gde kriju te kablove!?!?! Stvarno je mentolski davati tolike pare...

Unapred  :hall:
Dacia do Tokija!!!

MajorSoul

Nisam siguran kako je kod Stepe ali kod moje starije Astre koja je kupljena imala je isto samo prednje zvucnike.
Kada sam kupio dodatne, kablovi su isto bili razvuceni, samo nisu bili prikljuceni. Jednostavno sam izvadio celo kuciste cd plejera i kablovi su bili tu iza, lepo spakovani, izolovani i preostalo je samo da ih spojim.
Ne znam da li je to isti slucaj, ali ovde imas dosta ljudi koji voze bas Stepu pa ce ti oni verovatno bolje pomoci.
:wind:
..need more buttons..

Luyo

Izvukao sam CD i dobro pretrazio, ali kablova ni za lek. Logično bi bilo da su tu negde, dobro izolovani i spremni za povezivanje ali nisu. Čak je i jedan moj prijatelj koji je električar gledao i nije mogao da ih nadje (kaze jedino da mi rasturi tablu i centralnu konzolu...).


  "...nijesam pametan... :ces:"
Dacia do Tokija!!!

Sir Oliver

Citat: Luyo poslato 12.01.2011. - 14:09
(kaze jedino da mi rasturi tablu i centralnu konzolu...).


Nemo' se zaj...š, ne sastavi posle kako treba nikad.
I drink to make other people more interesting.

MajorSoul

Bolje ti daj te 2.500 hiljade da te ne boli mnogo glava  :cool:
:wind:
..need more buttons..

dekson

Zdravo @Luyo, nemoj da se dzabe mucis jer kablove sto vidis u vratima su centralizacija, NIKADA NIJE BILO UGRADJENE KABLOVE U ZADNJIM VRATIMA, jer to je OPCIJA( €€€ ).
Sada mozes sam da ih izvuces ( ali neznam za garanciju)

Pozdrav'

@DeKsOn

Zoran

#6
Jeli se to smije tek tako spajati zbog omaže? Ako spojiš u paralelu to "vuče" na kratak spoj a u seriju dobiješ duplo manju snagu.
Sam svoj gazda - vazda.

kiborggg

Nema tu puno pametovanja jer to nisu neki perverzin audio sistemi. Koliko sam ja upoznat u pitanju je radio/cd/mp3 sa izlazima 2x15w Tu svejedno ne možeš da očekuješ nešto posebno osim da ti se "muzika" čuje i sa zednjeg dijela, sto dobijes ugradnjom zvucnika u predviđen prostor u zadnjim vratima. Ja sam već pitao za to kod koncesionara kod kog sam ja kupio stepway. Kablovi nisu provučeni, a ne smiješ ih ti provlačiti nego samo u ovlaštenom servisu. U paketu dobijes 2 zvucnika kao sto su u prednjim vratima, njihova ugradnja, provlačenje kablova i spajanje sa zvučnicima i sa HU = 100KM. S tim da ti možeš da kupis bilo koji sistem koji oni imaju u ponudi tj, bilo koji HU i zvičnike i to naravno značajno mijenja cijenu. Ja sam naveo cijenu za taj osnovni paket, ako se tako može nazvati.
Poenta je, vezano za moju prvu recenicu, da oni jednostavno mogu da spoje te zadnje zvucnike na ista mjesta gdje su spojeni i prednji i to je sve. Razlika u kvalitetu ne vjerujem da ce se osjetiti. Realno, HU može tjerati jače zvučnike. Ucjenjuju tom garancijom previše.

MajorSoul

U mojoj astri bili provuceni kablici i spremni za spajanje. Sad mozda da je bivsi vlasnik imao sva cetiri zvucnika (neka bolja) i da ih je skinuo, kupio neke jeftine i ostavio samo dva. U svakom slucaju ko god da je lepo je odradio izolaciju da ne bi dolazilo do kratkog spoja.

Ako se razumes u te stvari i nije ti tesko da se malo zaprljas mislim da to mozes sam da odradis ali ako nisi siguran daj ti njima te 2.500 i nemoj da razmisljas vise ;)
:wind:
..need more buttons..

Loganovac

 :agr: E zbog toga se zalažem da budemo precizni. Kad je rekao da "vuče" na kratak spoj, Zoran je verovatno mislio da se otpor koje pojačavač vidi previše smanjuje, ispod dozvoljene granice, što izaziva preopterećenje.

Ako je tako mislio, trebalo je tako i da napiše, da ne bi neko shvatio da to ima neke veze sa izolacijom...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

#10
Loganovac, upravo to sam i mislio ali sam stvar samo načeo da je dopuni neko ko ima više znanja u toj oblasti od mene, da se ne prosipam.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Vrlo je moguce da radio ima 4 izlaza, ali da 2 nisu prikljucena. Ko jos pravi sa 2 izlaza?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

To je već druga priča, ali sasvim realna.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

srdjang

Citat: Keka poslato 14.01.2011. - 14:57
Vrlo je moguce da radio ima 4 izlaza, ali da 2 nisu prikljucena. Ko jos pravi sa 2 izlaza?

Posto sam prije neki dan zamjenio originalni fabricki mp3 "Blaupunkt" i razvucena kablaza za zadnja vrata u ovlastenom servisu vjerovali ili ne za  0 (nula) maraka tj 8 maraka ili 4 evra samo za kablove i jos neki konektor za zvucnike majstor koji je radio me pitao zasto mjenjam mp3. Izmedju ostalog sam mu i napomenuo razlog da ima samo 2 izlaza on me je demantovao i rece da su cetiri. e ako je on obmanuo  mene onda sam i ja vas, doduse ja nisam ni pogledao kako izgleda pozadi. Jos za pohvalu je da mi je izvukao na super mjesto mikrofon za BT lijevi gornji ugao ispod one plastike na stubu slikacu pa postaviti.

Goky

Ako se ne varam mp3 player u Stepway-u je isti kao i u Sanderu Laureate (koji ima 4 zvučnika)... to znači da ima još dva izlaza na koji samo treba spojiti žice, uz, eventualnu, promenu onog konektora pozadi...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba