Dacija logan 1.4mpi-potrosnja BMB

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

drzarkod

Opet isto....auto ima neki limit min. i max. i kakav god da ste papan za volanom ili maestro nemozete te limite pomerati....jasno! :dobro:


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Svaka cast, moj trosi 5.6 l/100km.... ti vozis perpetumobile. Skidam kapu!!!

Loganovac

Ne, ja vozim nizbrdo tih 1.5-2km.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.


Loganovac

Keka te je lepo pitao a ti ignorišeš - kako možeš da budeš siguran da tvojih 1.5-2km nisu bili na blagoj nizbrdici ili da nisi imao vetar u leđa? Jel koristiš vagres crevo ili anemometar? Probaj istom deonicom u suprotnom smeru da testiraš potrošnju pa usrednji ta dva merenja. Pod pretpostavkom da vetar nije promenio smer, tek onda možeš da očekuješ nešto što ima smisla.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Merio sam na auto putu, od mosta Gazela prema Studenskom gradu, tu cak od Geneksove kule ima uzbrdica...znaci trosio bi mi i manje da je bilo potpuno ravno...
Specijalne uredjaje za merenje nisam imao iz razloga sto nisam primetio ni da ih ti koristis, ako ti budes nabavio anemometar ja cu ga takodje kupiti...sigurno.
Meni je prosecna potrosnja od 5.5 do 5.8 po MOM gradu (posto za vas ja imam svoj specijalan grad, koji i nije na ovoj planeti!) ..gde imam autokomandu, semafore u Juznom bulevaru, kreni stani i uspon od J.Bulevara ka crvenom krstu.....tako da mi je rezultat na ravnom, sa konstantnim gasom, pri 2000 obrtaja, od 4.8 sasvim logican i veoma precizan..... precizan je svakome osim tebi i Keki ....

Loganovac

Preciznost i tačnost su dva različita pojma. Mogu da prihvatim da je precizno, što bi značilo da više puta možeš da dobiješ isti rezultat koji ne mora da bude tačan.

Što se kupovine anemometra tiče, držim te za reč. Nemoj posle da kukaš kako imaš kredite ili ne znam šta već...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Postoji samo jedan način merenja potrošnje goriva i tako radim:pišem svako sipanje goriva,povremeno izračunam prosek.To radim godinama,znači za 6,5 godina prešao sam 86.000km i potrošio toliko i toliko hiljada litara,prosek je...Trebalo bi da je 100% tačno,ali nije!!!Nije zato što nisam računao pravu količinu goriva,već ono što je pisalo na displeju na pumpi,a to ne mora biti tačno.I kilometražu pravu ne znam,znam samo ono što piše na istrument tabli,a to,takođe ne mora biti tačno!Greška može ići i 5-10% gore-dole,tako da je prosek koji povremeno izračunam samo za ličnu,orjentacionu upotrebu (i da se povremeno hvalim na Forumu kako sam prošao sa mnogo ispod 6 l na 100 km).

A trenutna potrošnja prikazana na BC-u je velika budalaština koja u 99,9% vremena nije tačna i ne može biti tačna iz milion razloga. Kao takva nije vredna da ozbiljni ljudi diskutuju oko toga.

Zoran

Saša61beograd, nama i nije važno da imamo tačan podatak u l/100 km. Tvojom (mojom) metodom dođemo do stvarne i precizne cijene  Din/100 km.
Sam svoj gazda - vazda.

slavko_bgd

Citat: drzarkod poslato 06.12.2014. - 13:59
Opet isto....auto ima neki limit min. i max. i kakav god da ste papan za volanom ili maestro ne mozete te limite pomerati....jasno! :dobro:

Iznošenje ličnih iskustava je uvek dragoceno. Iskustva iz realnih uslova vožnje, bez "dubinskih" i "naučnih" metoda su za moj nivo shvatanja sasvim dovoljna. Ne vozim Daciju (ali nikad se ne zna  :wink: )...

zac

Takodje  kao i Sasa merim istom metodom, i pisao sam u ovoj temi mnogo puta...bezveze sam probao po bordu da vidim trenutnu potrosnju u rezimu kojem uglavnom vozim... predpostavio sam da ce mereni podatak biti bas takav, sobzirom da mi je prosecna uvek ispod 6l/100km...i to pametnom coveku treba da je dovoljno....e sad neki teraju mak na konac pa traze specijalne bazdarene uredjaje da sa njima premerim...verovatno zato sto sto su indisponrani saznanjem da nemogu postici takvu potrosnju...ali to je njihov problem ne moj.

kiconix

Citat: žac poslato 06.12.2014. - 11:44
Resetovao sam bord u voznji i vozio neko vreme, bar 1.5 do 2 km...tak oda je rezultat trenutne tacan.

Ajde sad da se zaustavimo na ovome.
Kao prvo, ovo sto si ti postovao mema veze sa trenutnom potrosnjom nego sa prosekom od 2km na auto putu.
Kao drugo, sam si napisao da opciju trenutne potrosnje nemas na boardu.
Kao trece, znamo da vozis kao po jajcima i nema potrebe da se hvalis vise sa potrosnjom jer na ovom forumu toliku potrosnju nije zabelezio niko osim tebe i Zorana koji opet nema veze sa gradskom voznjom.
Shvatili smo, imas potrosnju ravnu dizelasima, ja ti za to skidam kapu, u mojoj vozackoj karijeri nikad nisam dostigao toliku potrosnju na benzincima i ne verujem da cu ikada, iskreno, to mi i nije cilj.
Volim da vozim i vozim ne gledajuci u pokazivac goriva a jako mi je bitno da mi voznja prija sto bi opterecivanjem da li auto potrosi da ni upaljac ne mogu da napunim svakako uticalo na onu pricu o uzivanju.
Da zakljucim, auto ti trosi od 5,5 do 5,81, bravo za tebe a sad da pustimo i druge clanove da napisu svoje proracune.