Dacija logan 1.4mpi-potrosnja BMB

prethodna tema - sledeća tema

drzarkod

#240
Naravno.... Mom kumu je od Ns do Djevdjelije prosečna potrošnja je bila 5.6.....1.4 mpi logan....ali sve je to relativno, ali ja ne mogu da trošim 20 l kako kod da vozim ali ni 5 l i dalja priča kako ja mogu sa Dusterom da trošim prosečno 30 posto manje od fabrike ne pije vodu.

glavonja3

Citat: kiconix poslato 07.12.2014. - 13:53
Ajde sad da se zaustavimo na ovome.
Kao prvo, ovo sto si ti postovao mema veze sa trenutnom potrosnjom nego sa prosekom od 2km na auto putu.

Zar nije "trenutna potrosnja" isto sto i "prosecna potrosnja"???

Valjda je razlika samo u intervalu: trenutna < prosecna?

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Kako moze biti isto.
Stariji modeli imaju trenutnu i prosecnu, kod novijih je trenutna izbacena,
Onaj koji ima trenutnu, zna sta tamo pise.
Da je isto, nije, nikako.

glavonja3

Dobro, na koji interval meri "trenutna" a na koji "prosecna" potrosnja?

kiconix

Kako sam termin kaze, trenutna pokazuje trenutnu potrosnju i moze ici od 0.0 do 40-50 l/100km.
Prosecna se meri na km posle resetovanja i moze se meriti na odredjenoj km.
Na mojim kolima imam dve km, jedna je dnevna a drugu ponistavam prilikom punjenja rezervoara, pa merim prosek na 600-700km.
Kao sto vidis, nikad nam auto ne trosi 50l/100km a trenutna potrosnja pokazuje i taj podatak kao i potrosnju od 0.0 kad kocimo motorom pa ni to ne moze biti prosecna potrosnja.

Zoran

Tu treba uzeti integral po pređenom putu kada delta l teži nuli. Pošto sam ja stao na pola fakulteta ima članova koji su to završili pa neka oni razjasne ako žele.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Nema tu neke filozofije.
Vec smo otisli u off, necemo ici dalje.

glavonja3

Poenta mojih pisanja da se ta trenutna meri kratak interval (ne znam tacno, ali recimo 5s i/ili 100m) a  prosecna se meri na duzi interval recimo najmanje 5km pana vise. Zato je na kratko velika oscilacija a na dugacko relativno ustaljena potrosnja.

kiconix

Trenutna je u milisekundama, tako da nema govora o nekom proseku.

Loganovac

Momci, da završim sa ovom diskusijom. Trenutna potrošnja je trenutna (veoma vispreno, zar ne), a prosečna potrošnja se ne prikazuje sve dok ne pređeš najmanje 400m od resetovanja pokazivača prosečne potrošnje, dakle nikako ne može biti trenutna.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

drzarkod


zac

#252
Izmerena potrosnja do Krcedina i nazad...da ne bude  vetar u ledja, brdo, ravno nizbrdo, potrosnja 0 ...i tako dalje.

Krenuo sam i resetovao komp...u rezervoaru je bilo oko 25 l. benzina...uklapalo se i sa sipanjem..ne samo po bordu.

Od kuce sam isao autoputem ka Sidu do Dobanovacke petle, zatim na novi novosadski do Batajnice i dalje do Banovaca. Iskljucio sam se kod Novih Banovaca..pa kroz St.Banovce, Belegis, Surduk, Slankamen i Krcedin.
Na auto putu sam vozio do 100 km/h...a kroz sela do 60km/h.  U Krcedinu sam imao dva glavljenja u blatu... tu sam izgubio u slajfovanju oko 7 min... + 8 km. u oba pravca, tucanika sa dva velika uspona, voznja sve u prvoj i ponegde u drugoj brzini.
Predjeno ukupno (tamo i nazad istim putem) 137.4 km. Prosecna brzina je bila 50.3 km/h. Potroseno 6.5 litara, prosecna potrosnja 4.7l/100km. i ostalo goriva u rezervoaru za jos 373 km.

Ja prezadovoljan!!!   :kava:

PS: Kada sam krenuo gorele su 4 crte. Sad gore 3.


mladja73

Ista potrosnja (4.7 km/h) od Gaspromove pumpe kod Pancevca do Kovacice. Voznja u koloni i lagana. Da sam isao sam ne bi bila ta potrosnja...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

drzarkod

 :hall: x cena bmb...minus cena eurodizela plus odrzavanje...itd...rentabilniji ste od 1.5 dci...a i nas na tng.