Zapremina rezervoara

prethodna tema - sledeća tema

shole

Na sanderu isto.Poslije gašenja svih crtica,"žuta" se pali.

ziki_the

Kod mene se isto pali kad nestane poslednja crtka :whistling:, ali problem je dok se ugasi :Smiley: :Smiley:

Aleks

trenutno vozim na "pumpi" tj. rezervi, vec 60-ak km po gradu. "Pumpa" se upalila po gasenju prve crtice!  :ziveli:

arhitekt

Znači, da rezimiram, po gašenju one poslednje crtice, koja by the way ima na sebi znak pumpe, pali vam se lampica na instrument tabli - "rezerva" (pumpa).. :ces:

ziki_the

Eeee nasa nema oznaku pumpe na sebi.. samo crtica blanko..

Drajver

@arhitekt

Pravo pitanje a odgovor je čini se - kako se desi....
Imam ružnu naviku da smaram računar vazda i vazda vidim koliko mogu preći itd. Gorivo vazda sipam na "eko" pumpi u kraju i to onaj "super- bezolovni" ( to je onaj koji je do juče bio super a sada u njemu nema olova ) kataloški upada u priču o kvalitetu preporučenom za potrošnju tog tipa motora ).
Najbolje što je "digitron" izračunao za pustu gradsku vožnju je 130 km a najgore 70 km ( da me znalci ne razapnu - uvek ista priča pos'o - kuća, ista maršuta ) tako da mnogo zavisi od ture goriva koju sipaš. Nisam nikada imao m... da sačekam pali li se lampica rezerve ili ne - zadnja crta je momenat kada ja svakako sipam gorivo. Ako uzmemo u obzir da se sa paljenjem "pumpe" dovodi rezerva u gorionik - srećan kaj nikako nije. Koliko možeš preći? Individualna stvar kao i količina goriva koja ti preostane. Moja topla preporuka je da čim dođe na zadnju crtu sipaš ili parkiraš ( znam da se mnogi neće složiti samnom, ali ovde nema karba i "čepa od flaše" da povuče ).
Malo o zvukovima...čujete li Vi pumpu kako "navlači" gorivo bez obzira na količinu? Ja je čujem - čuje se jasno i sa 10 l u rezervoaru a i sa 35 koliki je max koji sam sipao ( izvinjavam se za manjak podataka, kada skupim za više benzina javljam impresiju ).
Potrošnja - definitivno stvar individue na koji zapremina rezervoara nikako ne utiče!!! Neko sprži gorivo a nekome traje...
Ono što sam ja svakako utvrdio je istina o zatvorenim prozorima i klimi ( manje trošim sa uključenom klimom nego sa otvorenim jednim prozorom do pola, cirkulacijom vazduha unutar kabine kada se postigne željena temperatura itd. )
Zapremina? Koliko imaš para da platiš - zar ne?

arhitekt

#51
Mrzilo me da idem do auta pa sam našao sliku na netu. Evo kačim sliku table. Pretpostavljam da ova poslednja crtica sa znakom "pumpe" predstavlja samo poslednju crticu i ustvari upozorava na nizak nivo goriva u rezervoaru a da se po gašenju te crtice pali ikona "pumpe" na instument tabli.

Malo glupo da imaju dve ikone pumpe al ajde...  :ces:

Znači, teoretski, zapremina rezervoara je 50 litara + 5 litara rezerve..

Veterinar

"Pumpa" samo pokazuje sta crtice sa te strane displeja prikazuju. Crtica ima devet i gasenjem devete pali se lampica za "rezervu".

Sir Oliver

Ja kad upalim auto, neko vreme vozim na prvoj kockici sa oznakom temperature...    :write:
Izvinjavam se za  :offtopic:
I drink to make other people more interesting.

arhitekt

Pa nisu to baš najbolje odradili. Ako se uzme da onaj mali pokazivač "polovine rezervoara" stoji u sredini onda neko logično razmišljajući računa da tu ima 10 crtica a ne 9...  :ces: Al ajde sad....

DrJekyll

Pa dobro sad....ima ukupno 9 crtica i jedan kvadratić sa nacrtanom pumpom koji se računa kao jedna crta.
Samo da dodam da kad meni padne na 7 l tada mi se pali rezerva....tj gasi poslednju crticu ostaje upaljen kvadratić sa benz.pumpom i upali se na tabli benz. pumpa. :whistling:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Sir Oliver

Ljudi, jel se vi zezate sa ovom temom, il sam ja lud!?  :huh:
Lampa sa benzinskom pumpom ispod crtica ne znači ništa. Nije crtica. Samo pokazuje šta te crtice mere. Znak za rezervu je lampa na sred table.
9 crtica puta 5 litara, plus rezerva (na sred table) još 5. Tako bi trebalo da bude.
Zar ne!?
I drink to make other people more interesting.

Veterinar

Citat: Veterinar poslato 14.09.2011. - 23:32
"Pumpa" samo pokazuje sta crtice sa te strane displeja prikazuju. Crtica ima devet i gasenjem devete pali se lampica za "rezervu".

Da.

Sir Oliver

Znam šta označava pumpa. To mi je jasno.
"Zar ne!?" sam rekao za računaljku litara u rezervoaru.
I drink to make other people more interesting.

Veterinar

Postoji tema i o tome.