Zapremina rezervoara

prethodna tema - sledeća tema

Sir Oliver

Pa zar nismo u toj temi?
I drink to make other people more interesting.

arhitekt

Citat: Sir Oliver poslato 15.09.2011. - 13:39
Ljudi, jel se vi zezate sa ovom temom, il sam ja lud!?  :huh:
Lampa sa benzinskom pumpom ispod crtica ne znači ništa. Nije crtica. Samo pokazuje šta te crtice mere. Znak za rezervu je lampa na sred table.
9 crtica puta 5 litara, plus rezerva (na sred table) još 5. Tako bi trebalo da bude.
Zar ne!?


Bravo..  :dobro:

Ja sam izgleda unio malu pometnju u nešto što bi trebalo biti logično. Znači, 9 crtica x 5 litara + 5 litara kad se upali lampica na instrument tabli = 50 litara. Skonto.  :to:

Loganovac

Samo se vi nadajte...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Pa dobro, + -, gore-dole...
A koja je zapremina, po tebi? Jes' da ne znam da li ću ikada više puniti do vrha, al' baš me interesuje.
arhitekt  :to:
I drink to make other people more interesting.

exPall

#64
kod mene se poklapa teorija i praksa:
9 crtica po 5 litara plus 5 litra rezerve ( mozda litar gore ili dole ).Lampa se pali kad se zadnja crta ugasi. Usput,predjem i po 40-50 km na lampi ali obicno sipam kad se upali rezerva ( na dugim putovanjima kad ostane jedna crta ). Znaci...rezervoar je 50 litara, malo gore-dole.

PS. i tako skoro 70 000 km.
"Svako je lud na svoj nacin!" rece djavo i sede u koprive...

arhitekt

Pa po meni je zapremina 50 litara + jedno 2 litre u ulivnom crijevu. To je to odokativno.  :ces:

ziki_the

Po mom prvom tocenju kad sam ga kupio, sipao sam preko 57-58l.. tako da po meni ovih 50l nije bas prvava cifra..

Andrix

o cemu se ovde lupa glava, neka neko pogleda u specif. vozila i knjizici :kava:
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Da je toliko prosto, ne bi ni postojali forumi...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

Po knjižici, zapremina rezervoara je 50lit. Sve preko toga, po mom mišljenju, staje u crevu koje spaja čep i rezervoar i u dzepove pumpadzija.

zac

Kod mene je zapremina rezervoara izmedju 10 i 160 litara.  :lau:

Loganovac

Mislim da preterujemo po ovom pitanju.
Zapremina rezervora je nominalno 50 litara, znači da ga je proizvođač projektovao tako da može da primi 50 litara. I pri tome se nije brinuo da li će to biti 49,8 ili 50,2 litra, jer se smatra da normalno niko neće puniti i crevo do čepa i da rezervoar nije menzura pomoću koje ćete utvrđivati da li merač na pumpi laže ili ne. Nominalno 50 može da bude i znatno više, a možda i nešto menje - šta je to bitno, svejedno ćemo platiti onoliko koliko piše na meraču...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Logan BK

Citat: Loganovac poslato 14.09.2011. - 09:18
Pa koliko košta kod nas?

pa na Eko 140 dinara, razlika 12 dinara malo li je!?

ivan-bgd

u uputstvu za upotrebu automobila pise zapremina rezervoara ,,oko,, 50 L.preema tome....koji dl gore dole.....i to je to...e sad dal racunaju i cevku u koju se sipa gorivo ne .znam..ali i tu moze da stane par litara