Dacija logan 1.4mpi-potrosnja BMB

prethodna tema - sledeća tema

Raja

Nemoj tako Mlađo, sad će Žac da iseče vene.  :Smiley:

Loganovac

@drzarkod: Paz' da nije!  :nono: Po Banatskim ravnicama vozio sam 140-150km/h, na relaciji Pančevo - Kovačica do 100km/h. U povratku sporije, do Pančeva po ograničenjima a dalje oko 100km/h. Potrošnja ekvivalentna 4,0 L BMB/100km!  Motor 1.6 16V, heavy foot na pedali gasa. Verujem da bih pažljivom vožnjom mogao da spustim na 3.5 :cool:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

glavonja3

Moja potrosnja je slicna vec godinama: uvek ispod 6 litara kada nije mnogo hladno, a tada ispod 8.

Keka

Povratak iz Kovacice, brzina u koloni 80 km/h na otvorenom, potrosnja po BC oko 5 litara, sto je realnih 6 litara TNG, puta 77,40 din, opet je povoljnije nego na BMB.

E sad, sto ja nemam zivaca ni vremena da tako vozim stalno, to je druga stvar i ima svoju cenu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

 :to:  Vraćamo se na potrošnju 1.4 motora.  :wave:

drzarkod

Citat: Loganovac poslato 15.12.2014. - 08:31
@drzarkod: Paz' da nije!  :nono: Po Banatskim ravnicama vozio sam 140-150km/h, na relaciji Pančevo - Kovačica do 100km/h. U povratku sporije, do Pančeva po ograničenjima a dalje oko 100km/h. Potrošnja ekvivalentna 4,0 L BMB/100km!  Motor 1.6 16V, heavy foot na pedali gasa. Verujem da bih pažljivom vožnjom mogao da spustim na 3.5 :cool:

Objasnjenje....Mislio sam na njih jer malo prelaze km godisnje...a svakako si za ostalo u pravu.... :whistling:

Zee

Ja se vrtim od 8.5 do 10 litara, zavisi koliko je bilo voznje van grada, uglavnom bude oko 80-85% grada.
Po gradu je alav, ali kada izadje na put situacija se drasticno promeni.  :wave:

mladja73

U proteklih desetak dana prosek 9l/100km. Cista zimska gradska voznja. 3.5 km u jednom pravcu.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Loganovac

 :to:

Pretpostavljam bez vožnje po centru?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja73

Ne. Banjica - Kumodraz svakodnevno i tri puta  nedeljno do Autokomande.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Zee

Kada krenem da pravim ture po predradju Beograda, postrosnja se spusti ispod 9, naravno kada krenem posao-kuca sve se vrati u "normalu", iskreno ja sam zadovoljan.
:wink:  :to:

VaskezNS

Citat: mladja73 poslato 09.02.2015. - 21:34
U proteklih desetak dana prosek 9l/100km. Cista zimska gradska voznja. 3.5 km u jednom pravcu.

Znači sve vožnja "pod saugom"..za drugo nije ni očekivati  :ne:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

mali.alen

Evo i ja ko novi vlasnik Sandera 1.4 2009.g malo mjerio potrošnju. Znači vožnja mješovita  -otprilike  70% otvorene ceste i 30 % gradske,  prosječna potrošnja 6.7 litara. Mjerio sam i prije toga jednom bilo oko 8, ali tad je većinom bila gradska vožnja. Ja prezadovoljan jer u odnosu na staru Feliciu koja u gradu nije išla ispod 10 litara ovo je revolucija. I općenito sam prezadovoljan autom, uloženo dobiveno svakako najbolja kupnja.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zee

Meni opet poceo da trosi kao dizel, al' od 3000ccm.    :badmood:
Cim je krenulo toplo vreme, vrati se potrosnja od 10++.
Mislim da je to od ovih guma za sve sezone, vise su zimske nego za sve sezone.  :banghead: