Krovni nosači

prethodna tema - sledeća tema

dzule

Meni su na autu originalni nosači, mogu slikati posle posla ili ovih dana ako želiš da vidiš kako to izgleda, ali je princip isti kao na videu koji je postavljen....

astmario

Originalni CAM su posle par godina truli, metal iznutra veoma brzo kreće da rđa. Neko je ovde već pominjao da uz nosače ne dolaze štafovi ili su lošeg kvaliteta pa se preporučuje kupovina M6x16 vijaka sa 8.8 kvalitietom čelika.
Javi šta si pazario u svakom slučaju.

silent

@dzule - Не мораш, хвала ти, нећу да те мучим  :ziveli:

@astmario - Хвала на савету за шрафове!

CAM носачи су у Новом Саду око 6.500 дин, у Београду 9.500 у Velmark-u, али сам нашао и за 7.600 у Dark Shop-u (у БГ ). Уз доплату од 2.500 може да се узме и брава против крађе. Нуде и монтажу за 600 дин, а ако је потребно разрађивање урезницама 1.000 дин, што можда и није лоша опција, с' обзиром на то да никад нисам користио те отворе за монтажу.

Нашао сам и ову опцију, али ми ово не изгледа као оригинални носач:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oprema/21018287/krovni-nosac-za-logana-za-dacia-logan?&show_date=true


dzule

Nisu originalni
Kod originalnih jedan otvor nije kružnog oblika, već je otvoren kako bi se mogao štelovati....

Sir Oliver

Nisu original, deluju mi kao oni iz Metroa koje sam kupio pre pešes godina i odlicno su se pokazali. Doterao sam tendu na izvlacenje 4m dugu iz Metroa na Vidikovcu, nit je mrdnula tenda, nit su oni zaskriputali. Svake godine vozim spojler kada vucem kamp prikolicu, isto nema da zaskripi (mada, iskreno, pojma nemam koliki otpor vazduha trpe nosaci). Nisu zardjali, plastificirani su nosaci i idu ispod gume. Skidam ih samo kad idem u Grcku, da mi ne zvrndaju bez razloga, mada i nisu nesto bucni. Bili oko 5000.
I drink to make other people more interesting.

Andrix

Pre par godina ja sam iznajmio nosace za Sandera 2, na bivljaku na NBGD za 15 e + depozit. Inace novi bili 50 e kod istog.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari