Dacija logan 1.4mpi-potrosnja BMB

prethodna tema - sledeća tema

VaskezNS

Ajd kad spomenuste da se i ja prijavim - za vikend prešao oko 400 Km, većinom auto-putem, neopterećen, po bordu prosečna 5.7

Doduše, nisam "jurcao", tu negde oko 100-110.

I još nešto vrlo zanimljivo, u jednom pravcu - prema Bgd bez problema sam pravio trenutnu oko 5.5, a pri povratku ka Ns kako god da sam "mazio" papučicu gasa, uvek se vrtela oko 6-6.5. Jel to Ns na većoj nadomorskoj visini  :ces: :)
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Zee

Citat: saša61beograd poslato 02.07.2013. - 10:33
NIS-ov evropremijum iz nove rafinerije je definitivno odličan.Vodim tačnu evidenciju potrošnje i poslednjih meseci se čudim i radujem.A način vožnje nisam menjao,siguran sam da je do benzina.
Žalosno je to koliko smo tona goriva prethodnih godina bespotrebno proterali kroz auspuh.
Ja vec par meseci pricam o tome, ali me niko ne slusa.  :kava:  :)
Gorivo je definitivno bolje nego sto je bilo.

Vladimir

Potrosnja danas na autoputu-2 odrasla i 2 klinca sa ukljucenom klimom.



Logan1.4MPI

#108


magistrala novi sad - vrbas, tri putnika, malo prtljaga, krovni nosac montiran
benzinac 1.4mpi


saša61beograd

Potrošnja pri konstantnih 80km/h u petoj je sigurno ispod 5l.Samo gde je moguće voziti ovako?U poslednje vreme na putovanjima tipa "Ibarska" i sl,ne auto-put, prosek mi je pao ispod 5,5l.S obzirom da tu ima dosta kočenja,ubrzavanja,uspona,cenim da mi prosek vade deonice odvežene sa konstantnih 80km/h.Moguće da tada zaista troši navedenih 4,5l,pa i niže!?
Benzin je u poslednje vreme odličan što se potrošnje tiče,to je moje zapažanje i još nekolicine sa kojima pričam o tome.

Logan1.4MPI

Meni stvarno jako malo trosi, pa cak i tih 4,5... tocim na OMV, a kada tocim u, recimo, Rumuniji ili Sloveniji, potrosnja je jos manja...
Po gradu bas ne pazim, i preticem i jurcam, ubrzavam, pa mi stoji na nekih 7,5-8... zvuci puno, al kako vozim po gradu to je premalo. Kada putujem negde, ne zurim nigde i zbog toga mi potrosnja bude extremno mala.

Zee

#111
Ajd sada, pitanje, zasto moj Logan ne silazi ispod 9l-9.5l?
Jeste gradska voznja(Beograd) i jesu relativno kratke relacije,
ali po ovome sto vi pisete trebalo bi da trosi oko 8.5l.
Auto se vozi na benzin.
:ne:

Logan1.4MPI


Turbo

Ispade sad da benzinci trose manje od dizle. :hm:

vujanovgoran

U ovoj temi jedni udaraju u klin, a drugi u ekser. Kada je rec o potrosnji, postoje dve vrste. Jedna je koju pokazuje komp, a druga stvarna. Kod Dacia komp uopste nije merilo. Moze da pokazuje tacno, sto je jako retko, a obicno pokazuje mnogo vise ili mnogo manje od stvarne potrosnje. Ko neveruje neka napuni dva puta do cepa pa ce videti o cemu pricam.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

zac

Bord kompjuter verovatno gresi...ne znam koliko, posto ga nemam. Ja merim potrosnju od sipanja do sipanja

vujanovgoran

Upravo sam to i rekao Zac. Ti meris od sipanja do sipanja, a Logan 1,4MPI i Sasa61Beograd mere po kompu. Njima komp verovatno pokazuje mnogo manje, Zee-u komp pokazuje mnogo vise. To je ono sto sam ja primetio. Inace vozim dizlu II koja trosi oko 4,5l i nemam komp, dok u prethodnoj sam imao komp koji mi je pokazivao od 3,9-4,2l a stvarna potrosnja je bila oko 4,5l.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

drzarkod

I ja...ali bord nikada nekaže  tačno kao i što sipanje do čepa ne pokaže tačno. Sve je relativno. Js kada sam imao 1.4 base verziju logana a sampion sam za štedljivu vožnju nisam uspeo naterati potrošnju ispod 5 l. Onda bi se isplativost dizela ilpg dovela u pitanje...

vujanovgoran

Najsigurnije je sipati od cepa do cepa nekoliko puta, pa uzeti prosecnu potrosnju, tj sabrati svu kolicinu goriva i podeliti sa ukupnom kilometrazom.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Keka

Ako je nijeznik 15 cm, svi kazu 20. Ako auto trosi 10 litara, svi kazu 5.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!