Dacija logan 1.4mpi-potrosnja BMB

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

zac

Nisam jos racunao prosek u poslednjih 200-300 km, ali je sigurno rekordnih 12-13 litara na 100km. :wink: ....jerbo su u Krcedinu zbog suse presusili bunari i cisterne za kisnicu , pa svakodnevno vucem vodu sa izvora koji je udaljen 6-7 km. po tucaniku i prasini..uzbrdo i nizbrdo...uglavnom u prvoj brzini....a rezervoar kao da je busan.  :doh:

VaskezNS

S obzirom na cene goriva, test "od klika do klika" (točenje punog rezervoara) je malo skuplja zanimacija. E sad, kako sam u poslednjih nedelju dana imao prilike da prođem malo više svojim Loganom, tako sam iskoristio priliku da ga počastim punim rezervoarom. Dakle, posle 650 Km puta, (Novi Sad-Šabac-Valjevo-Požega-Ovčar/Kablar-Čačak-Kragujevac-Smederevo-Novi Sad) od kojih je nekih 200Km auto-puta (brzinama i do 140Km/h), ostalo magistrala ili naseljena mesta (bilo je malo i off-roada sa pentračenjem na Ovčar i Kablar u prvoj):
prosečna potrošnja BMB 95 je 6,4L/100Km
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Aleks

 :aplause: I više nego pristojna potrošnja.

Dragan.vi

Ne da je pristojna nego i vise od toga  :dance:

kiconix

Jos malo pa ko dizel.
Ostaje ti jos par takvih deonica pa da kao Zoki spustis na 5,5.

dejandelic

Citat: VaskezNS poslato 29.09.2012. - 12:17
S obzirom na cene goriva, test "od klika do klika" (točenje punog rezervoara) je malo skuplja zanimacija. E sad, kako sam u poslednjih nedelju dana imao prilike da prođem malo više svojim Loganom, tako sam iskoristio priliku da ga počastim punim rezervoarom. Dakle, posle 650 Km puta, (Novi Sad-Šabac-Valjevo-Požega-Ovčar/Kablar-Čačak-Kragujevac-Smederevo-Novi Sad) od kojih je nekih 200Km auto-puta (brzinama i do 140Km/h), ostalo magistrala ili naseljena mesta (bilo je malo i off-roada sa pentračenjem na Ovčar i Kablar u prvoj):
prosečna potrošnja BMB 95 je 6,4L/100Km

presao si 650 km sa koliko goriva? Ako si potrosio pun rezervoar onda je to malo vise goriva 55litara(pun rezervoar) / sa 650 km=8,46

Keka

Malo je verovatno da je potrosio poslednju kap iz rezervoara i iscedio cevi do motora, pa da bi stalo 55 litara.

Ako se dobro secam, posle paljenja rezerve staje oko 45 litara benzina, sto se manje-vise uklapa u navedenu potrosnju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dejandelic

Sto se tice potrosnje ok,nego sam pomislio da covek nije mozda dobro izracunao....ja sam vec pisao o tome da sam spustio potrosnju (dok sam vozio na BMB 95)  na 6l/100km u fazi razrade,ne preko 90km/h i oko 2500 obrtaja...

VaskezNS

#84
Prvo punjenje je bilo 45 litara, i Keka u pravu si - bilo je blizu nakon paljenja lampice rezerve.

Zatim, nakon, zapravo 660 pređenih km drugo punjenje do prvog klika je bilo 42L (ista pumpa, na istom aparatu za punjenje, lampica rezerve još nije bila svetlela). Znači 42/6,6 = 6,36 L/100Km.

Ova prosečna potrošnja je manje-više odgovarala i onoj prikazanoj na trip-kompjuteru, a podsećam da je bilo i vožnje do 140km/h (3.500+ obrtaja), kao i uzbrdog pentračenja u prvoj. Bilo je tu bo'me i uključene klime...

Sve u svemu, uz maksimalno ekonomičnu vožnju 5-tom i brzinom oko 90km/h na auto putu, potrošnja najverovatnije može bez problema na 6L ako ne i manje. Međutim, ne verujem baš mnogo manje jer te bilo koja stani-kreni vožnja "prikolje". Zato za mene i jeste iznenađenje da pri relativno "opuštenoj" vožnji (veća brzina i veći obrtaji u 5-toj) ne dobijaš nešto ekstra veću potrošnju nego sa "ekonomik" vožnjom. Naravno - prijatno iznenađuje, kao što i gradska vožnja (kratke relacije i kreni-stani) "ubija" sa 10L/100.

I naravno, ovde govorimo o 1.6 motoru jer nemamo poseban topic potrošnje za ovu kubikažu.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

nnesa

Proslo leto BG-Tasos i malo sk*tanja po Makedoniji, 1 dan po Solunu sveukupno malo preko 2000km. Nas dvoje u kolima, prtljaznik pun stvari, klima non-stop, brzina do dozvoljene i malo preko, EURO BMB 95 prosek prema BC 7.1 l/100km.
Gradska voznja lagani tempo ne ide ispod 8 l/100km leti a zimi i preko 9 l/100km

zac

Potrosnja u "polugradskoj" voznji (poludradska, posto dosta korisim gazelu  :D)  na 1112 km. potroseno 73.82 lit.

Prosek 6.63 l/100 km.

Zadovoljan :kava:

saša61beograd

Sa odlaskom zime potrošnja mi se opet ustalila na 7,0l;uvek sipam 21l i pređem 300km,+/- 10km.Nije to čista gradska vožnja,ima dosta auto-puta i retko se zaglavljujem u nekoj većoj gužvi.Dosta pažnje obraćam na semafore i koristim cut off,a na auto-putu kroz Bg sam se ograničio na 90km/h.Uopšte,sve preko 3000 o/min za mene postaje ekstremna i nepotrebna stvar (užas,postao sam pravi "penzioner" a do penzije imam još 14 godina!).
Koristim samo NIS-ov evropremijum i uvek sipam lično.
Inače,juče sam na Aviji video evropremijum ispod 150 din.

zac

A Sale, pa ja vozim penzionerski a imam jos 22 godina do penzije...  :bonk:  doduse, razlog tome je stednja.  :hihi1:

Vozis do 3000 o/min  ...... ala ti divljas sa autom  :ha: , ja ne prelazim 2500 o/min.   :bonk:  ali zato potrosnja 6, nesto.....   :D

saša61beograd

Na 3000 o/min i više menjam samo kad iza sebe imam ludaka koji ne drži odstojanje.Džipovi,napaljeni klinci,dostavna vozila i ostali kojima neko drugi kupuje gorivo ili ga mnogo lako zarađuju.Možda bih mogao da još malo smanjim potrošnju ali se trudim da koliko-toliko pratim ritam saobraćaja oko sebe,drugim rečima da ne pravim čepove i da me neko ne opali otpozadi!Kad stojim na semaforu obavezno pogledam i procenim onog iza i po tome ubrzavam na zeleno.